reklama

SORRY JAKO

Tak mě to přišlo taky.
30 tisíc Kč pokuta za kontrolní hlášení.

Jistě, byla to moje chyba.

Stalo se to tak. Externista co nám fakturuje, zvojtil své kontrolní hlášení. Místo 15/10 tam napsal 15/11 nebo nějak tak, čísla faktur seděla, částky seděly, DPH ve výši cca 16 tisíc odvedl. Systém zjistil nesrovnalost, moje a jeho KH má jiné datum faktury. Kolegovi přišla žádost o vysvětlení nesrovnalosti, chybu našel a opravil a informoval mě o tom. Tři dny poté přišla výzva naší firmě. Říkám si, jo - to už je vyřešeno - a nechal to být. V říjnu loňského roku.

Dneska mě přišla ta pokuta. Nereagoval jsem na výzvu: měl jsem jim napsat: u nás vše v pořádku.
A nenapsal, protože jsem věc měl za vyřešenou, a taky vyřešena byla.

Volám paní na FÚ, dostali pokyn pokutovat, ona ví, že je to pitomost, ale musí. Chápu. Milá paní, dělá svoji práci. Prý odvolání nemá smysl, prokazatelně jsem nesplnil povinnost do 5 dnů reagovat. Prý mohu požádat o prominutí.
S kolkem 1000 Kč. Asi pokorně a uctivě se omluvit, zašoupat botama.

Vše bylo zaplaceno správně, moje firma nevhybovala, chyboval dodavatel ve svém KH a to v datu ve formuláři.

Chudák kluk, dělal to poprvé.
Každý chybujeme, vy snad né? Tak nějak to Andrej vysvětloval, když mu tam lítalo 6 mega?
Musím poprosit Soňu, aby tu pokornou supliku vrchnosti sepsala, jinak hrozí, že budu mínus i o ten litr za kolek.
Mám pocit, že nás tu nechtějí. Nás, pár kluků, co přivážíme do vlasti měsíčně peněz jak malá fabrika, přitom se nám nekouří z komína, nedrancujeme lesy, jen prodáváme pár do řádků srovnaných myšlenek. A platíme tu daně a to fakt nikoliv zanedbatelné.

Cizince sem lákají na daňové prázdniny, a nás asi vyženou. Přestěhovat sídlo sw firmy je tak jednoduché. A nemusíme se stěhovat do daňového ráje, prostě jen někam, kde se k nám budou chovat slušně.

Prý se stáváme levnou montovnou zahraničních korporací. Vždycky jsem protestoval - říkal jsem: jsme země schopných, pracovitých lidí.
Zatím
Chtějí nás zničit a zaměstnat v řetězcích.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.03.2017
Autor: Jindra8526
  • Re: SORRY JAKO

         

    Jo tak to prostě chodí. Ale je to tvoje chyba, úředník se tě na něco ptal a ty jsi nekomunikoval. Ti blbci si neumí ani přeposlat email, tak co jsi čekal? Snad ti to prominou, to záleží jak se zrovna někdo vyspí a tobě to budiž poučením.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SORRY JAKO

           

      Ne, moji úředníci, tedy ty dámy z našeho FÚ jeou fajn, s nima problém není.
      Nejde o to jakse vyspí.

      Problém je v nastavení systému.
      Chápu, že systém, má-li fungovat, musí mít pravidla a k jejich dodržování je potřeba donutit sankcemi.

      Ovšem za chybu v datu, kterou udělal nékdo jiný a opravil to okamžitě a já jenom nepotvrdil "moje hlášení bylo v pořádku" dát 30 tisíc, to je fakt silný kafe.

      Zvlášt, když ti v televizi, ten, který si tohle všechno vymyslel rozšafně říká "chybu udělá každý, vy sna ne?"

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: SORRY JAKO

             

        Copak chybu, tu opravdu může udělat každý, ale jde o to kdo a kolik za ni zaplatí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SORRY JAKO

               

          Teď se začínám bát o osud té "chuděry" účetní, jak Andrej v bedně říkal: délala to poprvé, napsala tam "po zdanění" a spletla se, měla napsat "před zdaněním" (nebo naopak).

