reklama

Karpatské hry

Znáte tu knížku ? Vyšlo nové vydání.

Kromě jiného ji připomínám proto, že tady nejvíc diskusí vždycky vzbudí typologie cyklistů, bikerů, natěžkistů ....a podobných individuí.
Tématem této knihy je pak (mimo jiné) typologie poutníků, nejkrásnější jakou jsem kdy četl. Každý z poutníků hraje v horách (Karpatech) či na jakýchkoliv cestách jinou hru. Některé hry autor sdílí, jiné respektuje, před jinými prchá ("Prodali neschopnost postarat se sami o sebe cestovním kancelářím.")
Moc dobrá kniha i po takových skoro 25 letech. A pěkné nové vydání.

[ Zpět ]
Datum: 15.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: Karpatské hry

         

    no tak tu knihu jsem četl. Dost mě vyděsila pasáž o léčbě horečnatého onemocnění v jarním týdnu v krmelci pro bažanty spojené s konzumací zbytků zrní. Je to dost možná velice ekologický a autentický přístup k životu, nicméně mě vyděsil.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Karpatské hry

           

      To je zajímavé. Ona ta kniha měla tehdy (80á léta) jiný kontext tedy v Tebou naznačeném směru . Nicméně je to kniha o poutnících a proto je myslím velmi poučná i pro bikery.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Karpatské hry

             

        no já jí čet koncem 80 tých let, kdy jsem se s minimem financí protloukal právě rumunskejma a bulharskejma horama, páč jinam to bylo téměř nereálný, a přesto mě tam některý myšlenky děsily. Ústřední myšlenka volnosti a poznávání ducha země je ni však podstatně bližší, než nádherný katalogy cestovek. Snad i proto jsem prodělal pouze jedinou zkušenost s estovní kanceláří a zvolal: již nikdy více, dokud mi vlastní nohy a hlavně hlava budou sloužit!

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2007
        Autor: alvp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Karpatské hry

         

    objednáno na Vltavě jest. Díky za tip.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

374 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024