reklama

Tlumiče nefungují

Dobrý den chtěl bych se zeptat proč mi nefungují tlumiče. Byl jsem na trailu kde mě ještě tlumiče fungovali ale na trailu byl skokánek přes vodu bohužel jsem také nemehlo a do vody jsem spadl voda byla asi 50 cm hluboká jakmile jsem spadl do vody i s kolem tak jsem hned vzal kolo a vytáhl jsem kolo z vody pak jsem jel domů. Ráno jsem vztal a jel jsem se projed ale zjistil jsem že tlumiče nefungují nastříkal jsem to tlumičů olej a stále nefungovali pak mě napadlo jestli by to nemohlo zrezavět. Mohl by to být tím jak se tam nejspíš dostala voda ? co potom dělat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.11.2019
Autor: Zdeněk123
  • Re: Tlumiče nefungují

         

    Jaké tlumiče ? Co konkrétně znamená, že nefungují ? (pružení nepruží, nebo tlumič netlumí, nebo se nevrací...)
    Obecně - když se něco zasviní, tak se to vyčistí a namaže. Záleží ale, o co jde konkrétně, podle toho vypadá údržba. No a něco stačí máznout z vrchu, něco se musí i uvnitř.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2019
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tlumiče nefungují

         

    Vzpříčila se ti v nich gramatika, to je ono!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2019
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tlumiče nefungují

         

    Nefungují tlumiče?
    Tlumič je jeden. Zřejmě ti nefunguje odpružená vidlice.
    Všechno chce jednou za čas údržbu a servis a prach a bláto ten mezičas mezi údržbou hodně zkracují :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2019
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tlumiče nefungují

         

    Nemám tušení co máš za odpružení, nicméně, pokud jsi spadl do vody a tam se ti vidlice nebo tlumič odlehčily, mohly nasát vodu.
    Voda je nestlačitelná, takže brání propružení. Takže najít na internetu servisní manuál a otevřít co jde...
    Zrezavět za jednu noc do nehybnosti může máloco.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2019
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tlumiče nefungují

           

      Chtělo by to,kdyby autor napsal,jak přesně to nefunguje.Že za noc vidlice zarezne,je skutečně nesmysl.Pohybuje se ta vidlice,nebo nejde zasunout,nebo vysunout?Může být tím nárazem zdeformovaná,zkřížená.První,co bych udělal,by bylo,že bych zkontroloval geometrii,jestli je přední kolo rovně a ne nějak jakkoli nakřivo,pak bych ho vymontoval a řešil každou stranu zvlášť.Pokud došlo k nějakému zkřížení tím nárazem,tak se ta vidlice může uvolnit i jen tou pouhou demontáží kola.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2019
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

244 cyklistů (12 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024