reklama

Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

Prosím, prosím: teď, co je sníh a venku to klouže, jezdím buď doma na válcích nebo (o polední pauze v práci) na trenažeru (takový to áčko na zadní kolo). A na tom trenažeru teď něco dělám blbě: nasadil jsem nový plášť schwalbe lugano, 622 - 23 (hladký plášť), nafoukal na jeho maximum, kolo dal do áčka... po 45 minutách šlapání jsem ten plášť totálně zničil - jeho běhoun se "nastrouhal" na malinké šupinky, a to až na tu základní textilní osnovu. Já blbec se během těch 45 minut ani jednou nepodíval pod sebe, takže jsem nezaregistroval, že pod kolem mám koberec pokrytý nastrouhanou gumou. Škoda velká není (cca 300,-), ale teď nějak nevím, kde jsem udělal chybu: na trenažeru jezdím roky, plášť byl hladký, přítlačný válec se dotýkal tak akorát zlehka... nechce se mi jen tak zničit další plášť.
A teď babo raď :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.01.2016
Autor: Airline
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    Tak máš asi velkej záběr, viděl si někdy detailní záběr zatáčky na trati po dojezdu velké ceny F1??
    A nedala by se ta gumová strouhanka ubalit a vykouřit??
    :))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2016
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    A není to způsobené rozdílnou tvrdostí pneu a válečku? Co takhle tvrdší gumu? Jinak sem se setkal s tím, že to strouhá gumu každému. Teoreticky může být i ten přítlačný váleček bržděný víc než je zdrávo popř. malý přítlak, a tak strouhá. Prostě zmenšit odpor v nastavení nebo namazat ložiska válečku? Ale sám nic takového nemám, abych dal vlastní zkušenost.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2016
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    Kdyby jsi měl přestávku jen 30 minut, jako normální pracující, tak se ti to nestane (nestihne). :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

           

      Tak zrovna od Tebe očekávám konstruktivní odpověď! :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.01.2016
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

             

        Promiň, ale zábavu "křeček na kolotoči" neprovozuji, takže praktickou radu nemám.
        Když se nedá jezdit po silnici, tak aspoň do lesa. Když ani ti ne, tak se projdu pěšky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2016
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    Nejsem žádný odborník na trenažéry, ale zrovna mám čerstvou zkušenost s TACXem 1682. Při prvním nastavení přítlaku jsem následnou kalibrací zjistil, že jsem to od oka nastavil na moc velký přítlak. Po úpravě přítlaku a následné kalibraci na nulu teď zjišťuju. že při lehčím převodu plášť na válečku klouzne. Takže musím pomaleji rozjíždět a pak už neprokluzuje. Po třech 45 minutových sekvencích žádné opotřebení pláště či dokonce "gumovou drť" nepozoruju.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2016
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

           

      Lehčím převodem mám na mysli kombinaci 34 x 19, nebo něco kolem toho. Plášť foukám na minimálně 6 bar, plášť mám Mavic.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.01.2016
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    Tam snad budou akorát dvě možnosti. Zadrbnutej trenažer, případně nějak pomrvený ten váleček - zkouknout, jak se navolno točí. I když, někdy pomrvený ložisko cuká až ve vyšší rychlosti. Mě takhle špatný ložisko odkráglovalo drahocennou gumu na vozejku za motorku. A nebo taky u magnetickejch brzd to jde při nižšáích otáčkách a velké zátěži tak divně cukavě. Ale to bys určitě registroval.
    No a druhá možnost je mizerná, zpráchnivělá pneumatika, která by se odrolila tak jako tak, váleček to jen trochu urychlil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    Divné, trenažér mám, už pár hodin a mnoho set km jsem na něm odjel a ani v náznaku nějaké známky opotřebení pláště a válečku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2016
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    Prostě přestaň blbnou a jdi v poledne na oběd jako Mášová :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    Tak jsem tak nějak došel k závěru co píše ronda - že se jednalo o plášť staršího data, možná nějak nevhodně skladovaný, ktarý nějak ztvrdnul a ztratil tu pružnost.
    Mám obutý nový hladký continental, dneska v poledne ho prubnu :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

           

      a po poledni budeme opět na začátku :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2016
      Autor: Billicek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

             

        :-))) no tak se ohlásím a pojedem druhý kolo :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2016
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

         

    V TV mistrovství v dráhové cyklistice, tak abych si to správně vychutnal, tak jsem sedl na trenažér a jedu bodovačku a po půlhodině začalo kolo prokluzovat. Myslel jsem, že povolil váleček, tak jsem slez a zjistil jsem, že zadní kolo je prázdné. Po půlhodině bylo zase prázdné.
    Neuvěřitelné, ale defekt, tak jsem lepil :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2016
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

           

      To už zas lítaj komáři ?? Jinak si to ďobnutí neumím vysvětlit :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

             

        Nevim, asi vada materiálu, ve švu se zřejmě udělala dirka, ve vodě pěkně bublala.
        Hodinu už to je zalepený a zatím drží, tak snad :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2016
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plášť na cyklotrenažer - kde dělám chybu? :-)

             

        Prostě trenažér se vším všudy. Dražší verze mají i ofuk a déšť.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2016
        Autor: petrp
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024