reklama

Kolo v bouřce

Tak jsem se dnes slavnostně překonal a rozhodl se dokoupit poslední část vybavení, tj. dres a kraťasy typu cyklo-pampers ;o)
A jel jsem to hned vyzkoušet, vzal jsem to ze Lhotky přes Libuš a hurá rychlý průjezd Krčským lesem a když jsem byl někde nahoře na Roztylech, tak jsem najednou zjistil, že přes sluneční brýle nic nevidím. Jsem je sundal a pochopil. Obloha se zatáhla úplně do černa a spustila se průtrž jakou jsem už dlouho neviděl.
Schoval jsem se tedy pod stromy naproti nějakým rodinným domkům. Úplně na vršku kopce. A jak si tak lebedím, že je mi krásně a relativně sucho, tak najednou PRRÁÁÁÁSK !! a šlehlo to do hromosvodu domku přímo přede mnou. Nadskočil jsem snad půl metru nad zem a když jsem rychlým úkosem zjistil, že borovička pod kterou se schovávám je ještě o pár metrů vyšší než ten domek, tak mi docela zatrnulo.
Skočil jsem na kolo a vyrazil dolů z kopce, doufaje že v údolí bude bezpečněji. Jenže to jsem se přepočítal, totálně zmáčené kotoučovky totiž jen zavyly ale brzdit se jim moc nechtělo. Mno, nakonec jsem skončil pod mostem u Depa Kačerov, ale to už jsem byl durch včetně podsedlovky. Jedna postarší paní si mě prohlížela velmi podezíravě, když viděla jak zatínajíce pěsti ždímu decáky vody z rukavic, dresu a především oné pampersky v kraťasech :o))) O tom že při každém kroku mi z boty vyšel vodotrysk nemluvě :o)
A ponaučení ... mobil do podsedlovky jedině do neprodyšného sáčku a pokud se vejde, tak snad raději i pláštěnku. Nebo alespoň koukat občas na nebe a včas to zahasit někam do hospůdky :o)))
Ale co, alespoň mám umytý ten nános prachu z kola ....

[ Zpět ]
Datum: 19.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
  • Re: Kolo v bouřce

         

    V Krčáku mě taky nedávno chytla bouřka, ale můj pud sebezáchovy velel dojet na metro Roztyly a tam posečkat:)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo v bouřce

           

      Tak to bohužel nešlo, mezi tím zatměním a průtrží samotnou šlo o časový úsek cca. 3 minut. Navíc to byl takový lijavec, že jsem viděl chodce co to měli k domovu tak 150 metrů když je to dostihlo a po pár metrech běhu to odevzdaně vzdali a šli opět pomalu, protože jim došlo že tak jako tak za tu minutu budou durch. Během asi 2 minut se po silnici valila řeka vody, která mi místy sahala až ke kotníkům.
      Jo, a málem bych zapoměl, stejně bych k metru netrefil, protože to na Roztylech neznám :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo v bouřce

         

    Mě to chytlo na Letný na bruslích, ale protože jsem měla výhled na západní směr, viděla jsem jak se to blíží a jen nad vojendou prásknul první blesk, zahnula jsem do hospody. Stihla jsem to jen tak tak :o)))
    Jednou mě ale chytla buřina v lese a měla jsem tendenci zout i boty s nášlapama, abych na sobě neměla nic kovového :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo v bouřce

         

    Někdy o tomto víkendu to šlehlo do kluka na pláži kdesi u rybníka - bylo to v TV, ale tu já nějak nesleduju. Skončil ve špitálu a tvrdili, že to bylo kvůli řetízku, co měl na krku. Od teďka si budu při bouřce vyndávat i zlatý zuby!!! Máte-li někdo zlatý srdce nebo zlatý český ručičky, jste ve vážným ohrožení.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo v bouřce

           

      Zuby vyndáš, ale jak to udělat když mám železné zdraví?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo v bouřce

             

        Železné zdraví stačí podlomit. Někdy se tomu musí pomoct (např. neúměrnou konzumací malých či velkých souprav), s věkem to však jistojistě přijde samo :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo v bouřce

               

          Zlaté zuby ti ochotně vyndám sama cestou z Kolína :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo v bouřce

                 

            To tak! Ještě bys je vyměnila za nealkoholické pivo nebo alkoholickou becherovku a já bych Na hřišti neměl čím užužlat grilovanou krkovičku.
            Jedině v rámci prevence před bouřkou, ale musela bys mi je v Praze vrátit :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2006
            Autor: ckp13
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolo v bouřce

                   

              Bez obav, vyměním na hřišti za krkovičku :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 20.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolo v bouřce

                     

                Tak já ti je teda půjčím. Ale musíš mi slíbit, že si s nima u rybníka nebudeš hrabat písek na bábovičky! Pak by mi skřípaly, až do sebe budu tlačit tu krkovici.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.06.2006
                Autor: ckp13
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo v bouřce

         

    :o))) Promin, ze se smeju, nepral jsem ti to, ale kdyz jsi to tak popsal ... Ja mel vcera vetsi stesti - chytlo me to na zacatku kopce na Strahov a stihnul jsem se schovat do cekarny busu na Holeckove, ktera me castecne chranila - i kdyz kvuli tomu vetru, ktery foukal vodu i na me, jsem byl taky mokry jak mys...Pritom jsem to mohl krasne stihnout v suchu, ale z hospody se mi nejak nechtelo, i kdyz mracno uz bylo videt delsi dobu.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Pepe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo v bouřce

         

    Včera to bylo asi dost ošklivý, byl jsem v té době teda ve škole, ale dlouho mě to nechtělo pustit domů. Kolo bylo mokré i přesto že bylo schované pod stříškou. Vyrazil jsem až v devět večer. Všude písek, louže, bahno...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo v bouřce

         

    Mno asi vůbec nejhorší byly ty prvni minuty. Jak jsem byl řádně rozehřátý z toho stoupání na Roztyly když mi ještě pařilo sluníčko do zad, tak jak mě to behěm ani ne půl minuty totálně promočilo studeným deštěm, tak jsem normálně lapal po dechu a myslel jsem, že to se mnou sekne. Prostě asi jako když skočíte ze sauny do ledového bazénu, ale nemůžete z něj vylézt. Trochu z toho chraptím, ale jinak jsem to přestál ve zdraví ;o)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo v bouřce

           

      No rozhodně si měl šílený štěstí. Nejde o liják, ani o kolo zasviněný bahnem a pískem, ale o ty blesky. Jako opravdu to chce vyhledat přístřeší. Jednou sem se takhle koupal v bouřce na koupališti, lítaly blesky... Až potom se mi rozjasnilo, jak to vlastně bylo nebezpečný, dodneška mě z toho jímá hrůza když si na to vzpomenu, jak sme tam blbli.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

202 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024