reklama

Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

inu, musim se pochlubit, stahoval jsem kliku a stahovak vyjel ven i se zavitem :-(

Jak ted stahnot kliku ze ctyrhranu nejlepe bez dalsiho poskozeni?
Mezi miskou a klikou je misto mozna 3 mm

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.08.2015
Autor: cibi
  • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

         

    co to pořádně postříkat WDčkem, případně zalít olejem, nechat "odpočinout", a pak širokým plochým šroubovákem opatrně páčit postupně všechny strany?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

           

      Šroubovák vohneš. Já kliky se strženým závitem páčil majzlikem a opatrným (!) poklepáváním ze všech stran kladívkem na druhém rameni takto vytvořené páky. Je to prasárna, ale asi jediný způsob, jak to v garáži dostat dolů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2015
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

         

    Kdysi dávnou byla k sehnání souprava na opravu závitu - výstružník+závitník+vložka - bylo to dost drahý. Navíc to šlo použít na sundanou kliku(kvuli naváděcímu trnu).
    Sundat kliku s minimálním poškozením lze pomocí dvou větších kladiv, je potřeba se přesně trefit proti sobě a to docela dost velkou peckou. Klika krásně povolí, čtyřhran má lehký úkos po kterém to jakoby sjede. Ovšem nesmí to být srostlý (montováno na sucho)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2015
    Autor: iiki
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

           

      bohuzel neni kam klepnout - je to prava klika a prekazi tam nohy pro talire...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2015
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

         

    Unior vyrábí toto:

    http://www.koloshop.cz/stahovaky,-naradi-na...

    Ale v ruce jsem to neměl, takže nevyzkoušeno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2015
    Autor: marrier
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

           

      Toto vypada jako perfektni reseni...
      Objednavam a budu referovat zda to vyslo...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2015
      Autor: cibi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

             

        Tak jsem to vzal tim stahovakem s kuželovým závitem. (viz odkaz výše)
        Potvrzuji, funguje.
        Děkuji všem za rady.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2015
        Autor: cibi
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

         

    Co to ohrat treba horkovzdusnou pistolkou, nebo odnyst nekomu na autogen?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2015
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

           

      Horkovzdušna je pomalá (= malá teplota) autogen možná, ale nekteré kliky jsou poplastované ? :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2015
      Autor: highlander
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

         

    Ještě mě napadlo se na tom projet s hodně povoleným utahovacím šroubem - když jsem neměl stahovák, tak jsem po pár km kliku uvolnil, což jsem zjistil, když se začala viklat...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2015
    Autor: pobrdny
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

           

      Jenže tímhle postupem ji snadno můžeš poslat do kytiček...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stahnuti klik - strhnuty zavit pro stahovak

         

    Pujč si v autoservisu stahovák na kulový čepy, pokud je to levá tak to půjde.
    http://www.ahprofi.cz/autotechnika/stahovaky...

    Šroub bude krátkej asi, tak možná improvizovat s nějakým mezičepem.
    Jestli je to pravá, tak bych zkusil nějakej normální tří/dvouramenný stahovák.

    Edit: už jsem si přečet že je to pravá... tak platí varianta B, zaháknout mezi packy a tahat

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2015
    Autor: e-totem
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

220 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024