reklama

podomácku nalakovat kolo

Ahoj, chtěl bych si koupit kolo a následně si ho počmárat podle svých barevných preferencích.
No ptám se protože sem takové kolo nikdy nevidel, je na tom něco špatného nebo proč všichni nosej originál ram?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.05.2020
Autor: Krieger
  • Re: podomácku nalakovat kolo

         

    Počmárat si ho můžeš jak chceš. Žádnej problém :-)

    Většina má originál rám, protože natřít to, aby to vypadalo profesionálně a mělo i odpovídajcí odolnost a životnost, není žádná sranda. Ale všechno jde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: podomácku nalakovat kolo

         

    Protože jim to tak dostatečně vyhovuje :-)

    Neviděl, neznamená, že nejsou. Spíš si myslím, že sis jich ani nevšiml.
    Kolik lidí znáš co si počmárají motorku podle vlastní představy? Jsou originál, ale zas tak málo jich není, zrovna tak i nějaká kola.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: podomácku nalakovat kolo

         

    Pokud použiješ dvousložkovou poluretanovou barvu, tak snad OK. Pokud použiješ opravný spray, tak se ti to brzy to ošoupe.
    Já jsem si nechal rám nastříkat práškovou barvou, ale otloukl jsem jí a také mi to rezlo. Pak jsem to několikrát přestříkal opravným sprayem. Naučil jsem se na tom lakovat. Ale už mne to nebaví každé dva roky přestříkávat. Takže zrovna teď je to znovu u profesionálního lakýry a dostaneto znovu pořádný práškový lak. Varuji tě, je to dobrodužství, lecos se naučíš, ale výdrž to má pramalou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: podomácku nalakovat kolo

           

      Originální barvy jsou vícevrstevné práškové vypalované laky.I tak se o některých výrobcích kol říká,že jejich kola se rychle odírají.Obecně platí,že čím déle to schne,tím méně to drží.Jak píšeš,nejméně vydrží rychleschnoucí nitro a akrylové autolaky ve spreji.Delší životnost by měla syntetická barva ve spreji,s tou jsem sice celé kolo nelakoval,ale zastříkával jsem odřená místa do ztracena a musím napsat,že drží docela dobře.Nejlepší zkušenost mám s tou na fotografii,je samozákladová a používám ji například i na nápravy u auta,v rámci nějakých oprav.Tam samozřejmě černou.Stačí omýt,očistit rez a přestříkat.Nikdy se mi to ještě neloupalo a součástka vypadá jako nová.Kdybych v domácích podmínkách uvažoval o přelakování kola,tak by mně tahle barva napadla jako první.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: podomácku nalakovat kolo

             

        Teď koukám,co jsem to napsal,chtěl jsem napsat,že čím rychleji to schne,tím méně to vydrží a napsal jsem to naopak...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024