reklama

Brýle

Zdravím a mám jeden dotaz - brýle na obrázku mají jakési větrací otvory. Je to zřejmě novinka a slouží patrně k odvětrání vnitřních skel. Má to nějaký smysl a když pojedu třeba 50 km/h, nebude mi foukat do očí? Má s tím někdo zkušenost?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.01.2018
Autor: zdenek_01
  • Re: Brýle

         

    Různé otvory má mnoho sportovních brýlí.
    Foukat do očí ti bude, když ti brýle nebudou správně sedět. Jestli bude nebo nebude foukat si vyzkoušej, postav se proti výkonnému větráku a snadno to zjistíš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brýle

           

      No snad to mají vymakaný, aby mě při té třicítce, co většinou jezdím po rovinkách, nelzely oči. A sjezdy padesátkou a trochu víc nejsou zase tak častý...
      dík.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2018
      Autor: zdenek_01
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brýle

             

        Určitě ti oči slzet nebudou. Ani ve sjezdech, kdy pojedeš jak o život.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2018
        Autor: 51326
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brýle

         

    Na rychlé odmlžování

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2018
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brýle

         

    Ja mam taky dotaz. Opticka vlozka do sportovnich bryli, jak to s nima je, existuje jeden nejaky univerzalni druh, nebo kazdy vyrobce ma svuj?
    Pokud na tuto moznost nekde narazim, tak totiz u toho napisou "moznost opticke vlozky" ale tu vlozku samotnou potom uz na eshopu nemuzu najit. Ma s tim nekdo zkusenost?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2018
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brýle

           

      Dost bych o tom pochyboval, že existuje něco univerzálního. Pominu-li +/- dioptrie, tak máme každý oči jinak daleko od sebe a je rozdíl, zda chceme korekci "na blízko", či "na dálku". Kdo má multifokály, tak ví o čem mluvím.

      Osobně jsem si koupil v Tchibu sluneční brýle +2D na blízko a nedá se s nimi jezdit, díváš se pod jiným úhlem a vidíš to rozmazaně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2018
      Autor: vysočina
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Brýle

             

        Vysočino, myslím, že mluvíš o něčem trochu jiném: ta optická vložka neznamená, že ji koupíš už přímo s dioptriemi a nějakým cylindrem, ale je to jenom rámeček, který se vloží (nacvakne) do těch normálních ochranných brýlí, a do tohoto rámečku si každý musí nechat zhotovit dioptrická skla podle své potřeby. Já osobně tohle používám u brýlí BBB a Force, ale před časem jsem si nechal zasadit dioptrická skla přímo do těch cyklistických brýlí (samozřejmě plastová skla, ta umožňují celkem velké zakřivení).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2018
        Autor: Airline
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Brýle

               

          Nerozumíme si, o individuálním přizpůsobení píši také, jen mi nějak uniká ten univerzální rámeček.
          Máš ho, můžeš ho vyfotit?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2018
          Autor: vysočina
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brýle

                 

            Ai má recht. Je to prostě takovej plastovej rámeček - přirovnal bych to k nějakýmu cvikru ze starých čb filmů:), kterej se zevnitř nacvakne za klasický sluneční skla. Na rámu slunečních brýlí je k tomu takovej ... no bazmek:).
            Před časem jsem si to nechal udělat taky. Ale pozor, optik s tím měl trochu problém v tom, že je to relativně úzký na rozteč očí, takže tam skla konkrétně na moje oči dal, ale když je tam dal, tak to trochu zkresluje třeba při pohledu těsně před sebe pod nohy, ale dá si na to zvyknout. Při pohledu do dálky je to OK.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2018
            Autor: mira.l
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brýle

                   

              Když tak koukám na ten snímek z odkazu dole, tak jsem se možná vyjádřil blbě v tom smyslu, že to není možná ani tak úzký jako spíš široký na rozteč očí. Už je to přece jen nějakej rok, co jsem si to nechal dělat, tak si to tak nepamatuju.
              Prostě ten rámeček má od sebe ty skla ve vzdálenosti, která moc neodpovídá klasický rozteči skel klasických diop. brýlí, a navíc je to určitým způúůsobem zakřivený podle tvaru těch slunečních skel, takže je docela problém tam skla naštelovat tak, aby to odpovídalo konkrétní oční vadě konkrétního člověka, ale to ti řekne asi až optik po přeměření rozteče očí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.01.2018
              Autor: mira.l
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brýle

                     

                Díky za odkaz a komentář.

