reklama

Zprávička ze Šumavy

Tak jsem si to o víkendu tak trochu brnkal po Šumavě s cílem najít něco co nám ještě nezakázali (nebo zakázali a není tam cedule, tak se dá dělat, že to nevíme).
Chci Vám sdělit:
1. Dejte si cestu z Javorníku na Kašperk (červená značka KČT, nejdřív myslím kus modré) Nádherný sjezd a pak výjezd na kopec vedle Javorníku. Radši jen pro MTB.
2. Dejte si červenou z Kašperka k Losenické chatě. Budete řvát blahem !
3. Pěkný nástup na Šumavu je ze Strakonic podél Volyňky. Dá se tam moc hezky bloudit. Přibližně je to po červené. Ve Volyni je krásný penzion Galerie.
4. Skvělé a levné bydlení na Zadově v chatě pod lanovkou u silnice. Velmi schopný majitel. Pocit, že civilizace přichází.
5. To co se na Šumavě obvykle servíruje pod pojmem "capuccino" je naprostá hrůza z prášku s kopcem šlehačky (hnus!) a je to nebikerské.
6. Není žádný problém v ubytování, bez objednání, na jednu noc, za lidovou cenu 350,-Kč se snídaní.
Na klasické cesty lépe vyrazit až zmizí na podzim davy a stáhnou se ochranáři.

[ Zpět ]
Datum: 21.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: Zprávička ze Šumavy

         

    Taky přidám jednu informaci: pokud někdo pojdete z Hartmanic do Radešova po značené cyklotrase 2087, dejte se ve Velkém Radkově raději vpravo po modré t.
    z. Značená cyklotrasa přechází z asfaltu na lesní cestu a po chvíli se mění na kamenitou cestu sjízdnou tak maximálně na "celopéru". Pokud by se nechal nachytat cykloturista s naloženým kolem, tak to s určitostí odnese výplet kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zprávička ze Šumavy

           

      To tedy taky pro jistotu podotýkám, že shora doporučené úseky nedoporučuji jet s naloženým kolem (pro otrlé kromě úseku kolem Volyňky), i když nic proti jízdě s naloženým kolem nemám.
      Jinak musím, Burajdo, uvést, že se často divím co kolo (na rozdíl ode mne) vydrží, tak nevím jestli bych to neměl jet do těch Hartmanic zkusit.
      Chci ještě dodat, že se mi znovu zdá, že to značkařské šílení je bez hranic. V terénu je tolik všemožných značek s podivnými čísly a šipkami, že jsem z toho jelen a snad, abych koupil nové mapy. Těm s cyklostezkama ještě pořád vzdoruji.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zprávička ze Šumavy

             

        Jestli to sjedeš bez újmy na zdraví tvém či tvého kola, jseš u mě machr, pardon - superbiker! Pro mě je tento úsek nejetelný, dokonce i špatně schůdný.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2006
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

427 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024