          Lítá tam jen 26 mega....

          Ta účetní asi dostane 18 mld pokutu, aby to bylo v proporcích.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2017
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: SORRY JAKO

           

      Pokud jsi za loňský rok neměl další podstatnější vroubek, tak by to prominout měli, a bez keců. Dokonce by měli promíjet až 2 tyhle chybky v KH...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2017
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SORRY JAKO

             

        tak jsi měl říct, že to ta paní co ti dělá daně.... to prý pomáhá i u vyšších částek.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2017
        Autor: Grille
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SORRY JAKO

             

        Jardo, já vím, podle rozhodnutí Velkého Andreje, z 6.3. 2017, mi má být ta moje zhůvěřilost prominuta v plné výši, tedy až na ten litr za kolek....

        Ale obecně je to neskutečná prasárna. Někdo z tvých obchodních partnerů udělá chybu, a ty musíš hlásit, do 5ti dnů, pod sankcí 30 tisíc, že "u mě dobrý" i když chyba dávno vysvětlena?

        Sorry jako.
        Tuhle gamesu ať si Andrej hraje jinde.

        A 30 tisíc?

        Obchoduju kurva s LTO nebo vydávám korunové dluhopisy abych platil takovýhle pokuty za úplný hovno?

        V jakých číslech žijí?
        Za to, že jsem "nereagoval" protože všechno bylo v cajku 30 tisíc?

        Co bych platil, kdybych krátil daň o 5 korun?
        Milion?

        A co za 90 mega ročně, jako Andrej?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: SORRY JAKO

               

          Samozřejmě, že je to svinstvo, o tom žádná :-(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2017
          Autor: Jarda
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: SORRY JAKO

                 

            Četl si správně.
            Závěrem té slátaniny co ,i poslali je poučení o odvolání a poučení o tom, že odvolání nemá odkladný účinek.

            Nedočteš se tam ovšem o možnosti prominutí. Žádost o prominutí podle pokynu GFŘ-D-29 odkladný účinek má.


            Zvláštní "právní" stát, kde takovéto drakonické pokuty jako 30 tisíc, 50 tisíc, nestanoví zákon a soud, ale nějaký pokyn někoho nevoleného.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SORRY JAKO

           

      Taky mohl odjet na dovelenou do Tramtárie bez všech elektronických hloupostí co s sebou obvykle vozí, s tou myšlenkou KH je odeslané, třikrát jsem to po sobě kontroloval, tak vypínám mobil, odhlašuju se od pošty a měsíc mě tu nikdo neuvidí.

      Tohle je fakt debilní systém.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SORRY JAKO

             

        Ne, to nesmíš.
        Někdo za firmu musí furt jednat a zodpovídat.

        Tohle vím. Mám s sebou ta zařízení a kontroluji si to. Moje chyba byla v tom, že když to přišlo Honzovi, našli jsme chybu a on ji opravil. 3.10. 2016.

        Mě přišla výzva, že je něco v nepořádku 5.10.
        Řekl jsem si - jasně, to je ta Honzova věc, vyřešeno. A bylo vyřešeno, jen jsem neučinil byrokracii zadost a neposlal tu datovku: u nás dobrý.....

        To je celý můj přestupek, za 30 litrů.
        Ano, možná mi ho milostivě prominou, ale 30 platím hned, nemá odkladný účinek. A v každém případě, bez pardonu, jsem za takovouhle prkotinu pokutovám 1000 Kč - kolek.

        Naše firma to přežije, je to hodně peněz, ale nešť. Ale co ti malí, menší a malinkatí. Co díky tomu, že obchodují s drahými věcmi mají obrat nat mega, jsou plátci DPH, a přitom to jen tak tak šmrdlají.

        Ty 30ka zničí, i když třeba bude jednou vrácena.

