reklama

Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

Další dvacetipalcovou skládačkou, kterou jsme dostali možnost vyzkoušet, bylo elektrokolo Barack z dílny ekolo.cz. Jde o zbrusu nový model, který je na trhu od začátku roku 2009. Výrobce charakterizuje Barack jako „lehké elektrokolo pro mladé“. Posuďte sami...

Datum: 29.04.2009
Autor: Redakce
  • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

         

    bylo by zajímavé zmínit s jakým dojezdem se dá počítat v asistovaném režimu? jistě, že budou rozdíly podle profilu trati, hmotnosti cyklisty apod., ale nějaký, byť přibližný, údaj by nebyl špatný. jak dlouho trvá nabíjení aku?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2009
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

           

      Dojezd bych tipoval v režimu PAS tak do 50km, dobu dobíjení 5hodin (úplně vybito->úplně nabito).

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

           

      Výrobce uvádí 50 km, ale máš úplnou pravdu - závisí to na mnoha faktorech. Úplně "na doraz" jsme jeli jen jednou, a to baterka vydržela 35 km v pražských kopcích.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2009
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

             

        Zkousela jsi taky nadoraz jen na elektro? Docela me to laka :) Do prace to mam 12km pres magistralu nebo 18km podel vody. Kolik vazi nabijecka? Musela bych ji asi vozit pro jistotu porad s sebou.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2009
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Bara

               

          Nevím, jak zrovna u tohohle, ale ze spousty těch elektrických mrch vede rovnou zástrčka. A u těch lehčích exemplářů bych řekl, že případný konec se dá došlapat i bez asistence, však váží třeba jen nějakých 25 kilo, to není zas taková hrůza.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2009
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

         

    ma to rekuperaci a elektrodynamickou brzdu? soude podle vety "pri brzdeni se vypne motor" asi ne :(

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2009
    Autor: jirka77
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

           

      Na kole jezdícím kolem dvacítky brzdíš naprosto minimálně, ve srovnání se složitostí a cenou řešení je otázka, zda prodloužení dojezdu někdo bude ochoten zaplatit.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

           

      Tenhle model rekuperaci nemá. Je ale otázka, jestli to je vždy přínos. Rekuperace má vlastně smysl jen u táhlých kopců, jinak ji u (už tak dost těžkého kola) moc nezapínáš. Měla jsem šanci kolo s rekuperací vyzkoušet a hodně se při tom nadřeš. Něco jiného je jízda z kopce, kde rekuperace plynule přibržďuje, tam je to velmi příjemné.
      Měla jsem kdysi baterku, která se dala dobíjet takovým navijákem, Když si vzpomenu, jak jsem se zapotila, abych vyrobila trochu energie ke svícení... Nemyslím ,že by energie vzniklá rekuperací při šlapání měla nějaký efekt.
      Má to asi význam, když jedeš na delší výlet v kopcovitém terénu a chceš trochu prodloužit výdrž baterky. V městském prostředí (trasy do 15 km, civilní oblečení) rekuperace podle mě smysl nemá.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2009
      Autor: Jitka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

             

        tak tak, samozrejme jsem nemyslel, ze bych EDB brzdil, kdyz mi skoci cervena :) to jen kdyz je jizda z kopce, pomale dobrzdovani atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2009
        Autor: jirka77
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

         

    Proč není bubnová brzda i vpředu? Na tomhle kole kdovíjaký šlajfy nejsou potřeba a ubnová brzda je nenáročná na údržbu a nenáchylná na počasí.
    Na motokolekole do města bych očekával slušný světla v základu, a možná i ukazatele změny směru jízdy.
    Jinak koncept dobrý, až bude cena přiměřená využitelnosti (klasický moped ve stejné ceně je nesrovnatelně rychlejší, s vyšší nosností i schopností převážet zavazadla), bude to možná prodejné.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

         

    Pěkný článek, o tomto novém modelu jsem nevěděl.
    I když designově pro mě trochu out, takové kolo společně s větším počtel cyklostezek je pro mé dojíždění po Praze ideální. Není tak praktické na to si ho vzít do MHD, ale pořád se dá v práci slušně složit při dobíjení ...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mech1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

         

    Zaráží mě, že jsou všechny doposud testované skládačky spíš pro menší postavy. Výšku nad 180 cm má přitom dneska každý druhý - není to divné?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

           

      přitom jsem na jedný fotce na tom viděl Medůzu a to tedy není prcek:o) Třeba to nebude tak hrozný...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2009
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

             

        To je sice pravda, ale k pohodlné jízdě mu na sedlovce ještě několik cm chybělo.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2009
        Autor: Václav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

               

          Trošku upřesním zavádějící údaje. Platí pro Dahon:
          - pro pohodlnou jízdu je doporučená max. výška 190cm
          - s tím, že max. výška uváděná výrobcem je 195cm
          - a navíc je možné dokoupit teleskopicku sedlovku která to posune ještě dál ...

          Já osobně měřím 183cm, sedlovku mám vytaženou na 2ku (takže ještě cca. 2cm zbývají) a jezdím fakt pohodově a zvažuju že naopak trošku sedlo snížím ...

