reklama

Jaké brzdy

Ahoj,
chtěla bych poprosit o názor.

Kupuji levnější kolo a rozhoduji se mezi dvěma, jsou v podstatě stejné, za stejnou cenu, rozdíl je v brzdách:

1. BRZDY TEKTRO 837
2. TEKTRO Auriga kotoučové hydraulické
(6" kotouče)

Pročítala jsem diskuze a na Auriga ohlasy nic moc, není tedy lepší vzít ty obyčejné místo špatných kotoučových? Nebo je to nakonec prašť jako uhoď? :-)

Podotýkám, že jezdím velmi málo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.04.2017
Autor: Kamildruhy
  • Re: Jaké brzdy

         

    zásadní rozdíl je v tom, že jedny jsou véčka a druhé kotoučovky...
    chtělo by to konkrétní odkazy na kola, jak je na tom ten zbytek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké brzdy

         

    Na levné kolo a použití "jezdím velmi málo" bych osobně volil raději "véčka".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké brzdy

         

    Ty kotoučovky i když nejsou žádné zázračné, tak brzdí proti véčkům lépe. Předpokládám, že budou mít sice gumový chod jako moje Tectra Draco, které jsou starší, ale brzdí to slušně.
    Na druhou stranu véčkové brzdy dokáže seřídit mnohem víc lidí než kotoučovky, takže bys s nimi třeba nemusela navštěvovat servis. Véčka jsou také odolnější vůči nešetrnému zacházení. Pro běžné občasné ježdění je rozdíl v účinnosti brzd mezi těmito brzdami asi nepodstatný. Dokonce vyšší účinnost kotoučovek může být pro slabšího cyklistu až nepříjemná.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2017
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké brzdy

           

      u hyder je nastavení brzdy pomalu jednodušší jak u véček - povolím 2 šrouby na třmenu, zmáčku brzdu, utáhnu opatrně šrouby, zatočím kolem a když nic necinká, tak je dotáhnu na krev. a je to :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2017
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké brzdy

             

        To sice ano, ale kotoučovky mají jíný problém.
        Musíš dávat pozor, abys neohnul kotouč pži dávání kola do stojanu nebo ho nezamastil při mazání řetězu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké brzdy

         

    Moc všem děkuji za názory!
    To víte, já ani nerozeznala ta šidítka :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2017
    Autor: Kamildruhy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistky na cykovíkend do Krušek 2.-4.8.

Hledám: Cyklistky na cykovíkend do Krušek 2.-4.8.
včera
Hledáme cyklistky na cyklistickou víkendovku 2. - 4.8. Jedeme do Krušných hor do Klínů, jezdit budeme po…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
20.07.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Parťáka/Parťačku

19.07.2024
Najde se někdo v blízkém i vzdáleném okolí Chrudimi na cyklovandry na těžko. Mám rád tu svobodu, kdy nevím kam…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (1 přihlášený)

Alpe Adria cycling route červen 2024

Cesta V červnu 2024 jsem se dohodl se synem, že za nimi na jejich dovolenou do Chorvatska do Privlaky u…
Brahma | 16.07.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 9. část

Už se nám to pomalu chýlí ke konci Začal čtvrtý týden našeho putování. Chtěla bych psát o tom, že mám tohle…
Peggy | 10.06.2024

Z Drásova do Říma

Z Drásova do Říma, květen 2024 Po cestě 1000 km Polskem podél Baltu a Odry a Z Lince do Budapešti přes Alpy…
Monolema | 06.06.2024