reklama

HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

Koupil jsem levně toto E-kolo, stáří cca 10let, výroba .de Stroj je přes zastaralost funkční, málo jetý, vyhovuje mi. Rád bych ale vylepšil parametry elektropohonu. Je tam zadní motor 250W, patrně kartáč, ten bych tam i nechal. Aku=NiCd24V×10Ah je dnes nesmysl a chci tam Lion36V/80článků -to si i sám složím, články mám, není probl, ostatně jinak to nejde, protože orig je do rámu zahnutá jak šavle a to už na míru nikdo takto nedělá.
Co je problém/předmět dotazu: potřebuju zjistit, jak by se tam to nové aku dalo nabastlit. Nejlépe schéma zapojení, nebo jakékoliv informace, jak to funguje. (Nikde jsem k tomu nic nenašel, ani na stránkách výrobce www.hercules-bikes.cz) Origo elektronika, která všechno řídí, je zalitá v tom akupacku, nic z toho nevyčtu, jdou z ní dráty k displeji a ovládání, světlům a motoru, když ji vyhodím, měním všechno, nejspíš i motor. To je možné řešení, rám je na to dělaný, ale to zatím dělat nechci, leda jako poslední možnost, kdyby to jinak nešlo. Něco svých poznatků k funkci ev. doplním podle reakcí. Za případné rady předem děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2020
Autor: jizby
  • Re: HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

         

    Stabilních 24V můžeš z 36V baterie získat pomocí DC-DC konvertoru, tím se vyhneš potřebě měnit původní elektroniku nebo motor. https://www.aliexpress.com/item/4000353761772.html

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2020
    Autor: ondrap
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

           

      To je dobré řešení, děkuji. Tím se řeší spolupráce aku s elektronikou. (48V se mi nehodí, protože chci využít prostor na baterku v rámové trubce akorát na 10ks paralelních bloků 18650. Kvůli zahnutí trubky se tam musí nasouvat paralelní bloky zespodu jako buřty, takže to tak vychází. Víc energie nepotřebuju, spíš ať se to trochu odlehčí. Možnost přidat ext. aku zůstává, origo stav tuto možnost myslím že taky měl.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2020
      Autor: jizby
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

         

    Baterii můžeš pak použít i 48V, tím pádem bude na vstupu menší proud, př. http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-52-c8sc

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2020
    Autor: ondrap
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

264 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024