reklama

Vadný článek baterie

Mám baterii 3. rok a bouchnul(vytekl) mi 1článek.Už jsem objednal jiný. Pomůže to když jej vyměním? Baterie je 36v 13ah a mám pocit , že se jedna desítka kvůli tomu článku nenabijí. Když je nabytá tak dobrý ,ale stačí 25km a bliká erorr. Můžu jezdit než opravím? Nebudou ty články v té sérii trpět malým napětím? Jestli mi někdo může poradit tak moc děkuji. Zřejmě nějaké to kurvítko. Zrovna tak mi před týdnem po 3 letech kleknul mobil. Jako důchodce teď opravdu nemůžu kupovat novou baterku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.07.2018
Autor: hedcan
  • Re: Vadný článek baterie

         

    Nezaškodilo by nejaké info navyše, napr. typ batérie, prípadne aj foto... Ak sú tam 18650 články tak ten vytečený mohol stiahnuť celú paralelnú skupinu. Na takéto opravy treba tomu rozumieť a mať skúsenosti. Je otázne v akom stave sú ostatné články, ďalšie môžu nasledovať ten prvý.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2018
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vadný článek baterie

           

      Články jsou 50X Samsung 2600ma 18650 ISR.Baterie je v provozu 3.sezonu, ale nemá velký počet nabíjení.Celkem jsem ujel 2500km se značným příšlapem. Klidně ty km můžu dělit dvěma. Když jsem potřeboval přípomoc do kopců tak jen 150-200w.Motor je bafang 250w středový, 8s kazetu jsem přdělal až na36 zubů. V zadním kole mám třírychlostní náboj. Jsem důchodce a tak jsem se snažil baterii "vzhledem k její pořizovací ceně" co nejvíc šetřit. Článek je v krajní řadě ,takže dobrý přístup. Pomůže mi s tím kamarád slaboproudař.Tak to snad dobře dopadne.Dík za radu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2018
      Autor: hedcan
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vadný článek baterie

             

        Tak to vyzerá na batériu z EVBiku, tí používajú zastarané 2600mAh "notebookovky". Článok treba nahradiť niečím podobným a hlavne pravým, nie dáka pochybná čína. Pred výmenou sa článok musí nabiť/vybiť na približne rovnaké napätie ako má daná paralelná skupina kam sa bude pripájať, a následne treba celú skupinu nabiť alebo vybiť tak aby jej napätie odpovedalo ostatným článkom batérie. Keď to bude otvorené premeral by som všetky paralelné skupiny či majú rovnaké napätia, a potom ešte raz po nabití...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2018
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vadný článek baterie

               

          Lubo990 je to opravdu z EV-bike . Moc Vám děkuji za cenné rady .dnes jsem se domluvil s tím slaboproudařem že se do toho dáme v neděli,aby byl na to klid. Dík.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2018
          Autor: hedcan
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vadný článek baterie

               

          Zajímavé by mohlo být nabít nebo vybít tu baterii trochu bez balancéru (pokud to vnitřní konstrukce umožňuje) a změřit, jestli se nějaká paralelní skupina nenabíjí/nevybíjí rychleji než ostatní. Tak můžeš vystopovat odcházející článek i když to balancér ještě stíhá dorovnávat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2018
          Autor: JendaH
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vadný článek baterie

                 

            Ten vadný článek už mám zjištěný. Je to vidět od pohledu .Jestli bude nějaký další, to se ukáže .Objednal jsem jich pro jistotu 5, tak to bude snad stačit.Jak to dopadlo dám vědět možná i foto, jestli to technicky zvládnu. Dík za radu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2018
            Autor: hedcan
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vadný článek baterie

                   

              Operace se zdařila .Ten vytipovaný článek neměl po vyjmutí žádné napětí a nepřeváděl proud dál .Napětí nového a stávajících článků zhruba odpovídalo. Snad ta oprava nebude mít krátké trvání a ještě na to něco najezdím.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.07.2018
              Autor: hedcan
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

400 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024