reklama

Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a konusy

Na ložiska do nestandardního tříkolkového náboje bych potřeboval misky (na zalisování do trubky - stejné jako ve šroubovacím hlavovém složení, ale menší a na větší kuličky) a odpovídající šroubovací konusy (stejné jako v normálních cyklistických nábojích, ale s větším průměrem).
Nemáte někdo představu, kde něco takového sehnat?

[ Zpět ]
Datum: 06.12.2006
Autor: PavelŠ
  • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a kon

         

    Z jine trikolky? Vim, blba rada, ale lepsi me nenapada :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a kon

           

      z jiné tříkolky to nepůjde, jelikož chci náboje skutečně nestandardní.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a konusy

         

    Misky a konusy ti na míru udělájí v nástrojárně, kde disponují soustruhem a bruskou na kulato, tam mají většinou i vhodný materiál, nebo poradí, jaký sehnat. Anebo to udělat naopak - uložení pro ložiska rozměrově přizpůsobit sehnatelným miskám. To bych hledal pomoc a radu v nějaké dobré cykloopravně, nejlépe, kde mám známého. Rada asi nic moc, ale tak bych to řešil já.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Finn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a kon

           

      To je mozna nejlepsi reseni - navarit tam mufnu ze stareho oceloveho kola a pouzit normalni stred.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a kon

             

        o tom jsem taky uvažoval, ale elegantnější řešení by bylo s těma šroubovacíma konusama (resp. s jedním, druhej by byl asi napevno navařenej).

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a konusy

           

      mám obavu, že na kolech se takovéhle rozměry nepoužívají. Ale možná se takto velké konusy používají na nábojích u motocyklů, zkusím zjistit. A za tip s nástrojárnou dík, ještě by mě zajímalo, kde je v Brně nástrojárna, kde by něco takového pro soukromníka udělali...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a konusy

         

    Zkus firmu Velobel (http://www.velobel.com/) Letos mi tam bez problémů vyrobili v malém počtu atypické náboje na kolobrndu, které by se jinak daly sehnat jen v Asii! Pokud vím, vyrábí i náboje pro invalidní vozíky, třeba by ti vyšli vstříc a pomohli stejně tak dobře jako mně.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a kon

         

    Jeste si vzpominam, ze neco podobneho co popisujes jsem mel na jednom historickem kole - zn. Achilles, vyroba asi r. 1956. Tam byly taky na stredove ose konusy. Ale pochybuji, ze tenkrat nejak standardizovali, takze by to asi byla nahoda kdyby to pasovalo i kdybys neco takoveho nasel. A navic by asi bylo skoda takovy stroj nicit.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a kon

           

      Mám doma nějaké zbytky z podobného historického kola - jaký máš průměr trubky, do které přijdou zalisovat pouzdra a jaký průměr(závit konusu) a rozměr koncového čtyřhranu má osa? Pokud to nebude pasovat k tomu co mám, možná by to šlo obejít přes "ložiskový střed"

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: drak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a konusy

         

    jedna z moznych cest jsou casti ze stredoveho slozeni polskych kol zn. Universal. Ty byli reseny proti beznym stredu "naruby" Nove res zalozni muze mit nejaky cykloopravar ktery opravuje "rachotiny" Mozna - pokud mas kontakty- koupit v polsku. Jinak - nechces tma radsi pouzit strojni loziska s kosouhlym stykem ?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde pořídit nestandardní ložiskové misky a konusy

           

      Strojní ložiska jsou samozřejmě taky možnost. Ale ta šroubovací rozebiratelná by byla jednodušší. A taky asi lehčí a menší.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024