reklama

Jak jsem si užil Plzeň a její řeky

Normální cyklisté vyjíždějí v sobotu ráno z Plzně ven, do přírody. Já jsem to uchopil obráceně. Plzeň sice znám jako svoje boty, narodil jsem se tam, maturoval jsem tam, u odvodu jsem tam byl, ale Plzeň ze sedla kola, to bude něco nového. A protože za poslední léta bylo vybudováno mnoho kilometrů…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.04.2015
Autor: Stanley58
  • Re: Jak jsem si užil Plzeň a její řeky

Jsem také spjatý s Plzní prakticky celý život, i když jsem zde bydlel jen 22 let. Jednou za 3 měsíce jezdí žena do fakultky na Borech na dopolední vyšetření a když je počasí, beru si kolo - tentokrát jsem se byl podívat na Radyni. Jěště předtím, než jsem opustil město, musel jsem kvůli prasklému lanku u přesmykače zajet dolů po Slovanské do Papírnické do jakési obskurní opravny (lanko 50,- Kč, výměna 100,- za 10 min. práce) a cesta podél kolejí zpátky byla dosti nepříjemným zážitkem. Příště zkusím cyklostezky, po nichž jsi jezdil.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2015
    Autor: zdenek_01
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem si užil Plzeň a její řeky

To je věc co jsem si uvědomil taky, že jak mám vyšlapané a proježděné město autmo a pěšmo ale ne kolmo, tak stačí i jen jít, nebo jet jinou ulicí a svět je najednou nový. A ještě jak se třeba bavíme se ženou, tak ona tím, že jezdí do práce v jinou dobu než já byť stejnou trasou, tak potkává jiné lidi. Má jinak denní světlo. Prostě, že svět není jeden, jak si myslím ale je spousta paralelních světů a stačí jen málo, abych mohl poznávat další světy. Stačí změnit denní dobu na známé trase, nebo jinou ulici ve známém městě. :-)
    Pěkný článek.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Vlakem k Baltu

04.11.2019
Max čtyři do party na 14.dní k Baltu. Vlakem do Kolobřehu a dál kolem podél moře do Kámen Přímořský a zpět Odra…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo
02.11.2019
Ahoj, navštívil jsem tvůj profil. Moc rád bych tě poznal více. Buď jako kamarádku nebo popřípadě pak později jako…

Hledám: kamarádka na kolo

28.10.2019
najde se do 55 let,kamarádka na toulky na kole?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

729 cyklistů (9 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019