reklama

Shimano

Zdravím opět všechny. Tak jsem si zase vymyslel jeden dotaz nezkušeného na ty zkušenější.
V jednom téma na téma silniček jsem narazil na kvalitativní hierarchii komponentů Shimano. Viz. http://www.nakole.cz/diskuse/18504-jeta...

A zajímalo by mne, v čem je skutečný rozdíl ..... Zkusí mi to někdo přiblížit? Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.05.2015
Autor: wakila
  • Re: Shimano

Spolehlivost, přesnost, odolnost. To všechno v závislosti na použitých materiálech a přesnosti zpracování. A u silničních komponentů navíc a především váááha.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

V kolem roku 1995 to bylo u naboju takto:
    rada dura-ace - brousene konusy, 1x tesneni, nejsem si jist zda ne i titanova osa
    rada 600 - brousene konusy , 1x tesneni
    rada 105 - nebrousene drahy konusu (vykovek) , 1x tesneni
    rada dura-ace-600-105 mela shodny vykovek tela naboje. Lisila se povrchovka a prachovky
    Rychloupinaky pro dane rady mely spolecny zaklad jen byly mezi radami "zlevnovane" , Dura-Ace mela tusim jinou packu rychloupinaku.

rada 300 - bez tesneni, kovane konusy
    rada 200(?) nemela tusim rychloupinak
    Telo naboju nizsich rad bylo zase obdobne

Ovsem to bylo za dob davno minulych...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2015
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

pokud to nemáš na závodění a nehodláš dělat psí kusy, tak vem klidně i řadu Claris, prý funguje velmi dobře :-)

já mám 2200, tedy tu nejnižší, co se dala sehnat (chtěl jsem 8-mi kolečko), dva roky jetá a stále funguje dobře. a když bych náhodou někde havaroval a zničil ji, tak je rozdíl dát za nové dualy 1500 nebo 5000 :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí
včera
Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 32 let a hledám lidičky na občasný společný cyklovýlety. Nehledám profíky, ale…

Hledám: Partnera na kolo i sport

Hledám: Partnera na kolo i sport
včera
Hledáte partnera na kolo nebo jiný sport? Přijďte ho poznat na cestovatelskou seznamku: 4.11.2019 v pražském Hamru…

Hledám: cyklistku, partnerku

16.10.2019
Ahoj, rád bych potkal dívku, ženu pro společné cyklovýlety nebo turistiku, lyžování, občas kulturu a při…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (7 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019