reklama

Potíž při stoupání do prudkých kopců

Dobrý den,

před časem jsem narazil na následující věc: Při stoupání do prudkého kopce mám zařazeno třeba 2:4 či 2:5. Jde-li o prudké stoupání ozývá se najednou (ale ne vždy) určitý rachot,hluk - a zdá se jako by řetěz přelezl či chtěl přelézt z 5 na 4, to se sice nestane, ale to škubání a slyšitelné rány (z přesmykače? z převodníku? z měniče?) navozují dojem, že se něco děje; po přeřazení je to zase ok.
V servisu mi vyměnili zadní kolečko - pastorky a seřídili, dali nový řetěz a lanka; o víkendu jsem to projel, přesnost řazení se výrazně zlepšila i tahy, popisovaný problém však přetrvává, prý to může být také ztuhlým přesmykačem, který by se měl rozchodit, popř. ho nechat vyměnit, což už mi ale připadá jako další investice navíc a výsledkem si nejsem zcela jist.. Prý ale stojí kolem 200 Kč + asi cca 500 za práci...
Děkuju za případné rady.

[ Zpět ]
Datum: 06.05.2010
Autor: Dingir
  • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

         

    Tohle chceš vylepšit NaKole.cz?!?
    Jo, tak to jsem zvědavá, jak si s tím Václav s Michalem poradí :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

           

      Kucí jsou šikovní, zvládli už spousty věcí a přání, určo zvládnou i toto... ;-))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

             

        Už jsme to zvládli - přeřadili do tematického okruhu "Technické rady" :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2010
        Autor: Václav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

               

          No dyť jsem to psal, že to zvládnete, že jste šikovní ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.05.2010
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

           

      Nóó... když se umaže ".cz" a klepne se jedna mezera navíc, tak by to mohlo štimovat, néé??

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2010
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

         

    Ztuhlej smyk? To jsem ještě neslyšel, neznamená to ale, že to nemůže bejt možný. Ale vyzkoušej ho. Odpoj lanko, ramínko skočí k rámu a pak ho zkus palci odtlačovat. Lehce to nejde, ale jestli se vrátí zpátky, měla by bejt vada jinde. Zkus jinýho mechanika.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2010
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

         

    Ztuhly presmykac by se podle mne mohl projevit maximalne tak, ze by po prerazeni nesel idealne do sve polohy a retez by v urcity moment drhl o jeho voditko. Nedelal by teda rany, jake popisujes. Jeho vymena z tohoto duvodu mi prijde jako zbytecna investice.
    Aby clovek prisel na puvodce tech ran by musel tvoje kolo videt. Rany se klidne muzou ozyvat i z jinych mist, treba pri tom prudkem stoupani zabiras pri danych prevodech vic (nebo jdes i ze sedla) a klidne tim muze jit o rany ze stredu slapani, nedivil bych se tomu.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Potíž při stoupání do prudkých kopců

           

      To budou kolena.
      Nebo jak se mu nahrne ta krev do hlavy tak slyší temně hučet Niagáru :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2010
      Autor: IQTyqve
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

308 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024