reklama

Pokuty pro cyklisty!

Už jste někdo někdy platil pokutu za nějaký dopravní přestupek jako cyklista?

[ Zpět ]
Datum: 14.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    Já ne, ale kolega natvrdo vyfasoval pokutu za nesvícení a jízdu po chodníku - Pardubice - Staré město 500,-

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (peci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pokuty pro cyklisty!

           

      Tak to měl dost smůlu. Jednou jedinkrát jsem viděl, jak městští strážníci přinutili cyklistu slézt z kola, když jel v protisměru. Jinak vidím denně desítky cyklistů jezidit bez světel a po chodníku a policii je to buřt.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    Já také ne. Bude ale dosti zajímavé, až policie začne stavět cyklisty jedoucí evidentně s alkoholem v krvi. Někdy nad tím uvažuji - když tak vidím v létě o dovolené narvané venkovské hospůdky v jižních Čechách...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    Tak já osobně jsem pokutován nebyl, jeli jsme s asi 5 kámoši po tmně zpět domů, já mněl jako jediný světlo a spěchal jsem tak jsem jel asi 300m před nima, jeli proti mně policisté ve služebním voze, mně nechali, ale u nich se zastavili a otočili, a v tom oni hup do lesa, lehli si na zem, policista s baterkou volal tak hoši vstávat, ale skončilo to jen domluvou ohledně bezpečnosi po tmě:-) asi neměli čas, nikdo z nás neměl občanku, prostě nic.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    no v Budějcích chytávali celkem pravidelně v ranních dopravních špičkách a pokutovali za nesvícení. tenkrát jsem vyfásnul 2x za tejden po200kč protože jsem měl pouze zadní blikačku.
    na cyklostezce na Hlubokou stávaj městský policalti na kolech (to je Budějcká specialita - máme cyklohlídky MP - jezděj normálně s pistolema apoutama na opasku - v helmách) a zastavujou. nevím jestli i pokutujou, ale něl jsem s nima zajímavou diskuzi o poviném vybavení ve smyslu vyhlýšky č.341/2002 a zkončilo to tím, že si odemě opisovali jednotlivý body z kopie přílohy 13 o technických požadavcích :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    Jo, dostal jsem 500kč, vyjel jsem se zákazu (objížďka vedla na dálnici) a sejmulo mě auto z vedlejší. Vinu dostal řidič, já i on flastr, na to, že nemám možnost kudy projet, je nezajímalo. Objížďka po normální silnici cca 25km

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    Zatím mi jen hrozí z chodníku když to valím v protisměru. Nemá se to a koleduju si. Jenže když ta zkratka je tak lákavá :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Wlček)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    Jednou mě státní policajti sundali z kola v 200 m dlouhé jednosměrce, je to dokonce pěší zóna. Ploužil jsem se do kopce a náhodou se vyloupli i s autem. I když se ten policajt evidentně špatně vyspal, jenom mi to vytknul (právem) a sledoval, jestli dotlačím kolo na konec zákazu.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuty pro cyklisty!

         

    Mám jednoho kamaráda, co má trochu problémy s alkoholem. Asi před 7 lety si to kličkoval po jednom parkovišti, při čemž se mu podařilo ulomit vyhřívaná zrcátko zde stojícího auta. Byl spatřen policejní hlídkou, která ho začala pronásledovat. Po krátké honičce, kdy se mu podařilo ulomit i zrcátko na policejním Favoritu, byl zadržen a odvezen i s kolem na krev. Měl údajně okolo 3 promile. Výsledkem bylo, že dostal pokutu 4000 Kč za jízdu pod vlivem alkoholu, 4000 Kč platil za opravu vyhřívaného zrcátka a 300 Kč za zrcátko z policejního vozu.
    Zhruba před rokem tento stejný člověk při vyhýbání se diře na silnici ohrozil za ním jedoucí vůz. Tento vůz bohužel pro něj byl vůz policejní. Při následné kontrole alkoholu mu bylo zjištěno opět něco kolem 3 promile. Byla mu posléze udělena opět pokuta 4000 Kč za jízdu pod vlivem. Pokutu neuhradil a po zásahu exekutora musel zaplatit nakonec 12000Kč.
    Měl kolo v hodnotě zhruba 450000Kč, které mu bylo nakonec ukradeno, takže další pokuty mu přestaly hrozit.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lábus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pokuty pro cyklisty!

           

      kolo za 450 000???

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ttp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pokuty pro cyklisty!

             

        Labus asi kamosi s Armstrongom :)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pierko)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pokuty pro cyklisty!

               

          Samozřejmě překlep, kolo měl za 45 000 Kč.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lábus)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

383 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024