reklama

Jarní sraz 2016 - Samopše

Milí přátelé.
Myslím, že nadešel čas, abych vás seznámil s naším jarním srazem Samopše 2016:
Termín: čtvrtek 5. 5. 2016 - neděle 8. 5. 2016.
Místo: sportovní areál v Samopších na Sázavě. Trochu o kempu najdete na www.sport-areal.cz (i když stránky jsou hodně skoupé, nejsou zde např. fotografie).
Jak se tam dostat: nebudu to tady podrobně popisovat, je doba internetu a každý to určitě najde sám. Takže stručně: areál se nachází několik kilometrů proti proudu řeky Sázava nad městem Sázava. Dojedete tam nejlépe autem nebo po ose - projedete vesničkou Mrchojedy, padáte serpentinami dolů do vesnice Samopše, po projetí táhlé pravotočivé zatáčky na konci obce je odbočka doleva (měl by tam být poutač na kemp), takže po té odbočce, trošičku do kopce, a zase padáme dolů, ke konci táhlá pravotočivá zatáčka, na jejím konci po levé ruce vjezd do areálu.
Druhá možnost je vlakem - vystoupit v Čerčanech (trať Praha - Benešov), zde přestoupit na lokálku a pokračovat proti proudu řeky do zastávky Samopše. Tady vystoupit, nechat odjet vláček, pak po pěšině dolů k vodě, přes lávku, úzkou asfaltkou nahoru do kopce - a jsme na začátku vlastní obce Samopše, odbočíme doprava a cca 1 km do areálu. Jediný problém vidím v tom, že se mi nedaří vysledovat, kdy tady jezdí žlutá RegioNova (bere kola bez problémů) a kdy takové ty klasické lokálkové vagonky (co se musí po schůdkách nahoru).
Ubytování: o tom se dočtete na jejich webových stránkách, sociálky jsou vždy společné, společenská místnost, úschovna kol, když bude zima - zatopí nám (za mírný příplatek). Stanování možné. Ceníky viz webové stránky sport - areálu.
Vybavení ubytování: lůžkoviny ano, nádobí ne, takže vezměte rychlovarné konvice + nádobí, co potřebujete. Lednička by tam měla být.
Trasy: pro normální lidi dělám já, připraveny dvě trasy 55 + cca 53 km, pro mladé a neklidné dělá Ane. V obou případech počítejte s kopcovitou krajinou, každý den nás normální čekají (teď usilovně promítám trasy v hlavě) tři dokopce. Na neděli !

Datum: 21.03.2016
Autor: Airline
 • Re: Jarní sraz 2016 - Samopše

       

  Na neděli je připravena krátká odpočinkovka, ovšem opět jeden dokopec v ní bude. Ve všech trasách budeme míjet několik hřbitůvků, takže kdo padne...
  Stravování: v kempu je restaurace, jednám o snídaních + večeřích, neměl by být problém (ještě upřesním později). Na trasách se počítá s obědem + další jedna (možno i dvě) zastávky občerstvovací.
  Možnost nákupu: nejbližší samoobsluhy ve městě Sázava, tam také cykloservis. Daleko to není, ale je to směrem tam dokopce + zkopce, směrem zpátky pro změnu dokopce + zkopce (ovšem v obráceném pořadí).
  Děti/babičky: popravdě musím říct, že se jedná o náročnější terén. Prostě není to Holfiho Křivonoska, kde se dalo zadem dojet po rovině na Hlubokou a tam ZOO, lanový park a další kratochvíle. Přímo v kempu je vyasfaltovaná areálová komunikace, tady si dětátka mohou na svých kolečkách pojezdit po rovině, ale jinak to je o tom, jak je dokážete táhnout ve vozíku nebo na tyči. Vpodstatě vám nejsem schopen odpovědět na otázku, kde poblíž by se dalo s dětmi jet něco krátkého a nenáročného. Snad jenom vzít to do auta a odjet si zajezdit na Hlubokou.
  Předčasný příjezd: ptal se na něj Libor - zatím není vyjednaný, budu se správcovou hovořit až první týden v dubnu. Včas budu informovat. Já osobně se dostavím až ve čtvrtek 5. května v pozdním odpoledni.
  Závěr: dle mého názoru v tuhle chvíli už naprostá většina z nás ví, jestli chce přijet. Prosím - hlaste se, já v pondělí 4. dubna sečtu jména „přijedu určitě“, tak budu mít určitý základ a zkontaktuji správcovou. Jde o to, aby nás „přijedu určitě“ bylo co nejvíce, aby vůbec otevřela kemp - kvůli pěti lidem to asi neudělá. Dále mi uvádějte, kdo bude mít zájem o snídaně + večeře - rovněž to 4. dubna posčítám a zahájím jednání s restaurací.
  Tak, v tuhle chvíli jsem snad na nic zásadního nezapomněl, kdyžtak se klidně ptejte, budu odpovídat. Od čtvrtka 5. května od oběda budu u sebe nosit zapnutý mobil (toho si važte, já mobil běžně nepoužívám), tel. 721 781 857 - nechte to zvonit dlouho

  [ Zpět ]
  Datum: 21.03.2016
  Autor: Airline
  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarní sraz 2016 - Samopše

        

   Od čtvrtka 5. května od oběda budu u sebe nosit zapnutý mobil (toho si važte, já mobil běžně nepoužívám), tel. 721 781 857 - nechte to zvonit dlouho, jednak neslyším a jednak vždycky trvá, než ho vyhrabu.
   Pro tuto chvíli na shledanou s vámi se těší Ane + Ai 

   [ Zpět ]
   Datum: 21.03.2016
   Autor: Airline
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Jarní sraz 2016 - Samopše

         

    a jestli to někdo přehodíte do toho "klasického" přihlašovacího formuláře, budu rád, já to neovládám. Dík :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarní sraz 2016 - Samopše

          

     Teď jsem mluvil s Radkou, ta to přehodí do klasického srazového formátu a já tohle zamykám.

     [ Zpět ]
     Datum: 21.03.2016
     Autor: Airline
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: brno

11.11.2018
kdo se nudí a chtěl by podniknout nějakou projížďku po okolí nechť se ozve :) já 30 / sváteční cyklista :)

Hledám: Partačku na kolo a lyže

Hledám: Partačku na kolo a lyže
09.11.2018
Hledám partacku na kolo,lyže a pro život. Jsem Liberečák 62let.

Hledám: cyklistu/cyklistku a řidiče

Hledám: cyklistu/cyklistku a řidiče
09.11.2018
Ahoj, hledám vážného zkušeného zájemce/zájemkyni na cykloexpedici ČR - Turecko. Rovněž hledám řidiče auta s…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

143 cyklistů (3 přihlášení)

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 2 – Plošin, Boudovka

Je nádherné první zářijové odpoledne a já měl velké plány, jak ho co nejpříjemněji strávit. Tedy do chvíle,…
JohnyB | 02.11.2018

Cyklotoulky Olomouc - Slezská Harta

Další kraj pro naše cyklotoulky jsme vybrali Olomoucko. Respektive Mariánské údolí, Moravský Beroun a…
ondrapisklak | 31.10.2018

Elberadweg 2018 - Labská cyklotrasa s větrem v zádech

Elberadweg (Elbe Cycle Route, Labská cyklotrasa) je už několikátým rokem nejoblíbenější dálková cyklotrasa v…
Asterix | 28.10.2018