reklama

Plná pneumatika

Dobrý den,
prosím o radu, kde koupit plnou pneumatiku 700x42 (28x1,6), nebo plnou vložku do pláště, popřípadě čím sám naplnit duši, tak aby vysledkem byla nepíchnutelná pneumatika. Nedaří se mi najít širší plnou pneu než 700x23C. Předem díky za Vaše podněty

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.03.2018
Autor: Zbyněk01
  • Re: Plná pneumatika

         

    https://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...

    plnou pneumatiku bych neřešil, váha bude neskutečná a nepojede to

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plná pneumatika

         

    Kup Schwalbe Marathon Plus a máš vystaráno. Při širším plášti by to ještě šlo vylepšit o bezdušovou variantu s mlíkem.
    Plný gumy jsou tak možná dobrý na nemocniční pojízdný lůžka, aby o to nikdo nemusel pečovat, na nic jinýho. Jezdit rychlejc se na tom určitě nedá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Plná pneumatika

           

      Abych to trochu víc osvětlil. Překopal jsem kolo kitem na elektrokolo. Dostal jsem v sadě už vypletené kolo, po čase mi ale začaly praskat špice jedna za druhou. Postupně jsem měnil výplet za silnější, nejdřív z originálních 2mm na 3mm, potom na 4mm a stejně zase praskají. Špice jsem proto vzdal a udělal z plechu dva disky, které jsou našrouboval z obou stran. To už je v poho, i když je kolo hodně těžké. To mi ale nevadí a proto by mi taky nevadila vyšší hmotnost plného pneu. I tak jezdím rychlostí 40-50km/h. Před 2 lety jsem si nechal naplnit předek i zadek polyuretanem Rely. Dodneška ho mám v předním kole a to už najelo 25.000km, stále na ten samý plášť Continental. Na zadním kole mi tento plášť vydrží asi 7.000km, bohužel s výměnnou se musí polyuretan rozřezat, vyhodit a když tak znova naplnit. Toto je ale problém, protože to dělá jen pár firem, musel jsem kola daleko odvézt, čekat 2 týdny a zase přivézt. Proto hledám jinou variantu, abych mohl výměnu dělat sám. Podotýkám, že mám kolo jako dopravní prostředek do práce, měsíčně najedu 1.000km, celoročně. Proto preferuji nepropíchnutelnost a bezúdržbovost před hmotností.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2018
      Autor: Zbyněk01
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plná pneumatika

             

        Nojo, ale tady jsi na cyklistickém webu a ne u motorkářů. Tady asi nikdo motorkářské triky znát nebude. :D
        Prý na Dakaru také motorkáři jezdí s plnými pneumatikami.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2018
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Plná pneumatika

             

        To zní skoro neuvěřitelně, 25,000 km na jednom plášti při rychlostech které uvádíš :)
        Hele nebyla by fotka toho diskového provedení kola ?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2018
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plná pneumatika

               

          Z takového kola při čtyřicítce už snad ani nelze spadnout. Při takové hmotě (vůči zbytku kola) a rychlosti už gyroskopický efekt musí být brutální.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Plná pneumatika

                 

            Taky musí být radost někoho takového potkat na cyklostezce...
            Teď už jen chybí výlet do Peru a jede další kolo :-D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.03.2018
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Plná pneumatika

                   

              Ty máš ale pamatovaka. To byl dobrej exotické.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.03.2018
              Autor: Billicek
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Plná pneumatika

                     

                Morcak byl nezapomenutelný a navíc se dokázal parádně rozčilovat, když s ním někdo nesouhlasil :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.03.2018
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

276 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024