reklama

Na borůvky přes hory a doly (2020)

Začátkem července konečně i Wales ruší zákaz volného pohybu a cestování - tři a půl měsíce to trvalo! V lesích už se to zas všude modrá, závory do NP Brecon Beacons opět odemknuty, takže co takhle spojit příjemné s užitečným? Do BB kolmo, pak 2 dny pěší trek po horách, přespat pod hvězdami někde na…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.08.2020
  • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

         

    Výborná cesta, pěkně popsáno i hezké fotky na rajčeti, díky za ně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2021
    Autor: pavelll
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

           

      Dík, bylo tam fajn – ticho, klid, nikde nikdo. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

         

    Když jdeme venčit psy kolem přehrady Scammonden ve West Yorkshire, nemusíme se k borůvkám shýbat, sbíráme je vstoje. Rostou tam na prudkých svazích a borůvčí je po pás vysoký.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2021
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

           

      Tady je to podobné – stačí zasednout, sklízet jen kolem sebe a nad sebou kam dosáhnu, avšak dřív než to všechno z jednoho posedu stačím poklidit, tak mám litrový kyblík plný. A jako bonus – žádná konkurence, Britonci si radši zajedou do Tesca a nakoupí dovoz z Polska nebo jižní Afriky ty zahradní náhražky co ani nebarví a s lesními borůvkami mají jen málo společného :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2021
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

         

    Ta fotka se stalagtitovými brčky je úžasná.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2021
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

         

    Paráda. Hned mám chuť někam vyrazit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

         

    To není nový blog ... ale je to hezké, v lednu jako u 12 měsíčků.
    Nedávno jsem si na tebe vzpomněla, jestlipak poustevničíš tam nebo tady.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2021
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

           

      Letos byly vánoce tady na ostrovech – měl jsem sice už od září koupené letenky, ale easyJet pak před vánoci oba spoje zrušil. Nebyl by problém přesunout na jiný termín, ale za současné situace mi přišlo rozumnější radši to teď nepokoušet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

         

    Máš krásné fotky. Co vozíš za aparát? Ty borůvky jsi pak sežral, nebo dovezl domů? Moc pěkný výlet (i ty další), skvěle zdokumentováno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2021
    Autor: pgnext
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

           

      Díky :-). 12 roků mě na výletech provázel Lumix FZ18, když ale před rokem dosloužil, tak jsem namísto něj pořídil Sony RX10 IV – pořád se s ním ale učím.
      Borůvky – co v létě zvládnu zpracovat začerstva tak zbaštím hned, zbytek pak syslím jak veverka zásoby na zimu, do skříňového mrazáku se toho vejde... :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

             

        tak to je parádní mašinka. Slyšel jsem samé chvály. Tak pěkné záběry nemám. Já to mám trochu jiné. Donedávna jsem fotil na ty nejlevnější, Samsung, Canon, Nikon.. ale zase jsem to měl v kapse a fotil pořád, i za jízdy. Pak jsem si pořídil Sony HX400V, zaujalo mne zoom 50 a zabudovaný GPS čip, kvalita obrazu je dobrá, ale přestavoval jsem si lepší. Ale už musím pěkně slézt z kola, vybalit ansábl, nachystat si scénu.. však to znáš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2021
        Autor: pgnext
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

               

          RX10 vozím v brašně na zádech přes rameno, má jen něco málo přes kilo takže to neobtěžuje. Navíc jsem takhle dřív vozíval i starou FZ18 tak mi to ani nepřijde. Na zádech to mám nejen kvůli tomu aby byl foťák vždy co nejrychleji po ruce, ale i mi to k těm sklům přijde jako nejšetrnější řešení – spolu s batohem, tam by byl ale přístup mnohem pomalejší a na kole i mnohem víc obtěžující, navíc u RX10 by byl batoh i zbytečně nevyužitý. Takhle jen zastavím, jedním tahem přitáhnu ze zad, brašna pořád na ramenu, rozepnu zip, vytáhnu, fotím, ani z kola slézat nemusím pokud nechci. Vozit to v kapse u kola, i kdyby to bylo vypolstrované, tak při tom mém neustálém vyklepávání po drncavých necestách radši ani nedomýšlím co by to s tou optikou už po pár výletech provedlo.

          Po zkušenostech s limity malého čipu u FZ18 jsem se před rokem rozhodl zkusit větší snímač. Objemnější rozměry ani váha mi nevadí, pořád se to dá udržet i v jedné ruce, a hlavně celých 24-600mm v jednom objektivu. Zatím spokojenost, ale pořád se učím. Největší problém mám se zapomenutými nastaveními, které tam před cvakáním navolím a pak často něco z toho zapomenu vrátit.

          HX400V vypadá taky dost dobře, škoda že tam nasázeli tolik MP. Kdyby jich tam místo 20 dali jen 8, byla by obrazová kvalita zase úplně někde jinde. Holt ale 8MP foťák by dnes bohužel byl asi prakticky neprodejný :-(.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2021
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na borůvky přes hory a doly (2020)

                 

            Jo nosím to taky v brašně na opasku. Na pravé straně, páč na levou někdy padám :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.01.2021
            Autor: pgnext
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024