        Mám dojem, že jde o agrofertizaci hospodářství, obdoba znárodnění, alemikoliv do státního vlastnictví ale do Andrejova teritoria.

        Zničit všechny malé, přinutit je pracovat pro koncern, za koncernem diktovaných podmínek.

        Strašně nebezpečný vývoj.

        Máme, máte, to furt v rukách.
        Fakt upřímně nevím koho budu volit, a koho bych chtěl volit. Ale jedno vím jistě - kohokoliv ale ANO jasné NE.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: SORRY JAKO

               

          Nevím jestli jsem to jenom blbě četl, ale ta pokuta by měla mít odklad dokud se to nevyřeší. Tedy, nic neplatíš, včas podáš žádost o prominutí a mělo by to být vyřešeno. Teprve až by to náhodou neprominuli, tak bys cáloval.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2017
          Autor: Jarda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SORRY JAKO

               

          Nojo, to je o průser. Já jsem živnostník, nemám žádné zaměstnance a většinou ani spolupracovníky na žl nebo dohodu. A jsem plátce DPH. A asi fakt nemůžu na týden odjet...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2017
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: SORRY JAKO

                 

            Ano, každý zaměstnanec má právo na dovolenou a (snad) mu musí být umožněno si vybrat dva týdny v kuse.

            Ty, jako živnostník spadající do DPH, nebo já jalo statutární orgán malé firmy to právo nemám.

            Toho práva nás zbavilo to Kontrolní hlášení. Jsi povinen do 5 dnů reagovat a to na výzvu v datové schránce. To znamená, že minimálně jednou z 5 dnů musíš někde být on line a musíš se zabývat záležitostmi firmy.

            Čítáš to tu často od kolegů co vandrují po světě - telefon vypnu, dovolená s mobilem u ucha není dovolená.

            Nás, co máme potřebu být imrvére on-line považují za magory a mockrát mě tu bylo vysvětlováno, že kdybych byl jen trochu organizačně schopnější, můžu si vše nastavit předem a klidně na 14 dní vypadnout. Pred dvěma lety to byla alespoň na úrovni naivní theorie možnost. Dnes už nikoliv.

            Pořiď si smartfouna s androidem, aplikace MojeDatovaSchranka tam funguje. Bohužel neumí to, aby když ti příjde zpráva se ti to objevilo na displeji jako sms, telegram, skype nebo tak, takže si na to musíš vzpomenout a kontrolovat.
            Ale jistou možnost vypadnout na dovolenou (kde funguje intetnet) máš.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: SORRY JAKO

                   

              Technická: zpráva v datovce se považuje za doručenou až po deseti dnech a pak teprve začíná běžet ta pětidenní lhůta.
              To nic nemění na tom, že ty podmínky pro KH jsou nastaveny hodně zhůvěřile a termíny a sankce a to i za pouhá formální pochybení (vlastně především za ně) jsou prakticky likvidační. Ale dva týdny "bez onlajnu" z toho vyrazit jdou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2017
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: SORRY JAKO

                     

                Je na to prosím nějaká vyhláška, směrnice, ři něco na papíře, abych je moh vyfakovat, kdybzch náhodou někdy musel?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2017
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: SORRY JAKO

                       

                  To samozřejmě je (jen nevím číslo z hlavy; v případě potřeby po příchodu do kanclu dohledám).
                  Ale tohle je opravdu základní vlastnost datových schránek, tady se netřeba obávat. Muselo by dojít k nějakému totálnímu kolapsu celého systému... a pak by asi "datum doručení" byl tím nejmenším problémem, který by se v souvislosti s tím musel řešit.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.03.2017
                  Autor: Ifča
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: SORRY JAKO

                       

                  Teda radši upřesňuji: Pokud datovku otevřeš dřív, tak je samozřejmě doručeno okamžikem otevření. Těch deset dní platí jako lhůta pro "doručení fikcí", pokud k skutečnému doručení nedojde.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.03.2017
                  Autor: Ifča
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: SORRY JAKO

                         

                    Dík, tak nic.

