reklama

Štafeta 2012 - jižní Morava pokračování

přehrada Koračany
přehrada Koračany
Foto: Autor

úterý 28.8. jsme se vypravili s NaKolíkem jiným směrem. Kousek jsem popojela z práce autem s kolem uvnitř s úmyslem projet vzdálenější okolí. Vyložila jsem kolo u lákavé cyklostezky Kyjov-Mutěnice. Je to nově vybudovaná cyklostezka místo bývalé železnice - pořád jen rovinka - tudíž může zaskočit jen protivítr. Jinak je stezka hojně využívána i na in-line brusle. My se ale vydáváme na jinou stranu, směrem do dalšího okresu. Přes několik záživných kopečků přijíždíme k přehradě Koryčany. Opět fotodokumentace a pokračujeme kousek dál do Stupavyk vyhlášené okresní lyžařské sjezdovce. Naproti ní je restaurace "Akvarium" s pěkným výhledem právě na ní a dáváme si malou svačinku. Pak se vydáváme zpět trochu jinou trasou po méne frekventovaných silnicích. Sluníčko pomalu zapadá a ve stínu lesů, kterým projíždíme, je celkem chladno. Přijíždíme do Kyjova s 55km na tachometru.

A je tu čtvrtek. Domluvené předání NaKolíku proběhne u Janohradu. Vydáváme se opět známou trasou přes Velké Pavlovice, Rakvice a dál směr obora Obelisk. Projíždíme kolem památníku, opět fotečka a za chvíli se už blížíme k Janohradu. Dávám si ovocné pivko a zrovna přijíždí Michal z Břeclavi... celkem s jistotou míří ke mně, prý už moji přilbu zná z facebooku, takže to nebylo těžké se poznat. Chvíli pokecáme, podepíšu předávací listinu uvnitř NaKolíku a předávám ho dál.

Tak hodně štěstí při dalším cyklopoznávání nejen při štafetě, ale i Vám všem příznivcům cyklistiky  .. Jana

 

 

Fotogalerie

03.09.2012 vložil/a: Jana15
karma článku: 3.93
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - jižní Morava

Štafeta
V neděli 26.8. jsem se vypravila z Bořetic směr Strachotín k nádrži, kde jsme byly domluvené s Evou, že mi předá NaKolík. Vypadalo to dost…
03.09.2012
Jana15
(3.93)
PR

Cyklistika – přínos pro zdraví a pohodu

 (S'portofino)
Před sebou máte jen sebe a trasu: můžete si vybrat divočinu, jednu z mnoha vyhlídkových tras nebo městský ruch, od kterého se můžete kdykoli odpojit.

Do Českého lesa za dobrodružstvím i historií

 ()
Hledáte pro svou dovolenou místo, které nabízí nádhernou přírodu, historii, poznání, ale také pravý lázeňský odpočinek, dechberoucí architekturu a to vše bez davů všudypřítomných turistů? Přesně to svým návštěvníkům nabízí pohoří Český les.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

193 cyklistů (0 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023