reklama

Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

Ahoj, chci si koupit svoje první tretry. Celkem mě zaujali MTB tretry z LIDLu. Máte s nimi někdo zkušenost? Děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.07.2017
  • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

         

    Kolik toho v nich chceš ročně najezdit/nachodit ? Určitě nějakou službu odvedou, někdo si je určitě bude pochvalovat. Bude to jak s každou jinou speciální botou, od levné se obvykle nedají očekávat kdovíjaké vlastnosti, výkony a výdrž. Na příležitostné použití asi dobré, ale jako u všeho, bude to i dost individuální.
    Stav se v nějaké větší speciálce cyklo, zkus si tam obout nějaké tretry střední cenovky, ať máš alespoň nějaké srovnání pocitové (tvar, váha atd.)
    Taky bude dost záležet, jestli chceš tretry převážně pro jízdu, nebo v nich hodláš i někde pochodovat a jak moc.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2017
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

         

    Tretry chci na jízdu, proto MTB, jelikož se pohybuji často v terénu, ročně najezdím tak 2000 km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

           

      Na 2000 v terénu bych si teda už krapet připlatil. Mám za 3.500 přaskový Spešlíky, sice to vypadá jako jednorázová řacha, ale odvděčily se pohodlím, funkčností, ale hlavně zatím sedm let rasování. Takže vlastně ani tak moc drahé nebyly. A slušné modely (různých renomovaných značek) na sucháče, nebo ve výprodeji se dají pořídit už od dvojky. Je to bota, to, čím přenášíš svoji sílu na kolo, čím i kolo v terénu do určité míry řídíš. No a konečně, v čem se kolik hodin paříš a kysneš. Na pěší turistiku si určitě taky nekoupíš galoše u čongů :-)
      Nezkaz si zbytečně první dojem z treter.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

             

        no, těch 2000 je myšleno spíš 1400 silnice, 600 terén

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

         

    Jako další tip mám tyto Force mtb free https://cyklisticke-tretry.heureka.cz/force-mtb... ovšem jsou o polovonu draží plus jedna stovka. Takže LIdl 600 tohle 1400.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2017
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

           

      600, nebo i 1400 není zas taková raketa, aby se nedaly ty prachy v nejhorším oželet. Zkus, uvidíš. Třeba ti budou stačit, nebo i vyhovovat. A nebo tě záhy posunou k nákupu lepších. Každopádně znova doporučuju si zamýšlené Lidly nebo Force nazout, alespoň v prodejně v nich udělat pár kroků - a pak jen tak pro porovnání si jít nezávazně zkusit nějaké ty značkové v kategorii dva až tři tisíce. Pak se klidně pro Lidly vrať. Třeba usoudíš, že fakt stačí (bez ironie a srandy)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

             

        Vím že není, ale jsem student a moc peněz nemám, tak šetří.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

               

          Tak pak určitě nebude problém v nějakých levnějších pojezdit. Buďto vydrží, nebo mezi tím pošetříš na lepší.
          Tretry v Lidlu jsem jen držel v ruce (mě nepřesvědčily), na druhou stranu tady tehdy byly spokojené hlasy. Force znám jen ze stránek e-shopů, těžko posoudit, porovnat. Z netu si objednávám kdeco, boty ale musím ozkoušet, nazout. Například takový e-shop Kupkolo umožňuje při osobním odběru vyzkoušení, hned vymění za jinou velikost nebo objednávku stornuje.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2017
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

         

    No já koupil turistické tretry z Lidlu jako doplněk ke sportovním a neprežily ani montáž kufrů, bo se to už při šroubování celé propadlo dovnitř. Peníze vrátili. Jinak mám Force Hard a spokojenost. Na turistiku jsem vzal lacně ve výprodeji nějaký dost starý model Louis garneau a taky spokojenost. Ale chce to určitě vyzkoušet, mně teda spousta treter při výběru nesedla.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2017
    Autor: FilipVM
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

           

      jj, u některých treter jsem si pro jistotu kontroloval, jestli jsem si opravdu obul botu, nebo jestli jsem nenavlík krabici od bot. Speciálně Shimana mi tak připadaly. Ale i některé jiné. Závidím lidem, co přijdou do krámu, ukážou prstem, řeknou velikost a na jistotu odcházejí...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

         

    Levně kupované = 2x kupované. Jestli máš hluboko do kapsy, počkej na podzimní výprodeje, za 1-2 tisíce vybereš ze zavedených značek, Axon, Merida, Shimano, Specialized...
    Komfort a životnost budou nesrovnatelné, většina věcí z lidlu na příležitostné užití postačí, ale na pravidelné sportování to chce něco lepšího.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 03.07.2017
  • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

         

    Force MTB free

    LAKE MX160

    LAKE MX85

    Shimano SH-MO64

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistické MTB tretry z Lidlu - zkušenosti

         

    Ahoj.

    Zkušenost mám s botami z Lídlu, s "turistickými" i s těmi jakoby "MTB".

    Turistickým jsem po 1/2 roce zlomil podrážku v místě ohybu při chůzi, dole je jen tenká, profilovaná, plastová destička. Jsou tak pro někoho, kdo jede opravdu jen párkrát do roka a na krátkou vzdálenost. Není dobrý nápad v nich chodit, i když ta podrážka k tomu svádí. Rozhodně nedoporučuji při daném nájezdu.

    MTB mají tvrdou botu, kterou není možné ohnout, dole je kopyto, tvarovaná podrážka. Mají dobrý záběr. Jezdil jsem s nimi rok (najedu 5 tisíc km ročně) a byl jsem docela spokojený. Problém byl, že po nějaké době (déle jak hodina) mi v nich dřevěněly chodidla. Asi obrácená strana té tuhosti. Možná, nemám zkušenosti s jinými botami, jen dávno zpět se silničními a to už si moc nepamatuji. Pak mi praskla sponka na pásku (místo tkaniček je velcro) a při reklamaci mi vrátili peníze. Hloupé, že jinak použitelná věc skončila kvůli něčemu za pár halířů, co nedokázali vyměnit/opravit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2017
    Autor: funThomas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

246 cyklistů (12 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023