reklama

Bude tohle dobře řadit? :-)

Příští víkend mám pro jednoho kamaráda přestavět jeho silničku na fitko = místo beranů tam dát rovná řídítka. Chce tam dát MTB řazení Shimano SLX, protože ho má nové doma.
Což o to, zadek mám vpohodě - dáme tam MTB kazetu + MTB přehazovačku, takže to s MTB řazením chodit bude
Nevím ale, jak přesmykač: zůstanou tam silniční kliky 105 (kompakt 50/36) a silniční 105 přesmykač. Bude to chodit s MTB SLX řazením?
:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.02.2018
Autor: Airline
  • Re: Bude tohle dobře řadit? :-)

Řekl bych, že bude. Na kazetě musíš řešit krok. Ale u přesmyku jdeš na dvojtácu přece od dorazu k dorazu. Když je dobře nastavíš, musí to fungovat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2018
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mildo - hned, jak jsem to tady napsal, tak jsem si vzpomněl, žes tohle dělal pro Ivku, takže jsem i čekal, že zareaguješ, dík.
      Mimochodem - u té Tvé přestavby - nechal jsi silniční komponenty, nové dávals asi jenom řazení: jaké konkrétně? :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, vyměnil jsem jen řazení. Původní 105 dualy jsem nahradil páčkami Tiagra. Někdo mi to tady (nebo na b-f) poradil. Brzdové páky jsou samostatné. Jo a původní 105 dualy i s berany jsem prodal, takže náklady na přestavbu byly nízké.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nemusí, pokud je krok přesmyku u silničky delší než u mtb.
      Ale není pro to technicky důvod, což ovšem nic neznamená :-/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

...on je nějaký rozdíl v mezeře dvojtácu u silničky a MTB?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To asi ne, já mám silniční dvojtác asi 20 let starý Suntour a tam chodilo SIS úplně v klidu. Ale možná dnes i to bude jinak. Ale leží u táty v garáži, tak to teď nezměřím.
          Pokud by na silničce byla menší mezera mezi tácy (to by mělo i logiku, možnost zúžit šlapání pro jezdce), tak by to nevadilo, velkou placku našteluješ přesně, dolní dorazem a při zařazení dolního převodu bude holt trochu volný lanko.
          Naopak to nejspíše nebude, to by šlo proti té logice.

Spíše bych se bál té délky kroku (délky lanka potřebné k posunu přesmykače o jeden převod). Pokud ti mtb páčka dá víc lanka, než potřebuješ, není to problém, uděláš to stejně jako v předchozím případě. Pokud ti dá míň, máš problém. Technicky pro to není důvod, ale je možné, že tam něco takového bude z historických důvodů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Musíš zachovat délku silničních pák, která se započítává do celkového převodového poměru brzd. Když tam dáš kratší páky, třeba elegantní dvouprsté, tak neúměrně stoupne ovládací síla nutná pro brzdy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma

Já bych si tipnul, že silniční řazení nebude mít větší krok než mtb, takže velký tác nastavíš přesně a dolní přinejhorším dorazem. Tak na 95%.
    Když už ty díly máš, tak to zkus, nic jinýho Ti nezbývá ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťáka Brno okolí 50+

Hledám: parťáka Brno okolí 50+
včera
Hledám parťáka na kolo,na běžky,na sjezdovky,do hor....

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky
15.11.2019
Hledám ženu na nejen ty společné MTB vyjíždky :-)

Hledám: Vlakem k Baltu

04.11.2019
Max čtyři do party na 14.dní k Baltu. Vlakem do Kolobřehu a dál kolem podél moře do Kámen Přímořský a zpět Odra…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

235 cyklistů (21 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019