reklama

Dámské kolo Scott nebo Superior

Ahoj,
potřebuji radu ohledně výběru, kolo potřebuji rychle vybrat. Za kolo můžu dát max. 9000kč. Moc se v tom nevyznám, ale do oka mi padly tyto kola:
http://www.b-shop.cz/kol303-superior-xc-760w...
http://bike-shop.onix.cz/DAMSKE-HORSKE-KOLO...
http://www.extraobchod.cz/i64523-damske-kolo...

Budu jezdit spíše po silnicích, ale ráda zajedu i do lesa a na polní cesty. Mám 160 cm a vážím 46 kg. Ještě jsem přemýšlela o GT Avalanche 3.0 dámské, ale nikde jsem nenašla váhu a kolo mi přijde takové mohutnější. Vyhovuje mi spíš vzpřímenější posed. které byste doporučily? nebo nějaké úplně jiné je na trhu lepší?
díky za rady :)

[ Zpět ]
Datum: 02.04.2011
Autor: veronica
  • Re: Dámské kolo Scott nebo Superior

         

    No a na kterém se ti nejlíp sedí a šlape?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámské kolo Scott nebo Superior

           

      Bohužel jsem na žádném z nich neseděla, chci si je objednat přes net.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2011
      Autor: veronica
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské kolo Scott nebo Superior

             

        V takovém případě doporučuji vybrat podle barvy. Když už se ti na něm bude blbě sedět, tak ať se aspoň líbí;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské kolo Scott nebo Superior

             

        Některá z kamarádek (známých) takové kolo nemá? Vypůjčit, zkusit.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2011
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské kolo Scott nebo Superior

             

        No na tvém místě bych taky zvážil zda máš někoho kdo ti kolo bude servisovat a nebo to budeš potom dávat někam do servisu,kde si zaplatíš víc za ten servis než kdyby jsi kolo koupila u nich v kameném obchodě.Ono by pak třeba ušetřených 800 Kč po netu pomalu nebyla žádná velká výhra.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2011
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámské kolo Scott nebo Superior

         

    Abys neřekla, že jen rejpu;-)

    Opravdu nejlepší je kolo vyzkoušet. Zvláště dámské rámy jsou nestandard, a může se lehce stát, že si vybereš, ne-li nevhodnou geometrii, tak špatnou velikost.

    Úplně bych se vykašlal na opravdu dámský rám v původním slova smyslu, s horní rámovou trubkou vedenou nízko (Sčot contessa tiki). To je dobré tak pro jízdu v dlouhé sukni. Jinak to zbytečně snižuje tuhost rámu, Tvá energie se pak spotřebuje na ohýbání rámu, namísto jízdy vpřed.

    Ten druhej scott nevypadá špatně, nevím ale, co dává za rám na tyhle nižší řady.

    Sup 760 vypadá v dané kategorii na dobrou volbu, co jsem tak rychle zkouknul nabídku. U rámu uvádí Hydroforming, to je technologie, která umožní udělat rám lehčí a/nebo tužší (více viz google).

    Ještě zvaž Merida Juliet 15 a 20.

    A pokud přihodíš tisícovku, tak za deset se dá pořídit Superior 815w:
    http://www.superior.cz/cz/kolekce-2011/women...

    Rozhodně doporučuji, oproti předchozím uvažovaným získáš:
    - Shimano FH-RM60-8 zadní náboj - to je nenápadná, avšak namáhaná a drahá komponenta, pročež ji výrobci rádi nahrazují levnější.
    - 9-rychlostní řazení s trošku větším rozsahem než předchozí modely (hlavně lehké převody jistě oceníš;-))
    - Pláště Schwalbe SS 2,1 - né že bych na tom bazíroval, ale od začátku tam budeš mít kvalitní obutí, které jede, a v terénu podrží.
    Je to tedy o tisícovku víc, než plánuješ, ale IMHO za to dostaneš konkrétní užitečné věci.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámské kolo Scott nebo Superior

           

      No tak nakonec si přece jenom pojedu radši kola vyzkoušet naživo. Moc děkuju za radu a na kolo v odkazu taky mrknu :)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2011
      Autor: veronica
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024