reklama

Nájezd 5000km + roadtripy, ale rozpočet +/- 15000

Ahoj všem, nedávno jsem se rozsekal na kole při 45km/h a praskl mi rám u Authora. Na Authoru nelpím. Teď při rekonvalescenci už přemýšlím nad něčím novým, i když pořízení je zatím odloženo (asi až po sezóně). Dám dokopy tak 15 000 Kč +/- a říkám si co v této cenové kategorii je nejlepší. Rád bych ale vyspecifikoval sebe a účel:

Já: Muž, 37let, 183cm, 85kg
1. účel: Cesty do práce denně asi 60km, ročně asi 5000km při větru/dešti. Většinou asfalt, ale také vymleté polňačky a jinej sajrajt, co prohlásej za cyklostezku + lodička - pražský přívoz XD.
2. účel: S kamarádem občas naložíme brašky na přední i zadní kolo a razíme nějaký evropský trip tak kolem 1000km za týden. Tak by to chtělo i nějaký kolo co vydrží nosnost tak dalších 20 - 30 kg v brašnách s jídlem, stanem a různou výbavou na kempování. Terén asi jako do práce = většinou silnice, ale mnohdy přejíždíme i šotoliny a horší věci. Zejména když hledáme místo na složení hlav.

Design neřeším, potřebuji aby to vydrželo denní cesty do práce i odtáhlo brašny přes kdeco.

V nových trendech se moc nevyznám, takže bych ocenil radu na značku a pokud vítě i něco přesnějšího, tak jedině super. Pokud máte tip i na prodejce budu rád. Starší kolekce nejsou problém a spíše vítány při dobrém poměru cena/kvalita. Jak říkám jde mi o funkčnost, nepotřebuju se chlubit před sousedem/sousedkou :-).

Díky

Tomáš

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.08.2018
Autor: Tommy81
  • Re: Nájezd 5000km + roadtripy, ale rozpočet +/- 15000

         

    ahoj, záleží, jestli chceš trekové nebo horské... na tu denní nálož bych za sebe koukal klidně třeba i po nějakém gravelu, ale tam bys musel tak pětku přidat :-)
    třeba něco takového:
    https://www.koloshop.cz/jizdni-kola...

    kdyby trek, tak se mi docela zamlouval třeba tento na véčkách (z těch, co jsem měl možnost stavět a projet):
    https://eshop.intersport.cz/pells-crono-comp...

    z horských třeba todle:
    https://eshop.intersport.cz/pells-razzer-comp7...

    horské a trekové jsem koukal v intersportu, teď tam mají slevy, tak to docela ujde. :-))

    véček tektro u treka bych se nebál - slusná véčka budou brzdit podobně jako nejlevnější kotoučovky, pokud ne líp (za tento názor budu ukamenován :-)
    pokud jezdíš i v zimě, ber radši kotouče - přeci jen u nich nemusíš řešit namrzlý ráfek :-D

    další možnost je kontaktovat po sezóně někoho ze stavitelů na bike-foru (scalar, majkee,...), za tu cenu by mohlo být slušné kolo na aliviu.

    a author mystic nebrat. dávají na ně křivé vidle :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nájezd 5000km + roadtripy, ale rozpočet +/- 15000

           

      Díky moc, rozhodně spíš treka, právě kvůli převažující silnici... stavitel zní zajímavě, zejména, když mi po minulém kole zbyly doma nějaké díly, které jsem do něj nechal namontovat asi 14 dní před bouračkou :-/. Dávají tedy i oni slušné ceny po sezoně? Ty lepší ráfky apod to rozhodně chtít bude, už na tom minulym to byla nutnost...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2018
      Autor: Tommy81
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nájezd 5000km + roadtripy, ale rozpočet +/- 15000

         

    Na ucel 1) vyhovi v tehle cenovce prakticky vsechno. Pro 2) bych si u tehle kategorie priplatil nejakou kacku za pevnejsi naby, rafky, vyplet. Nektera drazsi kola uz je maji v zakladu (nektera)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nájezd 5000km + roadtripy, ale rozpočet +/- 15000

           

      ad 2/ to by byl rozhodně plus pro koupi přes stavitele - mohl by si nadiktovat, co potřebuje..

      já už na svém kole originální kola taky nemám, vzaly za své po asi 4 letech. teď mám nějaké obyčejnější dvoustěnné ráfky force basic disc, 36 drátů, náboje myslím vzadu deore a vepředu xt, vyšla mě ta sranda kolem 4000,- za obě..
      ale původní kola si své taky odjezdila, občas se docentrovalo a jelo se dál. teď jsem centrovat nemusel už snad rok

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024