                    No, člověk se furt učí.
                    Takovouhle chybu už neudělám, ale třeba přijde zase jiná....

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 22.03.2017
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: SORRY JAKO

                   

              Není u datové schránky možnost nastavit si notifikační mail?
              A pak si mail přeposílat jako SMS.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2017
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: SORRY JAKO

                     

                Zkusím, ale nevím o tom.
                Celá ta jejich apka Datových schránek je nějaká taková podivná, nestandardní vzhled i ovládání.....

                Jinak, z finančního mě přišla sms, kam mám poslat ten správní poplatek 1000 Kč, když budu žádat o prominutí....

                Tak to sepíšeme a pošleme, uvidíme, jak to dopadne. Mají na to celkem dost času a předpokládám, že takových žádostí budou mít mraky, protože nějakou tu chybku udělalo spousta lidí.

                Pořád tomu nemohu uvěřit, že je tohle u nás možné - včera jsem náhodou koukal na zprávy, a nějakého soudce z Litoměřic odsoudili, za braní úplatků, dostal nějaké vězení a "finanční trest" 90 tisíc Kč.

                Soud 90 tisíc považuje za trest za korupci, naše milá Finanční správa pak 30 tisíc jen za pokutu za bagatelní opomenutí bez jakékoliv škody...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2017
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: SORRY JAKO

                     

                Pokud vím, je možnost si to nechat přímo přeposlat jako SMS. Přeposílání na mail je zadarmo - to nastaveno mám. Na SMS to bývalo zpoplatněno.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2017
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: SORRY JAKO

                       

                  No, a na mailu si nastavíš filtr, že zpráva z datovky se přepošle na adresu
                  [email protected]
                  [email protected]
                  [email protected]
                  a tím ti dojde jako SMS. Zdarma.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.03.2017
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: SORRY JAKO

                         

                    To se může hodit, díky.
                    Mně to na mail zatím stačí. Občas čekám nějaké konkrétní vyrozumění a fakt nechci je dostat dřív než poslední den lhůty, tak potřebuju mít přehled, kdy do datovky něco dorazilo. Ale pro případy, že člověk u toho počítače fakt není, je sms-ka lepší.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 22.03.2017
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SORRY JAKO

         

    To jen pro hořkou ilustraci:
    http://zpravy.idnes.cz/nku-ministerstvo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SORRY JAKO

         

    "Volám paní na FÚ, dostali pokyn pokutovat, ona ví, že je to pitomost, ale musí. Chápu. Milá paní, dělá svoji práci."

    Takhle se hájil před soudem Eichmann. Prej dělal jen svoji práci...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: Radler
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: SORRY JAKO

           

      Tohle si přehnal.
      Vím co chceš naznačit, ale fakt ne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: SORRY JAKO

         

    Ano, neposlat hlášení, že je u Vás všechno v pořádku, to byla chyba. Úplně nejlepší by bylo posílat takový hlášení každej den, jaksi preventivně...a úplně nejlepší by bylo, kdyby to tak začli dělat všichni...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: Radler
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SORRY JAKO

           

      Kurva ne.

      Hlášení jsme poslali, včas a v pořádku.
      Jinde se stala chyba, sice okamžitě napravená, ale my na výzvu úřadu nereagovali.

      Protože u nás dobrý.
      My měli reagovat: "hlásím, u nás dobrý"

      A to jsme neudělali, a tak 30 litrů jde na Čapí hnízdo....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: SORRY JAKO

             

        Pred nastupem KH jsem se odhlasil z placeni DPH. Koukam ze to bylo modre rozhodnuti :(

        Malou nadeji na zmirneni nesmyslu dal loni US, nuti stat presneji vymezit obsah KH a hlavne shodil tu cast zakona, kdy lze vyzvu odeslanou internetem povazovat za dorucenou a z toho vyplyvajici povinnost byt prakticky stale online.
        http://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud...

