reklama

Bateriový konektor pro e-kolo

Pro znalce ze servisů - dá se někde v malém sehnat konektor na baterie od Leader Foxu? Mám vyzkoušenou menší baterii 36V/10Ah, která by se mi případně hodila nouzově jako dojezdová, ale chtělo by to - vzhledem k těm velkým proudů nejlépe originální konektor. Poradí někdo?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.12.2018
Autor: wendabr
  • Re: Bateriový konektor pro e-kolo

         

    Možná tohle?
    http://bike4u.cz/produkt/kabel-napajeci...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.12.2018
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bateriový konektor pro e-kolo

         

    Tak ten od Bobob to není (je příliš tenký). Jenom pro info - po dlouhém hledání jsem ho našel zase u číňanů. Je to konektor GX16 (2pin) původně zřejmě pro leteckou techniku a přijatelný protikus je dosažitelný ze celkem směšný peníz tady:
    https://www.aliexpress.com/af/gx16-2pin...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2019
    Autor: wendabr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bateriový konektor pro e-kolo

         

    Problém vyřešen a protože o něj měli zájem i další majitelé Leader Foxu, takže doplním, jak to s tím konektorem je ve skutečnosti. Ty níže zveřejněné "letecké" konektory typu GX16 jsou sice velmi podobné, ale rozměrově to nejsou ony. (Navíc nemají příslušné elektrické parametry, hlavně proud alespoň 20A). Ten správný konektor se jmenuje "R001-2 discharge port" a v našich obchodech nejde - alespoň myslím - sehnat. Nakonec mi ho prodal Číňan, u kterého jsem si bral baterku, jen za 10 USD poštovné. (Jinak se v našich končinách prodává jako konektor na rámových bateriích typu Dolphin (viz foto), samostatně se mi ho ale nepodařilo sehnat. Dodaný protikus konektoru z kola jsem zabudoval do krabičky (aby se dal používat i za deště) a napojil dvoužílovým vodičem (proud cca 20A, tj. průřez alespoň 2.5mmm2, lépe 4mm2) k externí baterii (mám dvě 36V/10Ah a 36V/20Ah) přes univerzální konektor XT60 na zadní nosič.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2019
    Autor: wendabr
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bateriový konektor pro e-kolo

           

      Samostatně se dá konektor sehnat v prodejně Svět elektrokol Brno za 80,- Kč, měli by mít i protikus který je v rámu kola. Není to běžný internetový obchod ale prodejna elektrokol, takže poštovné je údajně hodně drahé (pán hovořil v telefonu o částce snad 250 – 300 Kč), tak jsem si to nechal koupit synovcem, který jezdí z Brna domů každý týden. Dnes jsem nový konektor namontoval místo starého zničeného konektoru a všechno sedí. Je možnost nechat si poslat zboží na pražskou prodejnu. Tenhle typ bateriového konektoru má značka Leader Fox, Lectron, Crussis, Mountfield, Easybike, možná i další.

      https://svet-elektrokola.cz/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2019
      Autor: docware
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bateriový konektor pro e-kolo

             

        Dobré vědět, já bydlím v Brně fakticky vedle nich a když si vzpomenu, jak nebyli schopni dodat kablík na kolo, tak bych tomu nevěřil, že jsou schopni něco takového skutečně realizovat, ale možná se už polepšili :-))) V každém případě uvedená cena odpovídá +/- té čínské (mimo poštovného).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2019
        Autor: wendabr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

188 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024