reklama

Jaký motor pro precipovani?

Už je to asi 100x řešené téma, ale pro jistotu se stejně zeptám.

Tatka má ekolo s bafang 500. Jel jsem na tom a zaujalo mě, ze to reálně má rychlostní limit až 30kmh. Ale co mě vcelku zklamalo je cukava jízda - ten zátah motoru úplně plynuly neni.

Vychvalování v tomto ohledu je vcelku Bosch. Ten vím ze se dá nějak precipovat přídavnou elektronikou.

Nicméně zajímalo by mě - když si ten bBosch koupím tak taky bude mít limit těch 30kmh, nebo tam bude tvrdá stopka u 25kmh?

A co motory Yamaha, ty se daji taky precipovat?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.05.2021
Autor: Jura17
  • Re: Jaký motor pro precipovani?

         

    Ano a ještě jedna věc, nevýhoda precipovani toho Bosche je ze to zneaktivni rychlostní údaje - což se mi nelíbí.

    Mě stačí aby to ekolo jelo 30kmh jako to umí ten Bafang. Ale 25kmh to už je málo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2021
    Autor: Jura17
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký motor pro precipovani?

         

    Zákon hovoří jasně. Elektrokolo smí mít max. rychlost 25km/h. Přečipování je v rozporu se zákonem a nelegální. Takové elektrokolo je pak považováno za elektromotocykl a nemá na silnici, natož cyklostezce co dělat. Bohužel vymahatelnost zákona se rovná nule. Neboť Policie nemá dostatek lidí a i možností jak takovou přestavbu odhalit. Snad jedině radar.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2021
    Autor: bukwa
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jaký motor pro precipovani?

           

      Pokud se budeme bavit o rychlosti 30km/h,tak je i možné,že by některé elektrokolo bez úprav touhle rychlostí jelo. V tom nastavení elektroniky bude nějaká tolerance,pak převody a pak rozdílný obvod kol,pro který se bude ten motorový pohon používat. Ovšem nějakou toleranci bude mít i ten rychloměr,kterým zjistím,že mi to na motor jede 30km/h.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2021
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaký motor pro precipovani?

           

      Já tedy nevím, nejsem příznivcem e-kol, ale e-kolo smí jet rychlostí vyšší. Jen přípomoc motoru vypne při 25 km/h. Takže pro vyšší rychlost se musí víc a usilovněji šlapat a už "za své".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2021
      Autor: Majan
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký motor pro precipovani?

             

        Ano je to tak. Ale už několikrát se mi přihodilo na cyklostezce. Že šlapu za své 35km/h a jsem předjet elektrokolem jenž jede rychlostí téměř dvojnásobnou.
        Znáte nějakého hobby cyklistu, který s naloženýma brašnama ušlape za své 50 km/h ? Já
        ne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2021
        Autor: bukwa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký motor pro precipovani?

         

    yamaha určitě, bez vlivu na údaje, vyp/zap omezení jedním stiskem na ovladači...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2021
    Autor: brum
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaký motor pro precipovani?

         

    V EU kupovaná kola musí mít již zabudovaný limit max. 25 km/h. V podstatě na všechny motory je možno koupit krabičky na přečipování.I na Bosch 4 generace je (Speed box, Peartune,...), podobně i na yamahu a nyní i na nejnovější Shimano EP-8. Po připojení umožní vyšší max. rychlost, přitom ale měří i nadále správně rychlost a jiné parametry (dražší i přes bluetooth)a dá se snadno deaktivovat na řidítkách (např. tlačítko Walk, +-, nebo přes aplikaci mobilním telefonem).Ceny jsou cca 2000-6000 Kč dle typu motoru a úrovně ovládání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2021
    Autor: Andy5
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký motor pro precipovani?

           

      Krabičky na "přečipování" nejsou potřeba, stačí jednoduše otočit senzor otáček kol vůči otáčení šlapacích klik a je vyřešeno bez zásahu do motoru. Jinak motor TSDZ2 umožňuje nastavení pohodlně přes displej, tj. se zachováním správné funkce tachometru.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2021
      Autor: ondrap
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký motor pro precipovani?

         

    mám Bafang 750w a odblokování omezení rychlosti si člověk udělá sám dle návodu. přípomoc je pak do 40 km /hodinu ale skoro nikdy to nevyužiju. nevím co na tom chceš čipovat.Bosche a Yamahy mají přímomoc nastavenou tak že čím víc šlapeš tím víc ti kolo pomáhá. u Bafangu tě kolo vystřelí při zabrání do pedálů ať je síla jakákoliv tu si nastavuješ ty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2021
    Autor: Palo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký motor pro precipovani?

           

      Přestavby Bafang (BBSxx) jsou specifické-otevřené pro uživatele pro osobní nastavení dle vlastních požadavků. Bohužel i Bafang přechází u nejnovějších produktů na uzavřený systém s CAN BUS (M500,M600, a nyní i M620-dříve jen UART).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2021
      Autor: Andy5
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

592 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024