reklama

Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

Ahoj, chtěl by jsem pomoct s výběrem kol, jsem už v koncích. Chci kolo na pevné cesty, asfalt, lesní cesty atd. Žádné skákaní přes pařezy. Problém je, že nevím kam se jet podívat, kde by měli velký výběr a nějak nemám odvahu to koupit přes interent. Nevím ani jakou velikost,mám 173 cm. Rozhodl jsem se pro Bafang, střední cestu. Už třetí den se točím pořád dokola a nevím co vybrat. Chtěl bych kolo s blatníky, nosičem a světlem. Chtěl by jsem, zda by jste se podívali na komponenty jestli je to stejný a vybírat podle vzhledu, nebo zda je v tom rozdíl a jak velký. Asi nejvíce se mi líbí Leader Fox Lucas, ale nejsem si jistý vidlicí, zda to není vyloženě průser.
https://e-shop.leaderfox.cz/trekingove...

Druhé bohužel není dostupné a nikdo mi není schopen říct,kdy by mohlo být. Vzhledově není tak pěkné, ale asi má o chlup lepší výbavu.

https://www.4ever.cz/cs/kola/elektrokola...

Pak je varianta vzít cross a příslušenství dodělat. To jsou tyto dvě kola. Ale zase ten 4ever není dostupný

https://www.4ever.cz/cs/kola/elektrokola...

https://e-shop.leaderfox.cz/krosove-elektrokolo...

Byl jsem v jednom obchodě, dali mi zkusit horský kolo Apache s Bafangem, mělo to nízko řidítka, byl to starší model, baterka byl hrb a snad 576 Ah, mělo to vzduchovou vidlici, celkem hezky to jelo. Pak mi dali zkusit letošní Haibike trek 2.0, to mělo Yamahu s 500 Ah. To stálo nějakých 63000, že bych měl pocit, že je nějak lepší než ten Apache, to říct nemůžu. Měl jsem pocit, že ten motor má silnější nástup, ale bylo cítit, že to převodům moc nesvědčí. Nevím, možná nebylo seřízené. Bafang chci kvůli ceně dílů, baterka taky není nějaká darda a v obou obchodech mi řekli, že motor je to poslední co řeší. Že to celkem funguje od všech značek.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.04.2020
Autor: jindrapro
  • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

         

    chybu neuděláš, za toto cenu pořídíš už dobrou kvalitu.
    LF- Rozdíl trek/kross je ve vzduch. vidlici, která je lepší a lépe nastavitelná, ale pak si musíš kolo dovybavit. Tak za mně toho krose.
    4EVER- mají v obou variantách vzduch.vidlici, přehazovačku Deore a menší převodník 36z, takže pro mně jsou ještě o něco lepší než LF.
    Výběr velikostí je orientačně u každého výrobce, např.https://www.4ever.cz/cs/kola/elektrokola...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2020
    Autor: pgnext
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

           

      Tak jsi mi potvrdil, že moje úvaha ve výběru je správná. Jen tedy ten lucas od LF má taky vzduchovou vidlici. Ale nic jsem o Zoom nenašel. Jen o nějaké pružinové, ta stála za prd. To je přesně ten kruh, v kterém jsem začal bloudit. Specifikaci by se mi líbilo 4ever, ale nevím, zda se ještě neprodává, nebo už neprodává. Abych tu neseděl ještě v polovině září a nečekal, až je naskladni. U LF se zase naopak tenčí skladové zásoby...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2020
      Autor: jindrapro
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

         

    https://elektrokola.heureka.cz/leader-fox-altar...
    Jinak u nových hotových kol nepočítej s možností uživatelského nastavení rychlosti nad 25km/h.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2020
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

           

      Jojo, to už jsem se tu dočetl. Oni tu aktivaci (zrychlení) teď dávají jako dárek k nákupu. Tam ale vidím nebezpečí, že když to zapnou, tak já to nevypnu. To by zase museli oni. To by mohl v být průser... Na tvůj odkaz kouknu. Díky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2020
      Autor: jindrapro
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

