reklama

Kvalitní horské kolo (pro ženy) za rozumnou cenu

Zdravím všechny nadšence cyklistiky, hledám kvalitní dámské horské kolo na své příležitostné vyjížďky, které většinou nebývají nikterak dlouhé (kolem 40 km) a zpravidla vedou po silnicích/cyklostezkách. Každopádně ráda jezdím i do přírody a špatného terénu, z toho důvodu vybírám kolo horské s dobrým odpružením. Vzhledem k tomu, že jsem v tomto směru naprostý laik, nemohu se rozhodnout, zda zvolit 26", 27,5" nebo 29" (jsem 175 cm vysoká, váha (nevím přesně) něco přes 50 kg). Doposud jsem byla zvyklá na 26". Jakou geometrii byste mi doporučili? Poraďte, prosím, značku, případně konkrétní model s co nejlepším poměrem cena/výkon (ideálně do 15 tis. - omezený studentský rozpočet :)). Všem děkuji za rady a postřehy a přeju spoustu šťastných kilometrů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.08.2015
Autor: Magg
  • Re: Kvalitní horské kolo (pro ženy) za rozumnou cenu

         

    Zvolil bych 27,5 . 29 je v podstatě trek na balonech.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kvalitní horské kolo (pro ženy) za rozumnou cenu

         

    Jako vždy, důležité komponenty alespoň Alivio, lépe Deore. Za 15 tis. koukat po "ročníku" 2014, 2013, nebo zánovním z druhé ruky. Vidlice asi bude spíš průměrná, ale pro tvoje užití a váhu určitě dostačující. Jinak konkrétní značku a model vybírej spíš podle toho, co se namane, bude se ti líbit a bude ti rozměrově vyhovovat, nebývá mezi nimi nějaký zásadnější rozdíl. Leda v geometrii rámu, ale tam se nedá takhle poradit, každému vyhoví něco jiného.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

359 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024