                Ten problém s díváním do dálky a pod nohy je asi obdobný jako u multifokálních brýlí - nesmíš hýbat očima, ale celou hlavou, je to o zvyk.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.01.2018
                Autor: vysočina
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Brýle

                       

                  To nedokážu posoudit, multifokály nemám.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 28.01.2018
                  Autor: mira.l
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brýle

                 

            A vypadá to třeba takhle:
            http://www.bbbparts.cz/1018,cz_bryle-bbb-bsg-33...

            Stačí se jen zeptat Onkla Gúúgla...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2018
            Autor: mira.l
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brýle

                   

              Ano, presne toto mam na mysli. Konkretne jsem ale koukal na ceskeho vyrobce R2, ktery to tam ma uvedeno, ale ten klip uz na tech strankach nikde nevidim, tak jsem myslel, zda to je "bezna" univerzalni vec co koupis v kdejake optice.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.01.2018
              Autor: Manzak
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brýle

                     

                ...jak psali výš- sehnat samostatně se to nedá. Problém je právě v tom, na co ses ptal původně (aspoň já to tak pochopil).Každý výrobce, který takovéto cyklobrýle s opt. vložkou dodává(a tolik jich zase není), má svůj systém uchycení vložky k rámu-asi aby se nedala použít do konkurenčních. Já zatím mám třetí(brýle i systém). Vložka je upevněna k rámu "zámkem" uprostřed (nad nosem). Při prvních mne optik upozornil na problémy s "omezeným" viděním, jak se píše výše. Je to právě kvůli velkému zakřivení vložky a tím i umístění čočky skel do zorného pole při pohledu rovno vpřed. Pokud otočíš při pohledu oči nabok- je tam už jiná diopt. korekce. Vyrábí se speciální skla na extrém. zakřivení, ale cena je "nebeská", takže je lepší s tímto počítat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.01.2018
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brýle

           

      No, třeba Rudy Projekt takové dělá, on ten rámeček, je dost univerzální a ohebý, prostě se přihne hak potřebuješ jak za ušima tak na nose.

      Do toho se zasouvají plastové dioptrie, nebo nedioptrie, to už je na každém. Můžeš si i nacvaknout větrací otvor nebo ne, přúmo na místě. Drží to fest, nevibruje.

      Celá škála možností barev, samozabarvovací taky k dispozici (tedy objednají tvoje dioptrie i s cylindrem).

      Proti dřívějším modelům si lze vybrat do které barvy mají tmavnout, a také reagují téměř okamžitě, tak při vstupu z venku do temné místnosti náhle neoslepneš.

      Zdá se že nerozbitná, párkrát jsem si na ně šlápnul. Sedí pevně ale pohodlně.

      Takže samá pozitiva, zápor jediný.
      Cena. Ten ráfek stával tak kolem 6ti tisíc plus skla, tam už záleží co si vybereš a jaké dioptrie potřebuješ, ale ceny jsou podobné jako u nesportovních brýlí. (tedy u mých cylundrů asi 3za sklíčko).

      Prostě jsou to optické brýle určené na sport, ne jen sluneční bleslovky na promenádu.

