reklama

SPD pedály - kompatibilita kufrů

Používám již nějakou dobu pedály Shimano SPD PD-M525. Potřebuju ale osadit ještě jedno kolo a na Aukru jsem objevil za dobrou cenu pedály SPD PD-M520. Mají tyto dva typy stejné kufry, budu moci používat jedny tretry? Poraďte.
Dík

[ Zpět ]
Datum: 21.01.2011
Autor: mildakh
  • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

         

    Jasně, kufry sedí na oba dva typy, vlastně (co vim) existuje jenom jeden druh a pasují na jakékoli SPD pedály :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2011
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

           

      Díky....

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2011
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

           

      U Shimana existují DVA druhy ;-) Ale i tak by měly pasovat do všech pedálů.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2011
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

             

        No pedály už jsou koupené a tak ve středu uvidím, jak to dopadne.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2011
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

               

          Tak pedály jsou namontované a kufry pasují do obou typů.
          Dík všem zúčasněným za pomoc.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2011
          Autor: mildakh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

         

    V ramci znacky to kompatibilni bude, mimo bych s tim byl opatrny. Jeden clovek si pujcoval na vyzkouseni leho, jeho kufry vypadaly na pohled stejne jak moje, ale pri pokusu o sesednuji je nemohl vycvaknout (a to nemam pedaly skoro utazene). K jeho cti budiz receno, ze to ustal a chytli jsme ho :)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2011
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

           

      Z vlastní zkušenosti můžu říct, že příliš povolené eSPéDéčka jsou mnohem nebezpečnější než utažené na doraz. Naštěstí na tříkolce to nemělo až tak velké následky, jen při nečekaném vypnutí při tahání pedálu naražená achilovka. No a naopak, složité vypínání když sem naopak vycvaknout chtěl, nějak se to sekalo, hlavně když sem použil druhé tretry, které sem vozil jen občas. Podotýkám zarážky v tretrách byly úplně stejné, jen méně opotřebované. Asi jak byl pedál volný, opotřebovaly se ty zacvakávací plošky a problém byl na světě. Takže povolit s rozumem, noha se na pedálu nesmí viklat s velkou vůlí.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2011
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

         

    U Shimana existuji sice 2 druhy SPD jak tu uz zaznelo, ale jde bud o SPD (pro MTB), tenhle system je kompatibilni u vsech Shimano SPD pedalu a kufru. Nebo o SPD-SL, coz je SPD system pro silnicni kola. To uz by kompatibilni nebylo, ale typy co pises ty jsou ten prvni pripad, takze zustan naprosto v klidu.
    Naopak je se Shimano SPD systemem (pro MTB) kompatibilnich jeste i nekolik externich vyrobcu, napr. Exustar. Zalezi ale malinko na konkretnim pedalu, se Shimano SPD kufrem a jednim typem pedlu jsem mel treba obcasne problemy vycvaknout, i kdyz mel byt plne kompatibilni. Tam bylo lepsi pouzit origo Exustar kufr.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2011
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

           

      Mě strašně pobavili loni na podzim v mojí oblíbené cykloúdržbovně.
      Donesl jsem tam boty v rámci údržby kola, protože se mi nepodařilo oddělat jeden kufr. Člověk, který mi tam osobně před cca 5 lety prodal moje první SPDčka, k tomu boty a kufry které namontoval na boty mi do očí tvrdil, že ty kufry co mám na botech tam muselo namontovat nějaký prase, protože vůbec nepasujou k pedálům co mám na treku :D

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2011
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

             

        Kdo by to měl vědět líp než on?
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.02.2011
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

             

        Hlavně když to pět roků fungovalo. -)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.02.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

               

          No právě.....

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2011
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD pedály - kompatibilita kufrů

             

        A prozradil jsi mu to sladke tajemstvi? 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

544 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024