reklama

Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

Oberalppass (2046 m n. m.) tak tam končí naše cesta podél Rýna. Nebude to žádné dlouhé psaní, asi tak jako nám trval výjezd do sedla. Ráno jsme stáli on the road ještě dřív, než se objevili první motorkáři, a za dvě hodinky jsme byli nahoře. Překvapilo nás ta snadnost, taková rozehřívačka po ránu,…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.02.2020
Autor: Peggy
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

         

    Moc pěkná etapa. Dík za Furku, mně se nepovedla.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2020
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

           

      Díky. Pročpak ne?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2020
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

             

        Loni nebyla otevřená dříve než 17. 6. My jsme úsek Realp - Oberwald projeli 9. 6. tunelem. Aspoň jsme nezmokli. Takže díky i za tu z ledovce vytékající Rhonu. Jinak s noclehy jsme taky neměli problém.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2020
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

               

          Aha, tak to je pech, to bych už začátkem června nečekala, ale přeci jen, jsou to Alpy a vloni byla zima na sníh docela bohatá.
          Přikládám ještě foto, kdy ta řeka vytéká z jezírka pod ledovcem a ještě jeden výhled ze sedla.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2020
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

                 

            Hezká návnada. Se sledováním této vaší cesty se mění moje plány od severu na jih. Tak nevím, jaká světová strana to nakonec bude.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.02.2020
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

         

    Tak tuhle etapu jsem si teď s vámi prstem po mapě projel a zavzpomínal. Už je to dávno, ale Martigny si živě vybavuju, projížděj jsem jím mezi CH a F třikrát – jednou stejnou trasou jak vy, podruhé přes oba Bernardýny, ale rozhodně nejkrásnější byla přírodní varianta bez aut, skrze Col Ferret a Col Seigne – bral jsem to ale kochacím vyhlídkovým tempem, ne jako tihle draci. :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=-FAgxHID1FM

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

           

      Hele, já už jsem asi strašnej důchodce, ale když vidím ty pěšáky (1:29), jak tam těm cyklistům musej uhýbat, tak mi tyhle sjezdy sympatický vůbec nejsou. Pro mě jsou přesně tohle místa, kam jedině pěšky, na kole maximálně omylem při nějaké zkratce :-)) Ne že bych z takových terénů měla strach, ale cítím, že tady prostě s kolem nemám co dělat, z úcty k přírodě, k těm pěšinkám, k těm pěším turistům.
      Jasně, pořád to nejsou čtyřkolky a terénní motorky, ale zkrátka já mám tu hranici posunutou jinam. Minimálně kdybych tam jela, tak bych byla já, kdo uhýbá a nebo bych zastavovala, děkovala, omlouvala se...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2020
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

             

        Tomu rozumím, a s dáváním přednosti pěšákům to nedělám jinak
        https://www.nakole.cz/diskuse/23629-pacific...
        Navíc mé jízdní tempo (když zrovna nestrkám) bývá povětšinou velmi kochací, a to i když jedu nalehko jen s 20kg v trojkapse za zadkem – tady jsem měl naložen i předek.

        Co na tom videu je nesympatické není ta stezka, ale ti dravci na MTB – bylo to však první video s Col Ferret co mi z Youtube vypadlo. Já takovéto cestičky moc rád, mnohem lepší než mezi auty na silnici, nevidím nejmenší důvod proč tam nevyrazit kolmo. Je to jako všude – jen o vzájemné toleranci.

        Jinak TMB (okruh kolem Mont Blancu) je pro MTB přímo ideální
        https://www.morzinesourcemagazine.com/when-you...
        https://www.ultimatefrance.com/mountain-biking...

        Seigne i Ferret byly jedny z nejkrásnějších přejezdů co jsem měl možnost v Alpách podniknout, hodně ale tenkrát dělalo i počasí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

             

        Tak nevíš kde a co to je, třeba je to MTB trail a ti co tam nemají co dělat jsou ti pěšáci.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

               

          TMB je primárně pro pěšáky, ale nevidím problém vyrazit tam na kole, když budu pěšáka respektovat jako toho kdo tam má přednost. Což ovšem u spousty MTB jezdců bude velký problém, takže dost možná že za pár let tam všude po trase vyrostou cedule zákaz vjezdu kol.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

             

        Není to tak hrozný jak se ti zdá. Jsou úseky kde je víc pěšáků, ale také úseky, kde jsou především bajkeři a pěší jsou hodně vzácní, ale na společných stezkách se vždycky včas a dobře porovnají. A v techničtějších a náročnějších úsecích se pěší rádi zastaví i krapet uhnou, ale vždycky se rádi podívají jak to bajker zvládne nebo to tam vymete :-)
        Není třeba se bát, že by si navzájem překáželi a není ani potřeba se omlouvat, stačí pozdravit, poděkovat :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

         

    Dobře jste jeli, pěkné výkony :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

         

    Díky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2020
    Autor: Jaime
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024