      Pokud musíš mít dioptrie na frňáku furt, asi se vyplatí investovat do kvality.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Brýle

             

        Takhle se to nacvakává

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Brýle

               

          Šikovný optik by zasadil diopt. skla do většiny cyklorámů- dnes jsou slun."skla"silná a drážka pro ně je stejná jako u dioptr. rámů(pokud jde o samostatné zorníky- ne spojené v jeden). Problém je právě se zakřivením. Tam musí být dioptrie zorníku vsazeny tak, aby "seděly" při pohledu přímo vpřed- pokud noetočíš celou hlavu při pohledu nabok , ale jen oči, dioptrie "nesedí", takže to chce si zvyknout. Proto u očaře je zkušební rám na vkládání skel(pro zjištění dioptriíí)rovnoběžný a ne zakřivený....V každém případě to máme dražší :-(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brýle

                 

            Ano, to zakřivení je problém a když máš blbě dioptrie, je trochu složitější najít řešení.

            Proto mi a konstrukce co má Rudy Projekt vyhovuje.

            Na fotce je vidět, co ty dioptrie udělají v tom zaoblení i jak jsou zaoblené cyklobrýle proto normálním.

            V každím případě jsem spokojený, optik se trefil přesně, prohazuji si brýle bez toho abych si musel byť malou chvilku zvykat na jiné ostření.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Brýle

                   

              Proboha, co to je!!! To je dno od jogurtu? 8-)))

              Díky za odkaz, dobrá zpráva, je vidět, že optici jsou schopni zvládnout ledacos. Ještě drobný dotaz - co za to? My brejlovci víme, že to není na pojišťovnu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.01.2018
              Autor: vysočina
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brýle

                     

                Psal to výše - 6 rámek + 3 za jedno sklo
                tedy sumárně 12.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2018
                Autor: cibi
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Brýle

                       

                  A to má ty z levnějších, zřejmě bez věších speciálních úprav, protože jinak se běžně cena pohybuje od 15 do 20.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.01.2018
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Brýle

                         

                    Ano, jak vidíš, skla (teda ty plasty) jsou netenčená, jen jsou samozabarvovací a mají ty UV filtry, ale to dávají snad na každé dneska.

                    Kdybych je měl tenčená, jako jsou ty v těch normálních, stála by skla dvojnásobek a musel bych si dost dlouho počkat.

                    Takhle to trvalo 3 týdny.

                    Takže pak to vypadá jak podstavce od pulitru, což u těch cyklo mě nevadí.

                    Jen naprat to do rámečku by asi byl problém, tak to uchycení zhora je dost mazané.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.01.2018
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Brýle

                     

                To jsou cocky rozptylky. Uprostred nejtenci na kraji nejsirsi, a toto je vysledek tvaru zaoblenych sportovnich bryli, kdy jsou protazene a jeste anatomicky zahnute podel obliceje, potom ti i pomerne mala opticka vada zpusobi takto siroky okraj. Mam to taky tak.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.02.2018
                Autor: Manzak
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brýle

             

        Diky. Ja to mam podobne, Oakley split jacket. Ciste tmave slunecni sportovni bryle. Bohuzel uz se nevyrabi a moje optika ktera mi je pred lety delala mi nechce udelat svetle nebo samozabarvovaci cocky. Nevim jestli to je zase nejaka francouzska logika nebo obchodni politika firmy Oakley. Cili jsem to chtel resit tim optickym klipem a menit si ty barevne cocky dle potreby. Mozna ale bude lepsi rovnou
        si udelat druhe a mit proste dvoje.
        Rudy project to tenkrat nedelal, mel jen ty klipy coz jsem nechtel, tak je dobry vedet ze uz to delaji taky. I kdyz tu cenu koukam vytahli do stejnych vysek jako Oakley, coz byla drahota odjakziva.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2018
        Autor: Manzak
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brýle

               

          Tak nakonec dobry, psal jsem do sportoptik a pry neni problem. Coz je super zprava a jak budu mit cestu do Cech tak se tam stavim, a frantici si muzou trhnout nohou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2018
          Autor: Manzak
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (15 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023