reklama

zážitek z dnešního rána

situace: jedna z hlavních budějovických ulic - Rudolfovská - křižovatka s Lipenskou. Přijíždím po vedlejší ulici, pruh na mojí straně hlavní ulice je prázdný, ve vzdálenějším stojí kolona od nevidím do nevidím. Vjíždím do křižovatky, že ptojedu zhruba 2m dírou mezi autama a budu pokračovat v jízdě vedlejší ulicí (pro znalce Štítného). V okamžiku kdy vjedu mezi auta tak Octavka před níž zhruba 1,5m projíždím - jel jsem blíž k zadku auta stojícího před ní - zatůruje a namáčkne mě i s kolem na zadek oné omegy.
Bilance: naražený koleno a modřina na kotníku a v půlce lítka.
pokračování: koukám na řidiče - borec v obleku krátce střižené prošedivělé vlasy - a nahlas zpochybňuji jeho duševní zdraví. Totéž činí řidič omegy kterej se samozřejmě šel podívat na záď svého auta. Na argument přes stažené okénko o přednosti v jízdě nemohu reagovat - jistě jsem nejel 100% podle pravidel, reaguje na ni řidič omegy, kterej s útrpným pohledem na kokegu z octavie nad ním konstatuje, že i takoví lidé se najdou. Když se pán z octavky konečně uvolil couvnout a tedy uvolnit moje nohy a kolo, zjišťuji, že jeho SPZ je utržena z jednoho šroubku mojim nosučem a zaklíněna mezi kolo a nosič. Obratným pohybem kola odlamuji SPZ docela, nakládám ji na nosič a odjíždím. To pána nadzvedlo! Opustil bezpečí svého tanku a poskakujíc vedle za mnou řval - co to dělám... Odpověděl jsem, že jedu na policajty řešit dopravní nehodu se zraněním cyklisty. Po ujetí jednoho bloku jsem mu ji se zamáváním zanechal na popelnici.
Suďte jak chcete, jen jsem se o ten zážitek musel podělit :-)

[ Zpět ]
Datum: 18.08.2006
Autor: alvp
  • Re: zážitek z dnešního rána

         

    No já při svojí povaze bych z tý octávie asi udělal nepojízdný kabrio a z frajera v obleku plážovýho týpka bez rukávů v kraťasech s permanentnim make-upem v oblasti očí.
    Lidi jsou různý, ale když to někdo udělá naschvál tak se neznám. Každopádně brzký uzdravení a míň debilu na silnicích.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (j.josuha ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zážitek z dnešního rána

         

    No, podle toho, jak to popisuješ, jsi žádné pravidlo neporušil. "Dát přednost" znamená "počínat si tak, abys řidiče vozidla s právem přednosti neohrozil. Omezit jej můžeš. Takže v tvém případě to bylo pouze omezení, protože on stejně nemohl dále pokračovat a pokud v okamžiku, kdy jsi vjel do mezery stál a pak se najednou rozjel, tak bych to viděl spíš jako úmyslný pokus o ublížení.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zážitek z dnešního rána

           

      Jestli si správně pamatuju, že omezit znamená donutit ke změně směru nebo rychlosti jízdy (jakkoliv, sebeméně), tak nejde ani o omezení. Zkrátka vzhledem k řídiči auta stojícího v zácpě nelze spáchat přestupek anž bys do něj vrazil. Naopak ten řidič tam vůbec neměl co dělat, nesmí se vjíždět do křižovatky za níž není kam pokračovat (právě kvůli zácpě), měl stát před hranicí křižovatky (tedy tlustá bílá čára napříč nebo není-li tam, tak začátek zakřivení okraje vozovky). Bohužel tenhle přestupek není jen tolerován, ale i ostatními řidiči vyžadován, zkus tam nevjet a máš velmi silnou šanci poslechnout si něčí klakson. A že ten řidič spáchal trestný čin ublížení na zdraví je bez debaty, kdyby alvp tu jeho spz vzal policajtům a toho z té omegy přemluvil aby šel svědčit, ten grázl mohl jít i za mříže. Teoreticky.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zážitek z dnešního rána

         

    To je uzasny co se najde za silence, taky si obcas rikam, kdyz projizdim kolonou jestli mne tam neskripnou, ale do ted jsem myslel, ze takovej blb snad neexistuje ... Jinak Rudolfovska je pripad sam pro sebe - pernamentni zacpa.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zážitek z dnešního rána

         

    Tak predne doufam, ze nic vaznyho. Pokud jsem dobre pochopil, ze ta skodovka stala ten debil se rozjel jenom kvuli tomu aby te sejmul, tak jsi se zachoval hodne mekce. Chapu, ze takhle od klavesnice se mi to radi. Ja sam nevim, zda bych to spis odvez na policajty, nebo bych vyuzil cyklisticke anonymity a rozbil bych mu drzku.

    Ale kazdopadne je to lidskej ksindl jakej se jen tak nevidi. Mimochodem cekam, kdy se na www.dfens-cz.com obevi clanek nejakyho auto-hrdiny, kterej bude situaci popisovat z druhy strany. Kdo ten server neznate, tak vezte ze jej pise jeden velmi zakomplexovanej ceskobudejovicak, jehoz nazory jsou v plne shode s idiotem co te sejmul. Pravidelne to ctu jako takovou hodne perverzni zabavnou sondu do hlav flustratu.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka123)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

664 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024