reklama
Země: Island Island

Island 2007 na kolech

Mám otázku- na příští léto plánujeme navštívit Island. Převážně chceme turistikovat, ale jelikož jsme vášniví cyklisti, chtěli bychom to zkusit i na kolech. Byl tam už někdo odsud? Pokud ano, poprosila bych o kontakt, případně o cestopis. A další věc - nechcete se někdo přidat? díky

[ Zpět ]
Datum: 22.10.2006
Autor: šíp
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    Ahoj,
    rád bych podnikl příští rok nějakou výpravu do zicích krajin na kole, ale je Island na cykloturistiku to pravý ořechový? :)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Béda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    Ahoj
    tülať sa po Islande už uvažujem dlhšie, len sa chcem opýtať na ako dlho by ste chceli, akym sposobom sa prepravovat alebo by ste chceli ist uplne na divoko. :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ala)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      čauky,zatím to plánujeme na 14 dnů-podle letadel.
      poletíme nejspíše z Berlína touto společností http://www.icelandexpress.com/

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2006
      Autor: šíp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Island 2007 na kolech

             

        14 dní je málo a letenky je nejlépe rezervovat půl roku dopředu, to jsou prý nejlevnější. Pěkný cestopis s kolem na Islandu napsal Honza Vlasák a taky Lucka s Michalem. Doporučuju přečíst.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Island 2007 na kolech

               

          no letenky si zarezervujeme v nejbližších dnech.
          S dobou pobytu je to horší, více než 14 dnů nemůžeme kvůli práci, delší dovolenou nám nejspíš zaměstnavatel nedá.
          jinak souhrn cestopisů jsem našla tady http://katalog.seznam.cz/Informacni-a-inzertni...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2006
          Autor: šíp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Island 2007 na kolech

             

        Ahoj , na kolik vychází letenka ?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (holzby.ml)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    Island je skvělá volba. Mám ho s přítelkyní také v plánu na rok 2007. Tak jsem rád, že jsou další lidé, kteří se nechají zlákat. Mě už Island leží dlouho v hlavě. Jinak také využijeme služeb Iceland Express. Nic lepšího jsem zatím nenašel. Vzhledem k tomu, že zatím pouze hromadím informace, tak tady nemohu šířit moudra, ale chtěl jsem prostě vyjádřit podporu myšlence cykloturistiky na Islandu. Bude to tvrdé, ale jistě krásné putování.Tak at\' vám to dopadne.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin 01)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      třeba se tam potkáme :-)
      Nyní tak nějak kompletujeme oblečení - počítáme s nepřízní počasí, větrem a tak.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2006
      Autor: šíp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Island 2007 na kolech

             

        Bohužel ještě čekáme jaký bude náš časový fond, ale směřujem to na červenec ideálně celý.
        Právě jsem našel další pěkný odkaz: http://island.web3.cz/iceland.htm
        Kolik vás vlastně jede? A kolik toho máte v plánu?

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin 01)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Island 2007 na kolech

               

          zatím jsme 2, nesehnali jsme podobně praštěné lidi

          [ Zpět ]
          Datum: 16.11.2006
          Autor: šíp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Island 2007 na kolech

                 

            A ja myslel, ze jede pulka outdoorfora, ze si pronajimate off-road autobus s tema hosteskama a kadibudkou...a vono nic:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 16.11.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    Já jsem tam nebyl, ale četl jsem zajímavé pojednání od Jana Vlasáka, myslím že v knížce Vandry s Bejkem. Jel po nějaké okružní silnici kolem dokola celého ostrova.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      Jenže Honza Vlasák tam nebyl na 14 dní, ale myslim, že nejmíň na měsíc. Mám pocit, že se to za 14 dní nedá na kolech zvládnout. Perfektní knížka o putování po Islandu je Chvála putování od paní Kočové. Je sice už staršího vydání, ale fakt super. Jet tam jen na tak krátkou dobu tak bych kolo jako dopravní prostředek nezvolila.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    Proč chcete cestovat (a tím i finančně podporovat) zem, která letos zahájila komerční lov verlyb? Zkuste se ještě podívat na www.greenpeace.cz.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaM)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      Sorry jsou to velký ryby - velryb.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaM)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      Jo, to je pravda. Dneska jsem se dívala v tv na Lichtaga a taky mi to došlo. Teď bych se hodně rozmýšlela tam jet.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Island 2007 na kolech

