reklama

Jak se zbavit MBR na SSD?

Drazí přátelé, vím, že furt něco chci, a nyní jsem znovu narazil při instalaci W10, protože se mi kvůli UEFI desce nachcou nainstalovat W10 na SSD s MBR tabulkou.
Víte prosím Vás někdo, jak se nějakým formátováním zbavím té MBR tabulky a bylo to SSD použitelné na UEFI desce?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.06.2018
Autor: Arnošt905
  • Re: Jak se zbavit MBR na SSD?

Já bych to zkusil zlikvidovat pomocí DISKPART prostředí... Umíš s tím? ;-)
    Předpokládá to ale připojení disku do nějakého funkčního Win systému, klidně i přes USB...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

V "live" distribucich Linuxu (třeba Puppy linux) na to myslím býval gparted. Rychle a jednoduché :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já před instalací Windows vždycky pro jistotu dělám něco jako "head -c 100000000 /dev/zero > /dev/sda", protože jsem na problémy s MRB/GPT, které Windows nechutnalo, občas narážel.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: JendaH
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak vyřešil jsem to elegantně tímhle prográmkem
    https://www.partitionwizard.com/
    , ale prosím Vás jak ve W10 udělám bůtovatelný disk, když format sys už dlouho nefunguje?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na co potřebuješ bootovatelný disk??? Windowsy se přeci instalují rovnou z instalačního DVD nebo z něho růčo udělané USB flashky. A to si pak při instalaci těch Win přeci všechno ošéfují samy...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Migrace systému na jiný disk. Zkopírování nestačí. Nejdříve vytvořit bútovatelný diska a pak bitové zkopírování oddílu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pokud se s tím nechceš patlat ručně, tak na to jsou taky utilitky... Třeba opět free opensource Clonezilla.
          Nebo dost často k těm novým diskům výrobci přibalují (nebo se dá od nich stáhnout) profi nástroj Acronis True Image. Koukni pořádně do krabičky od toho disku ;-) Minimálně by tam mohlo být sériové číslo od toho Acronisu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Není...
            Utilitu jsem nyní stáhl odsud
            https://www.microsoft.com/sk-sk/software...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tohle je ale nástroj na vyrobení instalačky Win10... Nebo se tím dá vyrobit/uložit ISO instalačky na pozdější použití.

Nevím o tom, že by to umělo i klonovat disky...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak iso instalačky jsem si stáhl už dříve, potřebuju jen vytvořit bútovací disk s GPT, abych na to mohl přenést systém, program jsem ještě nezkoušel, svou jedinou pracovní mašinu můžu rozdrbat jen v sobotu, abych ji dal v neděli kdyžtak do kupy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 05.06.2018

acronis dělá i "speciální" edice pro seagate a WD disky, kdy stačí jeden z těch dvou mít připojený i jako externí a True Image bude fungovat :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.06.2018
            Autor: Bruca
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

144 cyklistů (7 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018