reklama

Tak Petr mel narozeniny...

Vcera tak jedu u nas do kopca a nasel jsem tri takove ty lampiony co nekdo pousti s tema zapalenyma svickama. Na jednom bylo napsane "Petrovi k narozeninam".
Dneska tak jedu u nas do kopca jako vcera a nasel jsem dalsi ctyri takove ty lampiony co nekdo pousti s tema zapalenyma svickama. Asi jsem je vcera prehledl.
Nekdo jel zrovna kolem a ptam se: "Neznate Petra?" Nic nerikali.
Tak jedu dal do teho kopca a doslo mi, ze to su ty "Lampiony stesti". To bylo fakt tolik stesti, ze to nic nezapalilo. Je u nas delsi cas vystraha na nebezpeci pozaru.
Prosim kdyby ste potkali Petra toz ho poslite pro ty jeho lampiony, nam to tady dela bordel a urcite mu chybi - no prece tolik stesti. Necham mu je tady nejaky cas schovane.
Dekuju.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.07.2017
Autor: lwbdur
  • Re: Tak Petr mel narozeniny...

         

    Petra neznám, ale připomnělo mi to jednu historku z turistiky.

    Před čtyřmi lety jsme šli v srpnu přechod Nízkých Tater. Horka jaxviňa, přes den na hřebench i 30 stupňů ve stínu. Jedním z nocovišť byla Ramža, kde je i studánka s pitnou vodou. Normálně tedy ano, ale ten rok voda jen kapala z trubky frekvencí 1 kapka za minutu. Z louže, která se ve studánce vytvořila, jsem nabral sotva dva litry na čaj. Večer, kolem půl desáté, přišla z protisměru parta středoškoláků se dvěma vedoucími. Zděšeni, že není voda, poslali dva z party pro vodu, která byla asi půl hodiny chůze ve směru, odkud přišli. A když čekali zmožení na vodu, jednohoz nich napadlo, že by si mohli rozdělat oheň. Normálně bývám zdrženlivý, ale tenkrát jsem to nevydržel. Vylezl jsem ze stanu a seřval je na tři doby - pardon.. na tri doby. Studentíci koukali, vedoucí koukali..ale oheň nerozdělali.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2017
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tak Petr mel narozeniny...

         

    Já myslím, že ten lampion-balón letí, dokud ta svíčka hoří. Když svíčka dohoří, tak vzduch v lampionu zchladne a lampion klesne na zem už se zhasnutou svíčkou. Takže pokud to nenarazí za letu na nějakou překážku, tak to spadne na zem už se zhasnutou svíčkou. Neříkám, že je to bezpečné, ale je to lepší, než si mnozí myslí.
    Stejně je to s ohněm, u kterého někdo sedí. Dokud oheň hlídá, tak je bezpečný. Nebezpečný začne být až tehdy, když ho pořádně neuhašený opustí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2017
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Tak Petr mel narozeniny...

           

      Pokud pouštíš lampión za bezvětří, asi to tak i bude. Jenže to spousta lidí nedělá. Prostě se pouští, když je příležitost.

      To je jako s tím ohněm v lese....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2017
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tak Petr mel narozeniny...

             

        Není mi úplně jasné, jak vítr mění to, že lampion klesne až po vyhoření paliva. Jedině, že by natlačil lampion za letu na bok nějakého kopce, který je vyšší, než je letová hladina toho balónu. Pokud ten kopec nebude moc vysoký, tak lehoučký lampion přes něj dokonce možná, ten vítr stoupající po úbočí nahoru, přenese. Jelikož se lampion pohybuje spolu s tím větrem, tak ani nehrozí, že by se sám zapálil vychýlením plamenů toho vnitřního ohně. Na lampion nefouká.
        Už někdo zaznamenal nějaký oheň způsobený tímhle létajícím lampionem?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Tak Petr mel narozeniny...

         

    Jestli se Petr neprihlasi,prepis jmeno,pockej v lednu na priznivy vitr a posli ty lampiony s pranim k narozeninam me.Udelas mi radost.dik

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2017
    Autor: mech
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024