reklama

Cyklovýlet na Slovensko

Stratenec - památník
Stratenec - památník
Foto: Autor

Kopřivnice, Velké Karlovice, Stratenec (památník), Bytča, Žilina, vodní dílo, hrad Strečno, chata pod Suchým (NP Malá Fatra 1075 m.n.m.), Púchov = 284 km (so+ne)

Zdravím všechny cyklistické nadšence a rád bych, alespoň krátce, popsal další trasu, „mezinárodní trasu", kam třeba vyrazit a co určitě neminout...

3, 2, 1....Start - Kopřivnice (Novojičínsko), odtud jsem pokračoval dále na Rožnov pod Radhoštěm, Hutisko-Solanec, Velké Karlovice a poté do kopců. Na Stratenec (památník 1055 m n.m.). Poté následoval dlouhý sjezd na slovenskou stranu Javorníků, který byl přerušen defektem zadního kola. Letos už jsem to opravdu přestal počítat, po kolikáté, to už vlastně bylo...

Sjíždím až do obce Udiča a mířím do Bytči. Zde se zastavuji na super zmrzlinu. Poznávací znamení - vedle Lídlu. Nenechte se však odradit těmi dlouhými zástupy lidí. Obsluha je početná a velmi rychlá, takže brzy se určitě dostane i na vás. Nevynechejte ani Bytčiansky zámok!.

Je čas pokračovat a já tak mířím do ruchu „velkoměsta" do Žiliny. Zde mimo jiné stojí za návštěvu Budatínský zámek nebo náměstí. A poté? Určitě nezapomeňte na vodní dílo hned vedle města. Ideální destinace pro odpočinek, ale i pro rekreační sportování jako jsou in-line brusle a kolo. Podél celé nádrže vede cyklostezka s asfaltovým povrchem a pojedete výhradně po rovině. V případě, že Vás to přestane bavit na jedné straně nádrže, můžete přejet na stranu druhou pomocí mostků pro pěší a kola. Dojet můžete například až do Strečna. Stejně tak, jako jsem to udělal já a určitě nesmíte vynechat hrad Strečno. Krásné místo na kopci, odkud dohlédnete na bližší, ale i vzdálenější kopečky a kopce. Dohlédnete na NP Malou Fatru, obec Strečno, „vele řeku" Váh a částečně též na Žilinu a její nejbližší okolí. Výhled z hradní věže je jedinečný.

No a poté… Už jsem to tak trochu nastínil (dohled na NP Malá Fatra). Ano, vyjel jsem si na chatu pod Suchým (1075 m n.m.). Cesta je značená jako cyklotrasa, jenže ten povrch není ideální a minimálně třetinu půjdete pěšky (a to Vás nechci nijak podceňovat). Ovšem sjezd stojí za to. Trochu to hopsá a skáče, ale nedá se nic dělat, za chvíli to bude lepší.

Dojel jsem zpět do obce Strečno, navštívil ještě místní památník a pak už směřoval na Púchov. Nejprve po cyklostezce podél vodního díla až do Žiliny k Budatínu. Poté do Bytči, Považské Bystrici a Púchova.

Celkem mě tato trasa vyšla na 166 km v sobotu a 118 km v neděli.

Fotogalerie

24.05.2016 vložil/a: Marťas004
karma článku: 3.95
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Salzkamergut – Solná komora a přilehlé okolí na kole 2018

Cestování
Krásné místo, krásná příroda. Ideální destinace pro turistiku a cyklistiku to je oblast Solné komory v Rakousku nedaleko Salzburka.  Mým…
29.11.2018
Marťas004
(3.64)

Jižní Morava na kole 2017

Cestování
Jižní Morava jako dobrá alternativa pro cyklotrip 2017. Tak dopadlo mé cestování na kole pro letošek. Již každoročně podnikám několika…
07.08.2017
Marťas004
(3.96)

Vrchařská koruna Valašska

Z regionu
VKV - Vrchařská koruna Valašska ...VKV poprvé a určitě ne naposled... Téměř hned po novém roce jsem začal opět plánovat akce na nový rok.…
02.05.2017
Marťas004
(3.95)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

189 cyklistů (12 přihlášených)

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023

Rytířská cyklotoulka

Podmínky pro zahraniční výjezdy nebyly to léto zrovna příznivé, a tak jsme pro další vícedenní cyklotoulku s…
JohnyB | 02.07.2023