reklama

Odolné pláště na MTB kolo

Hodně jezdím a před měsícem jsem pořizovala nové pláště - Schwalbe Smart Sam. Od té doby série defektů, minimálně dva týdně :-(. Jezdím všechny terény, včetně kamení, ale díry byly malinký, párkrát trn.

Tak prosím o doporučení nějakých odolných plášťů na 26" kolo, aby zvládly i bláto a terén, nebyly zbytečně těžké....a nezruinovaly mi rozpočet ;-). Díky moc!!!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.10.2018
Autor: loolee
  • Re: Odolné pláště na MTB kolo

         

    Schwalbe Nobby Nic

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2018
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odolné pláště na MTB kolo

         

    To máš těžký, odolný plášť je z logiky věci zároveň těžký.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2018
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolné pláště na MTB kolo

           

      A drahý:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2018
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odolné pláště na MTB kolo

             

        Zpravidla to tak bývá.
        Ale dá se pořídit levnější, k tomu pytel záplat a několik tub lepidla a častěji spravovat a to se vyplatí :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Odolné pláště na MTB kolo

         

    Za mě Continental Race King ProTection.
    Ale počítej cenu 1000,-Kč. Za kvalitu se zkrátka platí.
    Smart Samy jsou pláště nic moc - nejedou ani nedrží. :-(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odolné pláště na MTB kolo

         

    Uplne stejny pribeh, na jare jsem kupoval Maxsis Crossmark kvuli tomu, ze na starych plastich jsem mel uz casto defekty. Pri prvni slavnostni jizde do prace jsem pichl o posypovy sterk. Takze ty Crossmarky ted jezdim jen na prednim kole, kde neni takove zatizeni a taky se lepe resi defekty aniz bych musel kolo otacet, oddelavat brasny atd. Uz jsem z nich tahal i trn z ostruziny, proste klasicky zavodni slupky. Za sebe doporucuju neco z rodiny Schwalbe Marathon Plus...ja mam verzi Tour, protoze jezdim tak 2/3 zpevnene cesty a asfalt a mam to jen na zadnim. Od jara jsem nemel jediny defekt, vzdy jen to predni s Crossmarkem. Na klasicky MTB jezdeni bych volil MTB verzi:

    https://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste-mtb...

    Daji se koupit i v sirce 2.1, ale bral bych tyhle sirsi, oni z tou vyztuzi pusobi takovym tvrdsim dojmem, pri vetsi sirce budou mit lepsi prilnavost. Hmotnost neres, bud lehke + trenink pazi pri husteni a nebo tezsi a zadne problemy. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2018
    Autor: Pevnak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolné pláště na MTB kolo

           

      Tak hurá, hlásím, že jsem píchnul..vytáhl jsem asi centimetrovou špičku z malého hřebíčku, tady jedině bezdušáky, o tohle jinak píchneš všechno..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.11.2018
      Autor: Pevnak
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odolné pláště na MTB kolo

         

    za mě leda maxxis ardent 2.4,nebo kenda nevegal 2.5.
    Oba jsou DHčka.

    otázka je zda jsi to opravdu píchla nebo procvakla o ráfek. Na kolik to foukáš?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2018
    Autor: chopper
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odolné pláště na MTB kolo

         

    Nejlepším řešením tohohle problému jsou IMHO bezdušové pláště.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2018
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolné pláště na MTB kolo

           

      Já jsem koupil na elektrokolo s motorem v zadním kole 6,5 Kg váhy. Kenda K-898 26x1,95 50-559, foukám 2,0 zadek a 1,8 předek. Jezdím víc polní cesty než silnici, zatím najeto 600 Km. Vzorek zatím sjel jen špunty, chová se rozumně i v písku. Máte někdo nějaké zkušenosti?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2018
      Autor: akruh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odolné pláště na MTB kolo

             

        Na elektrokole je asi jedno, že tyhle pláště jsou těžké a mají velký valivý odpor. Ale na normálním kole bych je opravdu nechtěl. :-(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odolné pláště na MTB kolo

             

        To zase tak moc nevydrží, když po 600 km převážně na polňačkách mají sjeté špunty.
        To se tyhle foukají tak málo, to mají tak tvrdé boky nebo to jsou bezdušáky?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odolné pláště na MTB kolo

               

          Asi jsem se špatně vyjádřil. Mají sjeté ty otřepy co jsou na pneu. Vzorek je dobrý.
          Jestli je málo foukám? Když mají 2,5 At tak to moc drncá.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2018
          Autor: akruh
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odolné pláště na MTB kolo

                 

            2,5 vzadu je i pro mě málo a to nemám elektro a taky moc nevážím. Při 2,5 už na nerovnosti a třeba nějakém kořeni cvaknu. Na hladkém povrchu dobrý, ale tam zase není potřeba mít tak malý tlak, nízkým tlakem se ničí plášť, žvejkají se boky a brzo je na vyhození. Pokud má plášť silné tvrdé boky, tak určitě vydrží víc, ale i tak mu takhle nízký tlak neprospívá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.10.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odolné pláště na MTB kolo

         

    Ty plaste mam taky a taky 26".Ale jsem nadmiru spokojena,defekt zadny:)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2018
    Autor: janina1
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolné pláště na MTB kolo

           

      Na kolik je foukáš? Zkusil jsem teď o výkendu zadek 2,5 At a předek 2,2 At. Jeli jsme okolo Kokořína 90% lesní cesty, zbytek silnice. Rozdíl mezi 2,2 a 2,5 na zadku jsem nepoznal.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2018
      Autor: akruh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odolné pláště na MTB kolo

             

        Zkus to fouknout obráceně a poznat bys měl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.10.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

417 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024