reklama

Výběr kola...

Ahoj.
Staré kolo dosluhuje, tak přemýšlím o koupi nového kola ( tak okolo 12000,-). Chci hodně jezit po republice, Slovensko, prostě s ním hodně cestovat s plnou (těžkou) výbavou. Proto bych se chtěl zeptat jaký druh kola se na to hodí nejlépe. Do crossu ani do trekingového kola moc jít nechci.... spíše MTB, nevím po jakých kvalitních cestách budu jezdit. Z těch MTB se mi zamlouvá Merida Sport 100. Můžu se zeptat na váš názor a jaké kolo by jste mi v této cenové hladině doporučili...?
Děkuji a přeji hezký den...

[ Zpět ]
Datum: 07.02.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr K. ([email protected]))
  • Re: Výběr kola...

         

    Ahoj Peťo.
    Pokud uvažuješ o kolu kolem 12000Kč, tak bych moc neřešil ani tak moc značku, jako kompletnost návarků pro držáky všech těch nosičů , který ponesou tu bagáž. Maximálně v jiný značce za podobný prachy získáš o něco lepší komponent.
    Osobně si myslím, že podstatnější bude kde! a u koho! to kolo koupíš. Jak se o Tebe postarají, jak s tebou budou řešit dolaďování kola než si sedne apod. Pokud budeš hodně jezdit a nebudeš řešit terén a dobu, tak Ti ty komponenty v téhle cenové hladině budou stejně odcházet. A znovu nastupuje to, jak se k Tobě zachovají v obchodě, zda Ti vymění komponent za levnějc a práce grátis (páč si Tě váží). Možná bych ještě být Tebou kouknul na Kellyse. Ale to je jen typ.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pedro)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola...

         

    Proč nechceš Crosse? Já s ním jezdím všude i terénem např. i v Rumunských horách na těžko a drží! Pokud chceš kolo na cykloturistiku a ne bikování tak je cross nejlepší. Pozor neplést si cross s trekkingem. Trekk není dovybavený cross. Crossové kolo má rám podobný horáku jen má větší průměr kol a užší pláště, trekk je víc podobný kolu silničnímu. Mně osobně se ted´ nejvíc zamlouvá Giant Cypress za asi 14000. Je sice dražší, ale má kotoučové brzdy a v testech vychází jako velmi pohodlné kolo. Jen ostatní komponenty nejsou moc extra, ale ty se můžou hned při koupi nechat vymněnit za lepší pokud by nestačili. Ale taky je to jen typ.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola...

           

      Ahoj.... tak děkuji moc za pomoc. Asi opravdu půjdu do toho crosse. Rozhoduji se pro Kellyse Axis, stojí 9999,- což je fajn. Jestli má s ním někdo nějaké zkušenosti, prosím podělte se s nimi děkuji..

      [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr K.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola...

         

    Já mám ty nejlepší zkušenosti s krossovým Authorem Airline. Zažil jsem s ním tolik, že by to bylo na hodně dlouhé povídání. Na cesty ideální, zvládne i lehčí terén. Pravda, jeho cena je poněkud vyšší, ale i tak - authora doporučuji, mám v rodině i stratose a také OK.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024