reklama

mazivo na středovou osu

prosím poradí někdo mazivo na střed.osu díky za odkaz

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.06.2018
Autor: martinek
  • Re: mazivo na středovou osu

         

    Co to mas za osu ? Normalni jsou dneska zapouzdrene, prumyslova kryta loziska s zivotnostni naplni vazeliny.
    Jestli to mas nejakou hitorii s klasickym veneckem, tak bila (nebo obdobna) vazelina, stejne jako do konusovych naboju.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mazivo na středovou osu

         

    na vše na kuličkách pouzivam LV2-3.
    predtim jsem měl AK-2, ale ta uz neni k sehnani.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2018
    Autor: cibi
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mazivo na středovou osu

           

      LV2-3 je na muj vkus dost husta, klade vetsi odpor. Pro jizdni kola jsou vhodnejsi vazeliny.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: mazivo na středovou osu

             

        Jo, používal jsem ještě Gipieme vazelínu, ale to bylo v období kdy kolo ještě bydlelo v pokoji.
        Krabička tak 100cm3 stála pětikilo. Přešel jsem na LV... kolo již bydlí ve sklepě.

        jak výše doporučuješ "bílou vazelínu" ta má jaké označení? googl mi najde jen lékárenskou, tu zřejmě nemyslíš :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2018
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mazivo na středovou osu

               

          Řečená "bílá vazelína". Může mít různou barvu (mám zelenou). Nevím proč, ale už od od sedmdesátek jsem vídal u oddílového mechanika, co se hrabal honoraci v Shimanu a Camagnolu bílou vazelínu, v tubě speciálně na kola. Co vím, tak se furt prodává, drží barvu, byť od různých výrobců, různě značená. Nějaká stavovská záležitost asi. Jde ale spíš o vlastnosti, konzistenci, lehkost chodu kuliček.
          např. https://www.kupkolo.cz/vazelina-motorex-white...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mazivo na středovou osu

         

    Jakoukoliv na kuličková ložiska. To ložisko není nijak zvlášť namáhané, stačí tam občas tu vazelínou vyměnit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mazivo na středovou osu

           

      Žlutou forcackou za pade :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mazivo na středovou osu

             

        Co máme v práci v barelech.
        Taková žluto-hnědá. Cojávímcotovlastněje. :-D
        Ale maže to dobře.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mazivo na středovou osu

         

    LV 2-3
    Dal mi to pán v ložiskovým obchodě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mazivo na středovou osu

           

      Průmyslová záležitost. Maže, ale klade zbytečný odpor. Třífázový elektromotor si s tím snadno poradí, nohy se zbytečně brodí tuhou vazelínou. Dá se tak ale samozřejmě 30 halířů na ložisku ušetřit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mazivo na středovou osu

             

        Pro mě stačí. Ale mohls to o těch halířích napsat už cibimu, bych držela hubu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mazivo na středovou osu

             

        A jak se díváš na naředění té vazelíny olejem? Je to hrozná prasárna, nebo jen prasárna?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2018
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mazivo na středovou osu

               

          Když necháš obyčejnou vazelínu dostatečně (hóódně dlouho) ležet, obvykle vystoupí sám.
          Jinak ztuhlou vazelínu můžeš na chvíli "oživit" třeba wédéčkem. Sice to bude vypadat, jak když je to zase vazelína a jako že to maže. Otázka ale zní, proč to vlastně dělat a zkoušet, když je na trhu tolik kvalitních a pro máznutí našich ložisek stačí takový ždibek. S maličkým kalíškem servisuju dvě kola už snad deset let a jsem sotva v půlce. Na kolech nemáme homokineťáky, aby do každého z nich zahučela třetina piksly.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mazivo na středovou osu

         

    Já používám na všechna kul. ložiska na kole YARROLINE lithium white- střed je ale zapouzdřený.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mazivo na středovou osu

           

      Většinou se dá celkem snadno rozpouzdřit a ta vazelína s ocelovými pilinami vyměnit. Ale v tom středu se to otáčí tak pomalu, že je to skoro zbytečné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024