reklama

Správná velikost

Hezký den,

potřeboval bych poradit s výběrem kola a hlavně správné velikosti. Pokukuji po kole společnosti Maxbike. Měřím 185cm a inseam 84cm. Vybírám hlavně mezi rámy L a XL. Jezdit budu spíše 50% asfalt a 50% polňačky, lesíky.

Ve fotogalerii posílám obrázek geometrie rámu a tabulku velikostí. Pořád dost dobře nevím, který rám mi bude více sedět. Možnost vyzkoušení nemám. Rámy mi přijdou dostatečně dlouhé, spíš dumám nad S/T velikostí.

Díky za radu všem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.09.2016
  • Re: Správná velikost

         

    Za mně zlatá střední cesta...19".
    Asi bude potřeba 400mm sedlovku.
    Upřímně by mne zajímalo jak je torzně tuhý.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2016
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Správná velikost

         

    Jsem našla nějaký kalkulátor na velikost kola. Tak jsem změřila sebe, změřila jsem Růženku a celkem se to shoduje, včetně toho, že i ta Růženka by mohla bejt (dle mého pocitu i podle toho kalkulátoru) ještě o něco kratší mezi sedlem a hlavovou trubkou. Ale to už by ani nešlo, přední kolo mi jde při zatočení na těsno před klipsnou...
    http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2017
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Správná velikost

         

    Kdesi jsem se setkal s tímto návodem:
    Pojmy podlé tvého výkresu:
    Výška rámu = rozměr “S/T“ a
    poloha sedadla vůči řidítkům = rozměr „T/T“ :( v mm )

    Máte v úmyslu koupit si v dohledné době jízdní kolo? Pokud ano, měli byste při nákupu bezpodmínečně dávat pozor na ”správnou” výšku rámu.
    Neboť pouze tehdy, pokud výška rámu optimálně odpovídá stavbě Vašeho těla, můžete optimálně vyčerpávat svou výkonnost a jezdit na kole bez fyzických potíží.
    Dále Vám chceme vysvětlit, jak si sami můžete určit vhodnou výšku rámu u kola.
    Nejdůležitějším tělesným rozměrem pro výpočet optimálního rámu je:
    délka kroku: = vzdálenost mezi podlahou a rozkrokem.

    Výšku rámu si můžete zjistit sami tím, že délku svého kroku znásobíte faktorem cílové skupiny a potom zaokrouhlíte na celé číslo nahoru nebo dolů.
    u horského kola: délka kroku x 0,61 = výška rámu
    u závodního kola: délka kroku x 0,65 = výška rámu

    Příklad horské kolo:
    Vámi zjištěná délka kroku činí 80 cm.
    80 cm x 0,61 = 48.8 cm to znamená, že potřebujete velikost rámu 49 cm .

    Pokud nyní není Vámi zjištěná optimální výška rámu k dispozici, protože výrobci zadali předem určité výšky rámu, měl by se v případě pochybnosti zvolit vždy menší rám, protože tento je snadno řiditelnějši a pevnější než rám velký.

    Správná vzdálenost od vrcholu sedla k řidítkům = T/T je rovněž důležitá a vypočte se následovně: délka kroku x 0.66 = základní hodnota. Podle délky horní poloviny těla je nyní možně délkou představce korigovat tuto hodnotu nahoru, nebo dolů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2017
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

197 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024