             

        Tak jsem na to koukl, no je to horské. To asi nechci. Mám problém se zády, chtěl bych vzpřímenejší posed. Když si vzpomenu na poslední koketovani s horským kolem u mě, to je tak 20 let zpátky, tak to mělo široké gumy, na silnici to hučelo, člověk šlapal jak blázen a ono to nejelo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2020
        Autor: jindrapro
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

               

          Ta kola LF, první má vidlu ZOOM, to je nejlevnější pružinová. Ta druhá je vzduchová.
          Ale mohl bys uvažovat o horském- když máš problémy se zády. Široké gumy ti dost ušetří páteř, a má to taky vzduchovku. Kolo dovybavíš, i ten posed se dá upravit představcem, řídítky a tak. Že kolo hučí?... ale pojede to dobře, máš přeci motor. Ten Altar je dobrý.
          Kolo kup v obchodě, kde si ho můžeš vyzkoušet, žádný e-shop.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2020
          Autor: pgnext
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

                 

            LF Altar 2019 má vidlici Manitou Markhor 100mm Travel a jedná se podle všeho o vzduchovou vidlici. Nevím kde jsi přišel, že má pružinovou vidlici ZOOM.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.04.2020
            Autor: ondrap
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

                   

              On mluvil o trekingové kole v prvním příspěvku, první odkaz. LF Lucas. Tam je Zoom...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.04.2020
              Autor: jindrapro
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

                     

                Tak to jo, tam by měla být RST Volant TNL 80mm, pružinová.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.04.2020
                Autor: ondrap
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

                 

            Teď ještě koukám, že varianta Altar 2019 27,5 má vidlici RST PULSE, TRAVEL 50mm, AIR, což také nasvědčuje, že jde o vzduchovou vidlici.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.04.2020
            Autor: ondrap
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

         

    LF Lucase mám od loňského jara, najeto cca 1500 km a zatím spokojenost. Až na tu vidlici, která při mých 100 kg moc nestíhá.
    Motor Bafang je velmi tichý, nástup přípomoci plynulý a příjemný. Dojezd zatím podle terénu mezi 40 a 80 km.
    Na silinci a polňačkách úplně v pohodě, ve sjezdu ve složitějším terénu by to chtělo spíš toho horáka ;-)
    Celkově za mě mohu doporučit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2020
    Autor: honzapro
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nákup elektrokola Leader Fox vs 4ever

           

      Děkuji za postřehy. Pěkně kolo. Včera jsem se konečně dostal do obchodu. Viděl jsem LF Lucas konečně naživo. Byla to láska na první pohled. První dojmy byly, že je to celkem velký, masivní. V té zelené moc nádherný. Dělal jsem blbeho, že o tom nic nevím (což je vlastně pravda), což se mi po chvilce vymstilo, protože už jako s blbcem se mnou mluvili až do konce. Byl jsem se projet 100 metrů tam A 1 00 metrů zpátky a celkem se mi to líbilo. Pánského LF Bend bohužel neměli, takže jsem nemohl vyzkoušet tu vzduchovou vidlici na něm. Rozloučil jsem se a že si to nechám projít hlavou. Tak se mi to v ty hlavě teď všechno motá. Snažím si pro sebe vymyslet důvod, proč trekovy kola nemají vzduchový vidlice. I Haibike treking 5.0 za 90000 má pružinu. Potřebuji ji na asfalt, pevné lesní cesty? Když vezmu Bend, tak budu určitě investovat do světel, blatníků, nosiče a budu mít kolo s lowend vzduchem. Tak možná dochazim k závěru, že asi vezmu ten Lucas a když mi ta vidlice bude hodně vadit, tak ji vyměním za nejakou střední třídu vzduchové. Škoda, že nemají ten 4ever co jsem dával v prvním příspevku. Abych to porovnal....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2020
      Autor: jindrapro
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

370 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024