reklama

Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

Zhruba jeden z pěti Pražanů občas vsedne v hlavním městě na kolo.
Podle současných odhadů by si přitom Praha troufla minimálně na
dvojnásobek. Jak zpříjemnit život pražským cyklistům, na to se budeme
snažit najít odpověď s vámi.

Datum: 05.05.2010
Autor: Redakce
  • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

         

    Pěkná práce. Ten dotazník mmyslím :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2010
    Autor: m
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

         

    Vyplněno, odesláno. Díky tvůrcům za tu práci.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2010
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

         

    Mě to připadá, že ten dotazník udělali lidé, kteří v životě Prahou na kole nejeli. Pořád se tam odpovídá na ty samé zbytečnosti, které jsou snad každému jasné i bez průzkumu. Každému je také jasné, že pražské cyklostezky často vedou odnikud nikam nebo do ztracena. Plynulé průjezdy Prahou jsou jenom asi dva a to jsou pěkně nebezpečné. O značení ani nemluvím. Tam kde to neznám se v Praze ztratím podle značek už po kilometru, na rozdíl třeba od rakouských měst. Z výstavby cyklostezek se stává velký byznys nebo spíše podvod. Kilometr už nestojí předražené cca 3 mil.Kč, ale už 50 mil.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2010
    Autor: Doktor
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

           

      Tady si někdo pro pláč vybral špatný hrob.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2010
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

             

        Aha, vidíš, já zapoměl, že je to průzkum spokojenosti a ne naopak. Já těch výsledků průzkumů ale už četl tolik. Neříkám, že se v Praze pro cyklisty nic neudělalo, ale někdy mám (možná zkreslený) dojem, že cílem výstavby stezek není postavit co nejdelší úseky standardních parametrů za rozumné peníze, ale protočit co nejvíce peněz na krátké vzdálenosti. Městské části také kolikrát svoji činnost nekoordinují. Např. mezi Hájemi a Petrovicemi chybí cca 150 m na bezpečné propojení a nikdo s tím nic nedělá.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2010
        Autor: Doktor
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

               

          to právě všichni cyklisti víme. Ale Vráťa a jemu podobní za nás dělají tu práci, že otravují magistrát atd. s tím, co by se dalo dělat a díky nim s eprosadilo aspoň to, co se prosadilo. Bez nich by v praze nebyl jedinej pruh nebo stezka. No a musí mít čím argumentovat. A proto ten průzkum. Čím víc nás to vyplní tím větší váhu to na ty politiky bude mít a tím větší šance, že se porosadí něco pořádnýho....

          [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2010
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

                 

            Tak to se omlouvám. Máte pravdu. Já myslel, že je to "nezávislý průzkum" z úrovně magistrátu. Také to vyplním. Já totiž jezdím do východních Čech, kde žije lehce přes 1 mil. obyvatel, jako v Praze. Když vidím ty desítky kilomerů nově vybudovaných (ne jenom vyznačených) cyklostezek, tak jsem z toho trochu špatný. Nejenom v tomto jsme biti. Ale zato máme práci a větší platy - to vám řekne každý mimopražský. Vím že tady v Praze jsou větší problémy z hlediska vlastnictví pozemků, hustoty infrastruktury apod., ale i tak by se dalo udělat více. Že se vyznačí stezka po chodnících kterými jsou prošpikonaná sídliště, to není nic moc. Nových, samostatných šotolinových nebo asfaltových stezek se za 20 let postavilo v Praze tak 15 úseků v celkové délce 10 km, ale zato v ceně 10 km silnice 1. třídy. Aspoň je úspěch, že nás pustili na ty nevyužívané chodníky a říkají tomu ve statistikách nové cyklostezky.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2010
            Autor: Doktor
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

                   

              na druhou stranu kdyby nestály tolik, tak by na nich místo mostů byly ty 150-200 metrové proluky, které si tak kritizoval..
              Jezdím Vysočanskou stezku a nemůžu si to vynachválit...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.05.2010
              Autor: újezďák
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

                   

              Ok, díky.
              Ono je to složité. Přece jen, v extravilánu se staví o něco líp, než v urbanizované krajině, natož v Praze, kde pozemek jen tak někdo neprodá. Cyklostezky nemají status veřejně prospěšných staveb, protože se stále ještě většinou považují za sportovní zařízení a ne za komunikace. V ČR navíc máme tak uhozenou legislativu, že někdy jediný způsob, jak překřížit ulici tak, aby cyklista nemusel sesednout, je vážně postavit přes ní most. Situace na magistrátu je pak docela žertovná. Primátor v roce 2006 slíbil 400 kilometrů cykloTRAS (kdepak stezky) a to se nejspíš za ty čtyři roky dokonce i papírově splní. Nejsmutnější je, že za daných podmínek se dělá vlastně maximum: To cyklo na magistrátu ve skutečnosti buduje pár úředníků, co to berou, a nadšenci, z nichž řada ani není na magistrátu zaměstnaná. Pozice cyklokomise (jak honosné označení) v celém městském úředním molochu je rovna přesně "poradnímu hlasu": podpora cyklistiky pak funguje způsobem "nesmí to vadit ničemu jinému" a výsledek je samozřejmě přerušení stezky nebo pruhů na každém rohu.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.05.2010
              Autor: Vratislav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

         

    Tak jsem to taky vyplnil, protože v tomhle má Jurimír pravdu

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2010
    Autor: čekatel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

         

    Děkuji všem náčelníkům, že se průzkumu zastali.

    Teď je nasčítáno asi 450 dotazníků, ještě pár dnů, zkusíme to dotáhnout na 500 a uzavřeme to. S tím už se dá pracovat, výsledky budou s přesností na nějakých 5%. Sám jsem docela zvědavý, co z toho vyleze.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2010
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nezávislý průzkum mezi cyklisty v Praze

           

      je ještě vyplnění dotazníku aktuální? díky

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2010
      Autor: verca321
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024