reklama

Galuskové ventilky

Potřebuji dofouknout kolo, a nedaří se mi to. Zkoušela jsem to ručně i kompresorem, ale dovnitř nedostanu ani trošku vzduchu. Co dělám špatně?

[ Zpět ]
Datum: 14.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Minna)
  • Re: Galuskové ventilky

         

    Povolila jsi na ventilku nahoře tu pojistku?Bez povolení tam fakt nic nedostaneš.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenyzCV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      Kluci mají pravdu, Joe to popsal dost podrobně, jen připojím jednu maličkost.
      Některé pupičky mají gumové těsnění (ten černý váleček s dírkou, co nasazuješ na ventilek) o dvou různých průměrech té dírky. Zkontroluj, zda průměr odpovídá úzkému profilu galuskového ventilku. V opačném případě jej z pumpy vyndej (někdy to jde ztuha) a otoč. Potom postupuj dle návodu Joea.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      Děkuji, to bude ono.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Minna)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      .

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Galuskové ventilky

         

    Sundáš z ventilku čepičku. Pod čepičkou je na takový tyčce drobná matka, která se musí povyšroubovat. Může se stát, že i když ji povyšroubuješ, tak to pořád ještě nejde napupmovat. Tak když ji povyšroubuješ, musíš ji i s tim čudlíkem na kterym je našroubovaná, trochu prstem stlačit, až to foukne. Pak nasadíš pumpičku a zpravidla zadlapneš nebo odklapneš páčku na pumpičce. V tý pumpičce je taková kulatá guma. Když pumpičku nasazuješ, má v tý gumě bejt větší díra, která se zaklapnutím páčky zmenší. A to ještě není všechno. Musíš tu pupmu nasadit akorát hluboko - ani moc ani málo. A i ta matka se musí taky vyšroubovat ani moc ani málo. Kdyžtak napiš, co máš za pumpičku. A jsou to opravdu galuskový ventilky? Není-li tam ten čudlík s matičkou, tak jsou to automobilový. Ale taky můžou bejt ještě i jiný.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      Přesně... Joe popsal postup přesně. ...chce to trpělivost, než tomu člověk přijde na kloub, taky jsem se s tím "nadrbal"

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      .. to černý kulatý těsnění v pumpičce má bejt nasazený zhruba na tom závitu, na kterym byla našroubovaná ta čepička.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      Moc děkuji za podrobný popis. Ventilky jsou určitě galuskové, pumpička BBB - pro klasický, auto i galuskový ventilky, ke kompresoru používám hadičku s vhodnou redukcí. Ale nemám s těmito ventilky zatím žádnou zkušenost - překvapili mě už při koupi nového kola (vůbec jsem netušila, že něco takového existuje), ale nenapadlo mě zeptat se jak se používají. Ještě jednou děkuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Minna)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Galuskové ventilky

         

    pravda, na to odfouknutí jsem zapoměl......

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenyCV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Galuskové ventilky

         

    Jo to znám, když jsem se šel zeptat do krámu jak mám nafouknout kolo, měli mě za debila, říkali, že to mám přivézt, že mi ho nafouknou, kreténi :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubosh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      Nejsi sam, taky jsem se musel svyho servisaka ptat, jak nafouknout manzelcino kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Galuskové ventilky

         

    Sousedka s tím měla taky problémy a protože se to nenaučila a musel jsem jí kolo pumpovat já, přesvědčil jsem jí, že jí v ráfkách zvětším díru a dáme tam normální duše s autoventilkama.
    Teď si pumpuje sama a bez problémů. A já mám klid a všichni jsme spokojení.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Galuskové ventilky

         

    Minno, když jsem se to naučila i já, tak ty to zvládneš bezpochyby. Joe to popsal tak precizně, že doporučuji se tohoto návodu držet. Ať se vede!

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Galuskové ventilky

           

      Joeův návod mi moc pomohl, kolo jsem nafoukla bez větších problémů. Za rady samozřejmě děkuji i všem ostatním.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Minna)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024