reklama

Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox Parad

Zdravím,
chtěl bych si koupit crossové kolo a rozmýšlím se mezi těmito dvěma:
Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 a Leader Fox Paradox 2010.

Můžete mi poradit nebo napsat váš názor, které kolo by bylo lepší si pořídit?

[ Zpět ]
Datum: 21.03.2010
Autor: kazanski
  • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

         

    Záleží na tom, jakému posedu dáváš přednost. Geometrie rámu Meridy umožňuje vzpřímenější posed než u Leader Foxu. Vidlice u obou typů jsou nižší kategorie, to se dá v budoucnu vylepšit. Ostatní podstatné komponenty jsou na srovnatelné úrovni. Merida je o 1,4 kg lehčí, ale brzdy Hayes Stroke nemusí být v blátě spolehlivé (zanáší se pístky). Leader Fox je asi o 500 Kč dražší, ale na brzdy Avid Juicy-3 se můžeš spolehnout. Takže, pokud se vyhýbáš blátu a jinému neřádstvu, klidně ber Meridu - osvědčený stroj.
    Přeji Ti lehké rozhodování. Nebo jdi do něčeho jiného :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2010
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

           

      Odkdy se, prosim, kotoucove hydraulicke brzdy nedoporucuji pouzivat kvuli zanaseni blatem? A prakticky jakykoli typ. Driv jsem si to same myslel o hydraulikach Shimano, kde jsou trmeny shora otevrene, ale ma to vliv maximalne tak na o neco rychlejsi opotrebeni desticek v extremnich podminkach. Nepatrne. Na funkci uz vubec zadny.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

             

        Naopak, kotoučové hydraulické brzdy se doporučují pro jízdu v blátě, jenže speciálně tento model má konstrukční nedostatky:
        http://www.bike-forum.cz/forum/kotoucove-brzdy...

        Jinak, jsem si všiml, že na mně tvrdě startuješ :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2010
        Autor: henry
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

               

          Nevim, mas s nima i ty osobni zkusenost? Podle tohoto threadu na BF jde spis o nazor par lidi proti jinemu nazoru dalsich par lidi, neco jako vlastne u vsech komponentu co se vubec kdy vyrobily.
          Nic osobniho v tom nehledej, jde jenom o to nekomu poradit co nejobjektivneji a tohle se mi vazne nezda, ani po precteni tveho odkazu.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

                 

            S hydraulikami Hayes Stroker Ryde nemám žádné zkušenosti, a je dost dobře možné, že ten názor z BF není opodstatněný, jak se domníváš.
            Mé osobní zkušenosti jsou velmi omezené. Kdysi jsem se vyznal v kolech typu Ukrajina a Favorit, nyní je to jen cross Merida, z kotoučovek Avidy. Posledních 6 let, co navštěvuji tento web, jsem nabyl nějaký přehled, kromě toho sleduji občas i jiné cykloservry, a některé firemní materiály. S Tvými zkušenostmi se nemohu srovnávat.
            Chtěl jsem jen Kazanskimu poradit, když mu nikdo na jeho dotaz neodpovídal.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2010
            Autor: henry
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

         

    Doporučil bych nějaké kolo s 26" vidlí. Myslím to vážně. Na 28" trekovou vidli kotoučovky prostě nepatří, protože ta to konstrukčně nezvládne a brzy bude mít vakl.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2010
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

           

      To se muze stat, opomenul jsem fakt ze jde o trekove kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

         

    Nemohu nabídnout Meridu matts HFS special edition?Je ve stavu nového a cena do 10 tis?

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2010
    Autor: Luciasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

           

      Je to oficialni prodej, nebo nekde spadly z kamionu?
      Corky nebrat! 8-(

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

             

        Na rovinu říkám,že je to zástava z bazaru

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2010
        Autor: Luciasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 vs. Leader Fox P

               

          hmmm, tak tam se může objevit ledacos. Brácha shání taky jednu Meridu - co bejvávala jeho...

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2010
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024