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mech1)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

         

    Prodam tohle elektrokolo. Zaruka jeste rok a pul, nova baterie, plno vylepseni a uprav. Blizsi info viz posta. Predvedu osobne, Praha.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2009
    Autor: wewerka
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

           

      jak jsi byla spokojená, jdeš do lepšího ? mě věci kolem elektrokol docela zajímají, přestože nejsem ještě kupec. co jsem se svezl na sport lajfu a následně na e-kole kamaráda Pedra/ rovněž skládačka/, tak se mi myšlenka zamlouvá čím dál víc /á propos, dotaz pod čarou,proč už nová baterie?/

      [ Zpět ]
      Datum: 11.12.2009
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

             

        Jako kdybych to psal já. Mám zcela stejné otázky, zájmy a zkušenosti jako Vladaza. (Jen jsem se na E-kole nesvezl u Pedra, ale u jiného pána)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.12.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

               

          Wewe asi poznala,že elektrokolo je dobré tak pro páprdy,co nechtěj zhubnout a že pro mladé zdatné cyklistky to není nic moc.Ja jsem na ně zanevřel,protože dcera mi teď soustavně ujíždí.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.12.2009
          Autor: Don-Pedro
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

                 

            jen tak, mezi řečí, kontrolní otáztička - na čempak jel e-kolem znechucený Pedro včerejší, příjemně mrazivou neděli na bájemi opředený Kosíř ?? :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 14.12.2009
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

                   

              Proto ví o čem mluví:-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 14.12.2009
              Autor: Lazarus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

                   

              Když dcera nejela,tak jsem využil situace,abys mi porád neujížděl Ty.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.12.2009
              Autor: Don-Pedro
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

             

        Spokojena jsem byla hodne. Skvela ovladatelnost (mala kolecka, velka akcelerace), rychlost do kopce (19-20km tam kde bezne jezdim 12-15), nutnost pomaleho slapani (aspon trosku se hybu), moznost vozit veci na nosici, vydrz (na jedno nabiti az 50km v prazskem provozu).
        Ze zaporu byla asi nutnost vyresit ochranu proti desti (mozna to zpusobilo nizsi vydrz baterie), hopsani na kocicich hlavach, vaha (tahat 23 a s nakladem i vice kg do treba schodu je vcelku narocne).
        Prodavala jsem kvuli stehovani firmy (nove prostory maji omezeni kvuli kolum - to se casem vyresi, ale ne uplne idealne) a pak rekonstrukce bytu zere porad penize. S kolem jsem byla, az na par drobnosti, spokojena.

        Jinak kolo je prodane. Jestli mate nejake konkretnejsi dotazy, tak do posty (prijde mi upozorneni). Tady to uz nectu.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2009
        Autor: wewerka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Velký test skládacích kol (3.) – Ekolo.cz Barack

               

          když mě něco napadne, tak Ti napíšu, i tak děkuji, myslel jsem, že už se k tématu nevrátíš

          [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2009
          Autor: vladaza
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Zkušenosti po roce používání, 1.000km

         

    Mám sice trošku jiný typ a to eKolo SilverGo, ale technologicky je to stejné eKolo. Pokud počasí dovolí, tak jezdím každý den trasu Opatov, Roztyly, Krč, Barandovský most. Je to celkem 11km. Do práce se vezu, abych se jako ouřada nezpotil :) a z práce domů někdy šlapu a někdy ne, podle nálady. Nabíjím každý den, čili po těchto 22km. To převýšení v Michelském lese (Krčském) je celkem husté, ale když se trošku přišlápne, tak lze i do kopce udržet rychlost 20km/h.
    Po koupi jsem okamžitě předělal ergonomii na řídítkách, protože to je namontováno nějak divně. Otočil jsem houkačku, natočil jinak řídítka, páčky brzd a měniče. Vyměnil jsem taky přední tác za větší, aby kolo jelo rychleji při šlapání.
    Po roce a ujetých 1.000km byla ohnutá středová osa, ohnutý přední tác, zadní bubnová brzda po intenzivním brzdění z velkého kopce zcela povadne, motor zvýšil hlučnost v zátěži, vypadnul drát z mikrospínače u páčky brzdy.
    Jinak kolo naprosto v pořádku a neměnil bych ho za jiné. Pro dámy je velmi těžké a neporadí si s tím, aby ho vynesly např. z metra. Nabíjím 5 hodin a na to ujedu bez šlapání na rovině 25km. Pokud se šlape, tak lze ujet i 60km. Pokud jedu např. nahoru Krčákem a fakt makám, tak lze jet i max rychlostí 25km/h a to dám napr*el i ostřílenému borcovi na pořádném horákovi :)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2010
    Autor: Karlic
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti po roce používání, 1.000km

           

      Po 1.000 km byla jenom ohnutá středová osa a jinak kolo v pořádku? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2010
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti po roce používání, 1.000km

             

        jestli je na čtyřhran, tak by to zase nemusel být tak velký výdaj, jasně, že by měla vydržet déle, na druhou stranu si může namontovat zapouzdřenou Kinex

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2010
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti po roce používání, 1.000km

               

          Středová osa se snad ohne při hodně velkém nárazu nebo havárce. Toho se točením klikama nedá dosáhnout snad ani. Ještě tak zlomit nebo ohnout kliku, ale ohnout středovou osu?

          [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2010
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zkušenosti po roce používání, 1.000km

                 

            Byl to asi nějaký špatný kus ta osa, měkký materiál. Dal jsem zapouzdřený a je to v pohodě. Jinak opravdu 1000km bez žádné další poruchy! Na čínské kolo dost dobrý.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.05.2010
            Autor: Karlic
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zkušenosti po roce používání, 1.000km

                   

              To museli tavit místo ze železný rudy ze psích hoven. Máš pravdu.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.05.2010
              Autor: básník
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 26.03.2011
    Autor: ales
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

438 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024