reklama

Štafeta 2012 - jižní Morava pokračování

přehrada Koračany
přehrada Koračany
Foto: Autor

úterý 28.8. jsme se vypravili s NaKolíkem jiným směrem. Kousek jsem popojela z práce autem s kolem uvnitř s úmyslem projet vzdálenější okolí. Vyložila jsem kolo u lákavé cyklostezky Kyjov-Mutěnice. Je to nově vybudovaná cyklostezka místo bývalé železnice - pořád jen rovinka - tudíž může zaskočit jen protivítr. Jinak je stezka hojně využívána i na in-line brusle. My se ale vydáváme na jinou stranu, směrem do dalšího okresu. Přes několik záživných kopečků přijíždíme k přehradě Koryčany. Opět fotodokumentace a pokračujeme kousek dál do Stupavyk vyhlášené okresní lyžařské sjezdovce. Naproti ní je restaurace "Akvarium" s pěkným výhledem právě na ní a dáváme si malou svačinku. Pak se vydáváme zpět trochu jinou trasou po méne frekventovaných silnicích. Sluníčko pomalu zapadá a ve stínu lesů, kterým projíždíme, je celkem chladno. Přijíždíme do Kyjova s 55km na tachometru.

A je tu čtvrtek. Domluvené předání NaKolíku proběhne u Janohradu. Vydáváme se opět známou trasou přes Velké Pavlovice, Rakvice a dál směr obora Obelisk. Projíždíme kolem památníku, opět fotečka a za chvíli se už blížíme k Janohradu. Dávám si ovocné pivko a zrovna přijíždí Michal z Břeclavi... celkem s jistotou míří ke mně, prý už moji přilbu zná z facebooku, takže to nebylo těžké se poznat. Chvíli pokecáme, podepíšu předávací listinu uvnitř NaKolíku a předávám ho dál.

Tak hodně štěstí při dalším cyklopoznávání nejen při štafetě, ale i Vám všem příznivcům cyklistiky  .. Jana

 

 

Fotogalerie

03.09.2012 vložil/a: Jana15
karma článku: 3.93
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - jižní Morava

Štafeta
V neděli 26.8. jsem se vypravila z Bořetic směr Strachotín k nádrži, kde jsme byly domluvené s Evou, že mi předá NaKolík. Vypadalo to dost…
03.09.2012
Jana15
(3.92)
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

242 cyklistů (15 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022