reklama

aký bicykel?

Ročne najazdím cca 2000 km.Mám Admirál-a,dosť sa na ňom "namakám".Aký bike je pre mňa najvhodnejší?Je potrebná odpružená vidlica? Mám 180 cm, 75 kg,jazdím po vozovkách aj v lesoch,nie veľmi fandím odpruženej prednej vidle.Nemusí to byť,samozrejme,najnovší model,cca do 10-13 tis.Sk.Merida,Kelly´s,Autor?Kto mi poradí?Nekupujem bike každý tretí rok,tak nech som s ním spokojná.A on so mnou :-) Ďakujem za odpovede.

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Majka ([email protected]))
  • Re: aký bicykel?

         

    2000 km ročně je dost, to už si nějaký pohodlí zasloužíš. Ale s tím výběrem značek a tou rozumě odhadnutou cenou se splíst nemůžeš. Krosový, nebo zase horský? Snad to pohodlnější krosový, viď. Odpružená vidle je dobrá při delších jízdách po hrbolatém povrchu, je šetrnější k rukám. U těch krosovejch kol to pruží jen kousek, takže mořské nemoci se neboj.. Jinak můžeš prostudovat předešlé podobné dotazy, je tam různých pohledů dost. Tak ať se ti nové kolo líbí! :')

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe (Li))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: aký bicykel?

         

    V každým případě odpruženou vidlici.
    Jsi-li v mém věku (52 let) i co nejlehčí převody. Nech si za příplatek při koupi treka přendat talíř z horského kola. Já mám na talíři 44-32-22 a vzadu 32-11, devítikolo. Osmikolečko má velký rozdíl mezi posledníma kolečkama (11 a 13 a to už se špatně drží rychlost při přehození ze 13ctky na 11ctku).Není kopec, který bych nevyjel, když mě záběr nenadzvihne přední kolo (do kopce v terenu).
    Neber kolo s gripem, bývaj z něj puchýře, když nemáš rukavice a řazení není tak pohodové jako s dvěma řadícíma páčkama (nahoru jedna páčka, dolů druhá páčka) a vybavení alespoň Deoré. Středy kol Deore jsem nejdřív dal manželce, já měl obyčejné, a jezdila z kopce rychleji než já, když jsme nešlapali.
    I ty řadicí páčky Deoré, jsou měkčí jak na řazení tak na brždění.
    A teď to hlavní - Velikost kostry by měla odpovídat tvé výšce. Spousta cyklistů tohle nerespektuje a pak na kole sedí jak vosa na bombonu a jsou dřív unavení. V obchodech mají obvykle jen menší kostry a chtějí je prodat, takže dobře neporadí.
    http://www.nakole.cz/clanky/clanek.php3?id=3... tady asi najdeš nejlepší rady.
    A neštři na pěnězích, mě tyhle zkušenosti stáli víc peněz, když jsem měnil díly a dospěl jsem k tomuhle, než kdybych to koupil rovnou.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024