reklama

Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

Jsem občasný cyklista ale tím nemyslím takové ty co se projedou 5 km za město a jedou domů.
Normálně najedu při jedné vyjíždce tak 30-50 km a z toho hodně kopce.
Ptám se jestli je pro mě hodně velká zátěž vyjetí Ještědu i s cestou k němu cca 20 km středního stoupání.
Cestu bych absolvoval už po 3 ale tehdá jsem byl v lepší kondici, alespoň jsem se tak cítil.
I když prvně jsem tam jel totálně bez tréninku a šlo to taky.
Kolo mám horské s pláštěmi co nemaj takovej odpor. Jezdím hodně kombinovaně a pořizovat si silničku by nemělo u mě smysl.
Jak se co nejlépe připravit na takovou cestu aby byla nejméně náročná?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.04.2020
Autor: Bitvínek
  • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

         

    https://www.youtube.com/watch?v=ntyBF8HQHtE&...

    Dej si tam lehké převody, nespěchej a vyhrabeš se tam.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

           

      Připomíná mi toho, co žádsl o radu, jak ijet 20 km jsko opravdový cyklista

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

         

    Lenin to vymyslel už dávno: Jezdit, jezdit, jezdit! Jeden zdejší vozíčkář to dával na ruční pohon několikrát za měsíc. Já to měl z 350 mnv 10 km a trvalo mi to asi 45'. Nesmíš zmalomyslnět z posledních tří kiláků z Výpřežě, to je skoro desítka. A obleč si funkční prádlo, při sešupu dolů mi bez něj byla zima i v červenci. Nenechal jsem bavlnu vyschnout. Trénoval bych z Husovky na Českou chalupu nebo z Hodkovic na Záskalí, to jsou pohodový tři kiláky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2020
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

         

    Jezdi na klasickým cesťáku z 30 tých bez převodů svý normální trasy. Pak si vem kolo s převodama a na Ještědu budeš, ani si nevšimneš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2020
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

         

    Je to jenom kopec, nic víc.
    Jestli jezdíš, byť jen kratší trasy, nemáš se čeho obávat. Zvlášť pokud to plánuješ po silnici.

    Při Dámské 2018 jsme to jeli (byl s námi i muž) z Jeřmanic po hřebenovce a to toho já osobně v posledních letech moc nenajezdím
    http://vrstevnice.com/akce/2018/1807cervenec...

    Prostě si sedni na kolo a jeď.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

         

    tak první a nejdůležitější věc je motivace. Proč tam chceš jet? Pokud proto není opravdu vážný důvod tak tam nejezdi. Jeď jinam. Jinde je taky hezky a nemusíš tam tak moc do kopce. Jizerky jsou hezké celé a nejhezčí na nich je to že když už se člověk vyhrabe nahoru tak je to taková zvlněnka. Já bych teda na Ještěd na kole nejel. Nemám motivaci, tedy nevidím důvod.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2020
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

           

      Tak pro někoho vyjet si na nejvyšší kopec v okolí může být motivace, že to dal a i pro ten rozhled. A pro číslo v kolonce Biggest Climb na Stravě :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2020
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

             

        nojo na to si ale musí odpovědět každý sám, to za něj nikdo neudělá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

               

          Navíc zrovna tam jede tramvaj a lanovka, že jo :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

                 

            na tramvaj a lanovku nepotřebuje řešit fyzičku a to zda to zvládne, to ví každý.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2020
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

         

    To je zase dotaz typu "Pane Lorenc, uvezu to?", zvlášť když nevíme odkud tam chceš jet a co aktuálně jezdíš.

    Naplánuj si trasu v plánovači a porovnej to s tím co teď jezdíš. Celkově nastoupané metry i jak prudký je nejprudší úsek. Co sem tak v rychlosti koukl do mapy, tak cesty tam sou celkem šikovně, není tam žádný brutální krpál a je to jen lehce přes 1000 m.n.m., to bych neviděl jako problém.

    Dobře si to naplánuj, dej si na to dost času, při jízdě se zbytečně nepřepínej a pravidelně se občerstvuj.

    Já sem si loni vyjel na Černou horu a letos bych rád Památník obětem hor, což je nejvýše položené místo v ČR kam lze legálně dojet na kole.

    A samozřejmě jezdit, jezdit, jezdit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

           

      Doufám, že k Památníku pojedeš od Bóšího prstu z Pece k Výrovce a ne po dětské cestě od Strážného :-)
      Dobrá je dvojkombinace, co jezdíváme. Ze Svobody Jánkama za ozdravovnou na rozhejbání, nahoru přes Černou horu dolů do Pece kolem sjezdovek a od věžáku k Výrovce a Památníku. A pak za odměnu svezení přes Strážné a Vrchlabí zpátky.
      A prima trofej je i Špindlerovka z polské strany. Sjet z Pomezek až dolů do Kowar a přes Karpacz a Borowici nahoru k nám.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

             

        Ještě to nemám naplánované, sem ze Rtyně v Podkrkonoší a loni sem na Čh jel takhle
        https://www.strava.com/activities/2668263277
        Ze Svobody si to představuju nějak takhle
        https://mapy.cz/s/kavuludobo
        Bez zbytečných ztrát nastoupaných metrů, na vylomeniny bude případně čas cestou zpět.
        Pokud se aktuální hysterie s rouškama protáhne, tak se určitě budu chtít vyhnout průjezdu Trutnova.
        Zase nechci někde odpadnout, zatím sem v jednom výletě nastoupal max 1700 m.
        Mám skoro metrák živý váhy a i s převodem 22/42 mi sklony nad nějakých 12-15 % podle povrchu moc nešmakujou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Není to velká zátěž? Jak se nejlépe připravit?

               

          Aha, to máš terénnější verzi (šotolinovější). My se tam většinou plácáme na treku, takže víc po asfaltu a pevnějších cestách. Na horácovi mě to tam nenadchlo, protože na cestách mimo asfalt to tam bývá děsně nacvakaný pěšákama. To radši Orlické, Jestřebí, Broumovsko nebo Železné

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024