reklama

Západní Evropou s dětmi - část 2. - Belgie a Lucembursko

Belgie byla třetí zemí této cesty, a pro děti v pořadí dvacátá pátá, kterou s námi projely na kolech. (Omlouvám se bratrům Slovákům, že počítám i je, aby to číslo vypadalo líp :-)) Moc jsme toho dopředu o Belgii nevěděli. Snad jen že prý v tom hlavním státě EU pořád prší, vynalezli tam hranolky a…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.01.2020
Autor: Peggy
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 2. - Belgie a Lucembursko

         

    To jste teda natrasovali příjezd do Brusele podél Severního nádraží, veselý zážitek :-)

    Belgie na mě působila dojmem země, kde "dobře už bylo". L

    je něco jako jazyk, kterým se mluví v Alsasku nebo Lotrinsku. Běžně mluví ovšem francouzsky, německy taky umí všichni.

    Vypozoroval jsem, že v obchodech nebo restauracích má personál zvláštní zvyk, nebo hraje takovou hru. Pozdravíš francouzsky, odpoví n3mecky a naopak.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 2. - Belgie a Lucembursko

         

    Jako obvykle - perfektní! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2020
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Západní Evropou s dětmi - část 2. - Belgie a Lucembursko

           

      Souhlasím s předřečníky, jako obvykle perfektní. Už se raději nevyjadřuji o výkonech dětí, protože to je něco, co mě nepřestává uchvacovat. Zaslouží to obdiv. Samozřejmě nijak nesrážím to, co zvládli dospělí :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2020
      Autor: šíp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 2. - Belgie a Lucembursko

         

    Krásně napsané, krásně popsané... parádní cestopis. Přečetl jsem jedním dechem - až se z toho musím jít projet na kole :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2020
    Autor: JohnyB
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Západní Evropou s dětmi - část 2. - Belgie a Lucembursko

         

    Pěkné,zajímavé jako vždy.
    Já jsem projel podobnou trasu ale autem.Jel jsem přes Německo kolem Rýna,Belgie,Holansko přes Groningen,Brémy Berlín.Nemohu cestu posoudit jako cyklista ale autem jsem měl větší akční rádius.Belgie se mě moc líbila a na 100% souhlasím s postřehy.Jako zajímavost- bylo to pár měsícú před atentátem v Bruselu a jak v TV ukazovali,sídlo teroristů tak v jednom z asi čtyř domů jsem tři dny spal.V okolí jsem žádného euroevropana(vzor název afroameričan)za celou dobu nezahlédl.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2020
    Autor: jarpal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024