             

        kdybych se měla rozmýšlet kam pojedu podle toho, jaké rozhodnutí zrovna dělá vláda té země, tak bych prakticky nemohla nikam.... Podle toho se přeci nedá plánovat dovolená...
        Že nakonec nepojedeme bude z jiných důvodů /nečekané zdravotní komplikace/. každopádně island zůstává s plánu na rok 2008

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2006
        Autor: šíp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      Hodne blbej argument....to by me zajimalo, kam bych pak emigroval, protoze kazda vlada dela voloviny...i ta nase. Lov velryb je humus, ale nejet zrovna na tak krasnej ostrov, jako je Island jen kvuli takovehle volovine...promin, ale to je hodne zcestny.
      A vis co si myslim o greenpeace.... vetsina tech blbku skodi prirode stejne jako ostatni lidi. Nejradeji by se vratili na stromy, ale sami topi uhlim, jezdi ve smradlavejch autech a pouzivaji energii, jenz se zase vyrabi zpalovanim cerneho nebo hnedeho sajrajtu. Takze, pany a damy z tehle instituce absolutne neuznavam. A to ze chrani zvirata....kolik z nich jich je vegetariany?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    jooo island... tam jsem taky nebyl:)... ale pridal by som sa k Vám,zatial na leto nič nemám, možno by to vyšlo

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (eržo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      caula pokud byste nekdo opravdu v lete 07 na Island vyrazeli a hledali nekoho k sobe tak dejte echo na [email protected] dik

      [ Zpět ]
      Datum: 28.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (basic ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Island 2007 na kolech

           

      caula pokud byste nekdo opravdu v lete 07 na Island vyrazeli a hledali nekoho k sobe tak dejte echo na [email protected] dik

      [ Zpět ]
      Datum: 28.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (basic ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    ahoj, na Islande som bol 2 roky po sebe cez leto a musim povedat, ze to bicyklovat tam je jedna z moc krasnych veci v zivote. my sme prvy rok stopovali asi 6 tyzdnov a druhy rok trochu pracavne plus vela vyletov stopom a na bajkoch. co mozem poradit je urcite tam ist, neist tam s cestovkou a zalezi aky mate rozpocet. My sme studenti tak sme isli naozaj na minimum, prvy rok asi 10kg jedla z domu :o)
    prakticke rady aj tak najdes v lonely planete alebo niekde na nete, asi len ze s iceland express je to naozaj najlacnejsie, siet superkarketov BONUS tu usetri naozaj velke mnozstvo penazi, no a ak chcete spoznat pravy Island, tak sa snazte co najcastejsie odbocovat z okruznej cesty po ostrove. Po nej sa vozia stovky Nemcov a Holandanov v pozicanych autach. Urcite si vyberte cast trasy napriec ostrovom, do vnutrozemia, ale opatrne. A pytajte sa domacich na hotspots, to sa neda zaplatit v necase si lahnut do horuceho jazierka. Aj ked to neradi hovoria cudzincom, tak cyklistov snad pochopia. Verim, ze stanujete, lebo nieco ako ubytovanie na Island nestoji menej ako 80E na noc. A s dazdom to zas nie je take zle. To ze prsi, ci skor poprcha casto je pravda, ale dazd v stredoeuropskom zmysle to nie je. Skor ten vietor!
    Na to treba pamatat, vietor na Islande vzdy fuka oproti!
    Prajem pekny vylet. vlado

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vlado ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Island 2007 na kolech

         

    Ahoj,
    byli jsme tam loni na kolech 3 tydny a mohu jenom doporucit.
    Uz pomalu kupujeme letenky na pristi leto :)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oliv)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Perly severu a západu Islandu – turistika

 (CK Hoška Tour)
09.06.2024, 8 dní
39 950 Kč
pěší turistika Letecky

Perly jižního Islandu – turistika

 (CK Hoška Tour)
16.06.2024, 8 dní
39 950 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

593 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024