reklama

Sachs Super 7 - seřízení

Mam dotaz ohledne planetove prevodovky Sachs S7. Dcera studuje v zahranici a ma k dispozici kolo s touto prehazovackou. Kolo stalo mnoho let. Vycistila a seridila co se dalo a zbyva problem s razenim. Pokud radi vyssi stupen, preradi to temer ihned, ale zpet se tomu nechce a radi po ruzne dlouhe dobe. Serizeni na "klick boxu" je udelano. Naboj sama urcite nerozebere. Bude to unavenymi pruzinami v prevodovce? Ma do prevodovky nalit nejaky olej? Predem diky za radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2021
Autor: jakubv
  • Re: Sachs Super 7 - seřízení

         

    Nejsem jsi jist, co myslíš tím seřízením klick boxu.
    Pokud nnamazala/ vyměnila lanka takže to nemá velké odpory, tak mi to připadá jako příliš napnuté lanko.
    Kdysi jsem ladil sachse 3x, tam jsem doštelovával napnutí lanka v místě kde začíná řadící řetízek.
    (ale byl tam opačný problém)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2021
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sachs Super 7 - seřízení

           

      Lanka jdou volne. Tady neni retizek, ale prave ten klick box, kde se serizuje delka lanka a ten klick box pomoci tycky a trubicky, ktere jdou do prevodovky radi. Problem bude prave v te prevodovce a ne v jejim ovladani. Ale diky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2021
      Autor: jakubv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sachs Super 7 - seřízení

         

    Sachs jsem v ruce nikdy neměl. Jestli je to tahle převodovka:
    https://www.youtube.com/watch?v=hVS2FJBMQgc
    tak to tipuji na zatuhlou vazelínu a odhaduji, že jediné spolehlivé řešení je rozebrat, vyčistit a přemazat. Když ne doma, tak v servisu. Olej možná pomůže, ale je to trochu loterie - někdy zateče kam má, někdy ne a někdy naopak vyplaví, co nemá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2021
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sachs Super 7 - seřízení

         

    Mám stejnou převodovku a stejný problém. Hledal jsem někoho kdo to v ČR servisuje a bohužel jsem nikoho nenašel.
    Jestli se ti to nějak povede opravit, dej vědět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2021
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024