reklama

Aurora-proč nesvítí tak, jak by měla

Dobrý den, mám svítilnu Aurora AKP7; SSCP7LED POWER 900 Lumens. Pořízena na kolo, neboť docela špatně vidím, skoro 10 dioptrií a občas světlo potřebuju. Cenově nebyla zrovna nejlacinější, objednána z webu z obchodu, který se specializuje na součástky na kola... má 2 režimy, silnější a slabší, ovšem dá se říct, že celkem bez problémů dovede svítit, když ji mám v ruce... pokud ji umístím pevně do držáku na řidítka, svítí třeba 5 minut a pak světlo zcela zhasne a ve tmě jako v pytli v lese to není zrovna žádný zázrak.., to se nestane ani světlu, které svítí na obyčejné baterky daleko slaběji, ale aspoň je jistota, že úplně nezhasne... když světlo sundám, zakroutím s objímkou u spínače, kterým se zapíná, tak začne zas svítit na max. ale potom opět po upevnění na řidítka po chvilce jízdy zhasne nebo chvilku svítí velice slabě a pak zhasne zcela... Kdosi radil, že rozebrat a dotáhnout, co se dá...Děkuju za odpověď.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.08.2019
Autor: Dingir
  • Re: Aurora-proč nesvítí tak, jak by měla

No tak je-li ještě v záruce, tak bych to reklamoval.
    A je-li v ochranné e - shopovské lhůtě 14 dnů, tak bych ji bez udání důvodu vrátil a koupil jinde.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pokud v jednom režimu svítí, tak není co dotahovat. Pokud Jano máš zaplou svítilnu na max a válíš ji po stole a furt svítí naplno, tak můžeš mít problémy s chlazením v upnutí toho držáku.
    Podle mně není nutné zásobovat více fór jedním textem dotazu :-D
    http://www.ledmania.cz/aurora-ak-p7-5-ssc-p7-c...
    Jinak poslechnout Airlina.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

V záruce už není.S bynad měla jít nějak opravit a zkoušela jsem i servis a tam tohle nedělají, přijmou do opravy vše možné, jen tohle ne.moc děkuju za odpovědi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nejspíš bude mechanismus zapnout - vypnout už ochozený a otřesama na kole se prostě vypne. Asi by to chtělo najít nějakého šikovného kutila, mohl by si věděl rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Je to dost možné, ale v tom případě mi ji poslali už hodně použitou...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tys ji kupovala už starší a použitou? To se stává, že něco přestane fungovat opotřebením. Tak je docela dobře možné, že už to má vypinač za sebou a buď opravit pokud to půjde nebo pořídit nové světlo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Kupovala jsem ji novou. používala minimálně. zlobí od počátku. měli byste návrh, kde by mi ji mohli opravit... kam se s tím mám obrátit, aniž bych přišla o další peníze?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ještě tedy přesněji - objednala jsem ji a měla být nová, ale prohlédnout jsem si ji předtím nemohla...nemůžu posoudit, jestli byla teda úplně nová nebo ne, ale stejně bych to asi nepoznala, je to tak trochu zajíc v pytli...prostě mi poslali za vysokou cenu výše popsanou svítilnu...která měla být opravdovým zázrakem, ale ukázalo se, že tomu tak není...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Když je nová, tak je i originál zabalená a zalepená v krabici.
                  Mohla být nová, ale přece jenom po dvou letech používání se mohl mechanismus ochodit nebo je možné, že tam je nějaké čislo na hlídání teploty a to mohlo odejít a při větším zahřátí vypne snětlo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ta svítilna se objevila v roce tuším 2008, SSC-P7 se už dlouho nevyrábí a dnes se dá svítit stejným výkonem při poloviční spotřebě nebo snad i míň.
    Opravit jde, spravoval jsem stejnou závadu zdejšímu Kominíkovi (někteří pamatují). Už je to pár let a ten ji měl opotřebovanou jaksepatří.

Jestli má hodně nasvíceno, se pozná podle samotné LED - silikonová kopulka se postupně stává mléčnou. Pokud je jasně čirá, je jak nová (jako ta moje v dálkovém světle ze stejné doby).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Radek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Píšu ještě kvůli té Auroře - myslíte, že by teoreticky šlo, že by mi ji někdo opravil - neznáte někoho v Plzni, kdo by to mohl umět nebo kam ji v Plzni dát opravit-servis-cykloprodejna? Kdyby fungovala tak, jak má, bylo výtečné světlo...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2019
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partu pohodových sportovců 47+

Hledám: Partu pohodových sportovců 47+
dnes
Ahoj, hledám parťáka/partu na kolo, lyže, běžky, turistiku - vše na pohodu, pro radost. Ozve se někdo? Radka …

Hledám: Parťáka/parťačku/partu 47+

Hledám: Parťáka/parťačku/partu 47+
dnes
Ahoj, hledám parťáka/partu na kolo, lyže, běžky, turistiku - vše na pohodu, pro radost. Ozve se někdo? Radka …

Hledám: Ženu, nejen na kolo.

Hledám: Ženu, nejen na kolo.
10.10.2019
Ahoj, jmenuji se Pavel a hledám aktivní ženu, která neumí sedět doma a má ráda přírodu, výlety, cestování, kolo,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (17 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019