reklama

Krosove kolo do 15.000kc

Ahoj, jakozto novacek ve svete cyklistiky bych se chtel pozeptat na tipy pri vyberu krosoveho kola ci pokud by nekdo mohl i primo doporucit nejaka konkretni kola. Rozpocet mam tak do 15.000kc. Chtel bych jezdit prevazne po cyklostezkach a sem tam delsi vylet s nejakou tou brasnou. Zajimalo by me treba jestli je v teto cenove relaci lepsi koukat po V-brzdach nebo uz za to stoji kotoucove? Diky za pripadne tipy a preji hezky den.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.12.2018
Autor: Humbury
  • Re: Krosove kolo do 15.000kc

         

    Vynech značky Cannondale a Specialized, prodejce jako Kaufland nebo Tesco a jinak sáhni po takovém, co se ti bude líbit a bude se ti na něm dobře sedět. Když koupíš nějaký "loňský" model, pravděpodobně bude za stejné prachy víc muziky. V/kotouče, u krosa za tyhle prachy je to vcelku fuk.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosove kolo do 15.000kc

           

      Diky za reakci. Koukal jsem hlavne po znackach Leader fox, Author ci Merida. Takze usuzuju, ze to bude vsechno vicemene stejne za tuhle cenu. Co se tyce tech brzd, jsou kotouce nejak narocnejsi na udrzbu?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2018
      Autor: Humbury
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosove kolo do 15.000kc

             

        jj, všechno je to na jedno brdo, osazený podobně.
        V téhle cenové relaci počítej s tím, že na kolech budou brzdy spíš lacinější. Ať véčka, nebo kotouče. Údržbu potřebují oboje, každé jinou, ale (ne)náročností zhruba stejnou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosove kolo do 15.000kc

             

        Já bych do kotoučů právě kvůli větší složitosti nešla. Véčka brzdí dostatečně a uservisuje je každej blb. Jako úplnej laik jsem před deseti lety koupila krosa Authora (v tvojí cenové relaci dnes, tenkrát za 12), první roky se jen vozila a občas napumpovala kola, nic neřešila, učila se jezdit a asi dvakrát dala poštelovat v servísu. Nijak jsem to nešetřila, jezdila brody, řetěz namazala dvakrát za sezónu, ... prostě spotřební zboží. :-)
        Po cca 12 000 km už to bylo zralý na větší servis, s jeho provedením v servísu jsem nebyla moc spokojená, tak jsem se pochlapila, na staré Favoritce si nacvičila rozborku a sborku celého kola a od té doby si kola servisuju sama.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krosove kolo do 15.000kc

               

          Tisíckrát tady obehraná písnička. Co chceš jako uživatelka řešit na kotoučích ? Teď si nějak nevybavuju, měla jsi je na nějakém kole ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.12.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                 

            Si nedovedu představit, jak bych řešila ohnutej kotouč, když bych to, jak jsem zvyklá, odložila někde do příkopu a šla trhat maliny. Servisovat to je jistě jednoduché, ale co s tím v terénu naděláš, když se to ohne nebo praskne ta destička, nemluvě o hydraulikách, když ti vyteče ta kapalina. Nejde o to, že by to nešlo servisovat (vyleštit umím aji křehký sklo), jde o to, že si myslím, že je to háklivější na zacházení a je potřeba zvážit, zda jsem schopna se k tomu chovat tak, jak to vyžaduje. Ze stejného důvodu si nepořídím karbon, i když je lehkej a musí se na tom bezvadně jezdit. Opřu to o strom, foukne vítr, spadne to na šutr a je v tom díra... jak kdybych to nezažila a neviděla, jak byl ten kluk z toho smutnej. Co je platný, že je to pevnější jak ocel a lehounký, s dírou v rámu je to k hovnu. A stejně tak mi ohnutej kotouč bude prd platnej.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.12.2018
            Autor: bara2
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                   

              "...jde o to, že si myslím, že je to háklivější na zacházení..."
              A to je důvod, proč se kotouče vozí především na terénních a sjezdových kolech, s kterýma se furt někde mlátí, nebo se prodírají nějakým houštím.
              Ne, ne, to fakt nemá cenu :-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.12.2018
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                     

                Nemá.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.12.2018
                Autor: bara2
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                       

                  Promiň, nechci ti nějakýma obyčejnýma zkušenostma brát tvoji víru ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 29.12.2018
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                         

                    Dnes jsem vyrazila do obchodu na krosce Kellyšce s véčkama a před první křižovatkou vytrčila ukazováčky a stiskla brzdové páčky a kurňa... Chtěla stisknout, musela jsem pár prstů přidat. Převážně jezdím na horákovi Forsíkovi s kotoučema a na něm brzdím jedním prstem za všech okolností. Mám ho necelé dva roky, najeto skoro sedm tisíc, kotouč jsem neohla, kapalina nevytekla, pouze vyměněny zadní destičky. No před hospodou ho do stojanu neparkuju. To je pravda! Kvůli nebezpečí ohnutí kotouče. Jinak žádný problém, na kotoučové brzdy nedám dopustit.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 29.12.2018
                    Autor: plusjedna
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                           

                      Já mám mechanické kotoucovky, takže potrebuju tak dva prsty místo jednoho, ale taky na ně nedám dopustit. Že začátku ty stejně obavy jako Bára, ale k veckum bych se vracet nechtěl :-)
                      V konečném vysledku pro mě znamenaly kotouče podstatně min práce s údržbou brzd. Srovnavam jak s favoritem tak třeba s kolobezkami na veckach, co mám doma

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 29.12.2018
                      Autor: Bruca
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                             

                        Na krosce jsem měl Večka a od podzimka mám mechanický kotoučky... tak nějak po 25-30K km odcházelo skorem vše mimo rámu a vidle....tak bylo provedeno několik výměn (vlastně všechno až na rám sedlo vidli a řídítka...) Mechanického kotoučku se netřeba na údržbu bát, je to věc značně primitivní. Kdybych ohnul kotouč, přešroubuju to tak, abych brzdil zadkem a dojedu dom... na starejch plečkách mám taky brzdu vlastně jen vzadu... ta přední pákovka je jen pro ozdobu, víceméně....

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 29.12.2018
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Krosove kolo do 15.000kc

                               

                          Když ohnes kotouč, dáš kolo vzhůru nohama, kouknes, kde to dře a srovnas ho rukama. Třeba ne úplně dokonale, ale na dojetí bez problémů

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 30.12.2018
                          Autor: Bruca
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosove kolo do 15.000kc

         

    Diky vsem. Mrknu se tedy spise po kotoucich, preci jenom mam v planu nejaky ten delsi vylet a kdyz mi nekde zaprsi, tak to bude jistejsi.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2018
    Autor: Humbury
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024