        Bohuzel, US nesundal zakon jako celek, ale poskytl zakonodarci pomerne benevolentni lhutu k naprave.
        Ono to Vase pokutovane nereagovani by se s trochou kreativity dalo naroubovat na zpusob doruceni a zkusit tim argumentovat pri zadosti o prominuti.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SORRY JAKO

               

          Františku, tohle nefunguje.
          Ke komunikaci se používá datová schránka, a ta má přesné regule, kdy se považuje za doručené.

          Jasně jsem nesplnil, i když z neznalosti. Měl jsem za to, že smyslem vysvětlení KH je odstranit nesoulad mezi dvěma KH a vysvětlit jej, což se stalo, na straně chybujícího.

          Tedy zcela vědomě jsem výzvu ignoroval a zařadil si v palici do složky "vyřešeno".

          Takže teď jen zbývá spoléhat na laskavost úředníka, že mi tento můj prohřešek promine alespoň z části. Neměl jsem nikdy žádný prohřešek ani dluh, daně platíme včas a slušné, tak je podle pokynu D-29 poměrně vysoká šance, že bude prominuto a odskáču to jen tím litrem za kolek.

          Odhlásit se z placení DPH nelze, obraty jsou příliš vysoké, a navíc, protože veškeré naše příjmy pochází z ciziny, vlastně DPH neplatíme, jen nám jej každý měsíc vrací.

          Protože když stát má vracet, rád kontroluje, máme všechno extrémně špígl čisté a neměli jsme nikdy problémy s FÚ.

          Až na tuhle věc, za kterou mohu jen sám, z neznalosti fungování nového systému.

          Chápu i sankci, ale nechápu její výši.
          Ti lidé, co takovéhle pokuty stanovují asi žijí v úplně jiném světě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2017
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: SORRY JAKO

         

    Upřímnou soustrast.
    Tohle a podobné další zlepšováky nakonec způsobí, že se na to hodně živnostníků a malých firem vysere.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: Radius
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: SORRY JAKO

           

      Zatlačí je to do šedé zóny ještě víc....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2017
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SORRY JAKO

             

        Přesně tak, já musím teď odmítat platby v hotovosti. Nebo je přijímat bez papírů.

        V podstatě teď jsem živnostník jen proto, že je na mne napsaná rodičovská a tak je za mne plátcem sociálního zabezpečení stát. Až tento stav skončí, asi zruším podnikání, hodím se na pracák a zařídím si to jinak. JINAK.

        Vysoké daně samy o sobě by se ještě daly. Ale neustále se měnící předpisy, nějakej ouřada pyskuje že mám v nějakém formuláři chyby, buzerace čím dál víc, po dvaceti letech střídavě na ŽL jsem loni poprvé platil penále, hned na dvou úřadech. A teď kolem mne začínají lítat takovéto likvidační pokuty.

        A když vidím, co třeba zde v Brně současné vedení s prachama z mých daní dělá, tak nemám nejmenší chuť platit státu jedinou korunu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2017
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SORRY JAKO

         

    Takhle mile to mají naformulováno...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SORRY JAKO

           

      Nojono... kvůli tomuto jsme řvali (myslím "my daňaři") už v okamžiku, kdy ten zákon spatřil světlo světa...
      Obesílala jsem s tím klienty hned po začátku platnosti zákona, ať proboha každou takovou výzvu nám okamžitě přinesou - pokud teda nemáme plnou moc a nedostáváme ji tím pádem přímo my.

      On je to s tou dovolenou samozřejmě širší problém - dnes není vcelku problém být "onlajn" kdekoli, aspoň jednou za ty dva týdny. Ale účetní doklady sebou většinou netaháš...
      Tj. tady platí základní poučka - když to nemůžu aktuálně vyřešit, posílám tu automatickou odpověď "u nás všechno v pořádku". Lhůta dodržena, pokuta nebude... a až se dostanu k dokladům, v klidu dohledám a případně pak pošlu následné hlášení.
      Úřad má sice práci navíc, kvůli úplně zbytečnému podání, ale liteře zákona bylo učiněno zadost...
      Tímto jen znova shrnuji to, co už jsem tu jednou napsala: byrokratická zátěž podnikatelů opravdu ještě nikdy nebyla tak velká a tak zbytečná, jako od doby, co nám státní finance řídí pan ministr "jako svoji firmu"...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2017
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SORRY JAKO

             

        To je moudré,
        no mámza to, že v tom je trochu namočenej náš účetní, protože jsem s ním tu věc konzultoval.

        Honza zvrznul datum a tak zaplatil DPH za současný měsíc a ne za ten předchozí (tedy ten co měl deklarovat). Stihnul to doplatit a vyřídit, takže vlastně DPH měl o měsíc předplaceno. Pamatuji se na to přesně, protože jsem byl v Německu a tohle jsme řešili o půlnoci přes telegram. Jemu se nechtělo do toho platit vlastně DPH v jednom měsíci 2x, ale s účetním jsme se dohodli, že je to jediná cesta, my nic opravit nemůžeme, musí to udělat on.

        No, zavřel jsem noťase a šel spát, druhej den jsem měl docela drsnou předváděčku. A pustil jsem to z hlavy - vyřešeno, Honza doplatí DPH a vyřeší si to u nich na FÚ sám.

        Za dva dny my přišla ta výzva, a tu jsem ani neotevřel, protože jsem to měl za "vyřešeno". Účetní na to taky zapomenul, asi taky proto, že jsme debatovali v noci.

        No a za to, že jsem nenapsal "my v pořádku" přišel tenhle absurdní flastr. Jsem v branži už 26 let, tedy žádný školák, ale tohle se mi fakt ještě nestalo, aby se úřad choval takhle drsně a neomaleně. Pistolnické metody.

        Pokud jde o dovolené, není tak zle, umím si to zorganizovat, jen člověk na to prostě musí myslet, připojovat se, být v kontaktu - a to zdaleka nejen kvůli úřadům, ale i kvůli práci samotné.
        Prostě zaklepat hlavou "a mám teď volno na 14 dní a všichni mě polibte šos" nejde, ale to se vědělo, s tím se člověk naučí žít a psychicky nestrádá. Táta firmy jsi 24/24 -365/365.

        Tohle se taky přežene, vztek opadne, zaplatím tisíc, nebo 31 tisíc, musí se jít dál.
        Hněv ošem vzbuzuje to, jak jinde lítají miliony, a i miliardy, a nic.

        "Chudák holka, dělala to poprvé, spletla se....."

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: SORRY JAKO

               

          Dovolená je vlastně ještě sranda, to je plánovaná záležitost. Vezměme takového živnostníka co si dělá vše sám jak zmiňoval Joe-Cube, když najednou vypadne, třeba proto že si ustlal na kole a skončil v nemocnici. To aby měl doma na rodině známém místě pracovní postup co se musí kde ohlídat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2017
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: SORRY JAKO

                 

            Je to tak.
            Tyhle "jednomužné" nebo rodinné podniky jsou vlastně nejvíc "vykořisťovaní", lítají v tom pořád a toho volna fakt mají pomálu, a do toho nějaký bývalý fízl z pézetky jim nadává do zlodějů, a socany nabuzení sousedi závidí, že mají lepší auťák nebo domeček....

            Nedivím se, že se na to vykašlou.

            Jako moje ta moje kavárnička v Jesenici, kde jsem si cestou z Prahy vždycky dával kofeinový šok, pokecal ze servírkou, popř. ze "štamgasty".

            Viz dva obrázky ze stejného místa
            Září 2016 a minulý týden....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: SORRY JAKO

                   

              Každý den chodím okolo železářství, které ještě do konce února fungovalo. Žádný velký kšeft se tam udělat nedal, ale když člověk potřeboval nějaký šroubek či hřebík, mohl to vyřídit bez ježdění do Rumburka. Takhle mě šroubek vyjde na 65 Kč. 1 Kč za šroubek, 64 Kč za jízdenky. To už si to mohu objednat na internetu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2017
              Autor: petrp
              Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

359 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024